Tesseract

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda dogukan.kuruovali tarafından 7 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaslar :) Grup ile ilgili acilmis bir konu goremedim. Kendileri ingiliz djent-progressive metal grubudur. Dinlemediyseniz bir goz atmanizi onerebilirim :) En sevdigim albumu link olarak paylasiyorum :) keyifli dinlemeler ..
   
  serhat13, kutay, Kerem ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. Fazlasıyla özel bir grup her şarkı da ayrı bir konu her şarkı ayrı yerlere götürüyor seni ayrıca müzikal anlamdada çok üst düzey şarkıları var
   
 3. Grubun adı zaten belli ediyor kaliteyi. Hypercube ya da 4.boyut diye araştırırsanız çok sayıda makale de gelir. Ayrıca Interstellar filminde de geçen bir kavramdır. Grup da çok kaliteli müzik yapıyor haliyle :)
   
  dogukan.kuruovali ve sarabande bunu beğendi.
 4. İlgiyle takip ediyorum. Canlı performansları stüdyo kaydı kadar iyi olabilen az sayıda gruptan bir tanesi. Tesseract'in yalnızca icrası değil, orijinal albüm sadasına sadık kalabilmesi de takdiri hak ediyor. Burada en yüksek notu tabi ki davulcu Jay Postones'a vermek gerek. Aşağıdaki videoda bir stüdyo kayıt çalışmalarını umarım güzel bir çift hoparlör veya kulaklık ile dinlersiniz.
  "Ama ve fakat" kısmına gelirsek, yalnızca Tesseract için değil, o janr içerisindeki neredeyse tüm grupların odaklandıkları temel şeyin, teknik mükemmellik olduğu söylenebilir. Bu da bence müziğin akıcılığının, ilgi çekiciliğinin, duygulara ve ruha hitap edebilmesini ikinci plana düşmesine neden oluyor. Hani dinledikten sonra ertesi gününüzün tamamını fetheden bir melodi veya nakarat duymaktan ziyade, yalnızca pek güzel enstrüman çalan 5 kişiyi dinliyorsunuz.
  Belki müzik artık eski müzik değildir ve ben eski kafalı kalmış da olabilirim. "Yürü git, sallanan metronomlu Camel konserleri dinle sen" diyen de çıkabilir.
  Neyse. bana en az 100 kelime yazdırmış bir süper gruptur Tesseract. Forza!

   
 5. Ant Bey,
  Astığınız videoda ilginç bir şey dikkatimi çekti. Videoda yer alan parçanın ; bestesi, mix ve masteringi , çekilen filmin yapım , yönetim ve editi müzik grubunun üyeleri tarafından yapılmış. Yani videodaki müzik ve görsel açıdan hemen hemen her şey grup üyelerinin elinden çıkmış. Bu çok rastlanan bir şey değildir esasında. Enteresan.....
   
  antbalci, HmzGkgz ve sarabande bunu beğendi.
 6. evet sanki mühendis edasında çalışıyorlar grupta kesinlikle mükemmellik
   
  Mehmet B. Uzunosmanoğlu bunu beğendi.
 7. Takipte olacağım.
   
 8. Mehmet Bey, video prodüksiyon kısmını da grubun üstlendiğini fark etmemiştim. Tam olarak kendi yağında kavrulabilen , kendi kendine yetebilen adamlar. Umarım çok daha geniş kitlelere ulaşırlar.
   
  Mehmet B. Uzunosmanoğlu bunu beğendi.
 9. Prog metal tayfası gerçekten çok yükseltti 2000lerde müziğin kalitesini. Ama Ant'ın söylediği sıkıntılara ek olarak ben de şunu ekleyeceğim: Ağırlıklı olarak minör modlara, sürekli aynı bunalımlı atmosferi üreten armonik yapılara saplanmış durumdalar. Bütün virtüözitelerine karşın, prog metal ekipleri bu anlamda Yes, Rush gibi prog rock efsanelerinin halen çok gerisindeler...
   
  antbalci bunu beğendi.
 10. Bundan 10 sene kadar önceleri forumlarda (ultimatemetal,sevenstring vs) acle ve Misha gibi adamlarda karşılıklı sorular soruyorken biri tesseract diğeri periphery den yürüdülerya ben memleketimiz imkan ve fırsat eşitsizliğine hırslanırım. Hatta ola englund durumu tam örnek. Yinede nasıl yükselmek mümkündür göz önümde örneklendiğinden şanslı sayıyorum kendimi. Ateş olmayan yerden de duman çıkmaz çok yetenekli adamlar. 10 saniyelik test riflerinden başlayarak 10 yıldır zevkle takip ediyorum.
   
  Dog The Bounty Hunter ve sarabande bunu beğendi.
 11. Dinlemeyenler varsa buyurun. Gercekten yeni bir masterpiece olmus.. Adamlar cok iyi gercekten. Ozellikle hexes ve survival cok cok iyi olmus. Keyifli Dinlemeler :)
   

Bu Sayfayı Paylaş