PayDay (Rock'n Roll,Blues)-İzmir

Serkan'cımın da dediği gibi kurtlar vadisine hoş geldiniz. Sizinle Dungeon'daki beraber çaldığımız partide tanışmıştık. Hatta bi itiraf gerekirse sizi tanımadan ve dinlemeden önce nereden buldununuz başka kimse yokmuydu tarzı yakarışlarda da bulunmuştum. Kabul ediyorum; fakat soundcheckteki performansınız bile vay bea dedirtecek türdendi. Bence şuan İzmirin gelecek vaad eden, kendine tarz edinmiş, müziğine ve ensturmanına hakim bir grubusunuz. Çok kısa zamanda hızla ilerleyeceksiniz. Bu yolda man-a-man gibi bir dostu kazanmanız da büyük bir avantaj. Artık İLLeGaL de arkanızda hep beraber Naz çatısı altında büyüyecez. Başarılar...

çok teşekkür ederiz söylediklerin için,zaten biz biraz da olsa müziğimize ve enstrumanlarımıza hakim olduğumuzu düşündüğümüzde kendimizi ortaya attık,grubumuzu kesinlikle barda da çalarız diye kurmadık,sevdiğimiz şarkılar vardı onları çaldık hep,ve o şarkıları sevdiğimiz için çook uzun süreler boyunca stüdyoya gidip çalışma isteğimizi kaybetmedik.yani sözümün kısası,bu işe başlarken kimseyi hesaba katmadık(bar müşterisi-dinleyicisi),ama insan zamanla görüyor ki,sevdiğin şarkıları çalarken aldığın keyfi,insanları mutlu edince de alabiliyorsun ve bunun için tarzından çokta taviz vermen gerekmeyebiliyor.neyse böyle mevzulara girmenin bir anlamı yok aslında ,söylediklerin için teşekkür ederiz ama önyargı pek iyi bişey değildir,dungeon da bizim ortamdan ve oradakilerden aldığımız elektrik(küçümseyen,aşağılarca bakan) bizim hiç umurumuzda değildi,biz zaten ne yapabiliriz ne yapamayız biliyorduk,yapabildiğimizi yaptık,bi grup için bir mekanda kendini mutlu ve rahat hissetmekten daha önemli ne olabilir ki?orası bizim için pek bu tanımlara uymadı açıkçası ama yine de güzel bi akşam geçirdik,yani biz tatmin olduk,bizim tatmin oluşumuzu gören insanlar da tatmin oldu,önemli olan da bu zaten.
kurtlar vadisi konusunda haklısınız,ama bu durum da nekadar grup olabildiğimizle ilgili,dört kişi gerçekten bi grup oluşturabildiyse ve bu grubun kuruluş amacı profesyonel sebepler değilse,herhangi bir kurdun yapabilecekleri o dört kişinin umurunda olmaz,bie grup gerektiği anda bizden bukadar diyebilmelidir herhangi bir kurda karşı.
neyse çok uzattım sanırım,ama dost edinmek güzel bişey senin de söylediğin gibi,dostları kaybetmemek daha da güzel bişey tabiiki,öncelik gerçek duygularda olduğu sürece gerçek dostlardan oluşmuş topluluklar asla yıpranmayacaktır zaten.
sizlere de başarılar dileriz...

abı hem muziginizi hemde kisiliklerinizi cok tuttum,artık barda calmaya baslayın sizi dinlemek cok keyifli basarılı olmanız dıilegiyle :)

FermanGitar demiş ki:
PayDay-incetellicalgilar demiş ki:
çok saol
bi şekilde gerçek hayatta da tanışmak isterim
ferman grubuna başarılar

Sizin veya bizim programlarımızın birinde tanışabiliriz :D Yakama kırmızı karanfil takıyor olacağım :LOL:

Sevgiler saygılar...
ne gerek var senin kırmızı karanfil takmana o boy o pos o ne endammmm kimde var beaa rastanı yesinler seninn :) :p :LOL: 8)

oh oh tanışın kaynaşın pek şahene olur ammaaa,benden söylemesi,bu incetellimidir ne üdüğü belirsiz adamdan uzak durun ,sakının!çok geç olmadan kendinizi kurtarın,! :D :D :D hehunya

izmir dinleyicisine,izmirdeki barlarda tutunması pek de mümkün olmayan bi tarzı dinletme niyetinde olduğunuz için sizi tebirk ederim,çaldığınız yerlere gelicem,başarılar dilerim.

Arkadaşlar sizi ilk kez Dungeon'da izlemiştim. Repertuarınızı ve performansınızı çok beğendim.. Naz hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını dilerim...

ilk olarak izmirock ta izledim ve hemen grup hakkında araştırma yapmaya başladım. ilk sahnede izlerken isimlerinin payday oldugunu bile bilmiyordum orda öğrendm ve çoğu kişi bilmiyordu barlarda çalmıyorlarmış falan dediler bana...
sora eve geldiğimde nette aramaya başladım ve izmirock ta isimlerinin geçmesi harici bişey bulamadım... ve bugün bu başlığı gördüm sevindim.
bar programına başlamanız da iyi olmuş gerçekten bu tarzda devam ederseniz çok iyi yerlere gelceginize inanıyorum...barda da izlemeye gelmek istiyorum en kısa zamanda inşallah ;) ayrıca 515 yolcusuymuşsunuz 4 senem geçti o otobüste bee :) ege demisniz 9 eylülde mi?
bassçı arkadaş çok yetenekli... çok beğendim tekniğini...kendi bestelerinize yazdığı baslar çok sağlam olmuş...

araştırmaların ve ilgin için çok çok teşekkür ediyoruz.bar olarak istediğimiz müziği yapacağımız bir yer seçtiğimize inanıyorum.beste açısından söylediklerin süper çok saol.beğendiğine çok sevindim... :oops:

bu arada gitar davul ve vokal 9 eylül ben izmir ekonomideyim .

PayDay ileri...:)

Bende İzmirRock ta izlemiştim gerçekten çok iyiydi birde kendi bestelediğiniz şarkıalr vardı ki onlar en iyileriydi, ayrıca Ödül Kaya abimiz saolsun mızıkayı nerden alabileceğimide öğrendim :D artık bende mızıka çalmaya çalışıyorum.

Arkadaşla hala takipçiniziz.

PYdY-Bass demiş ki:
araştırmaların ve ilgin için çok çok teşekkür ediyoruz.bar olarak istediğimiz müziği yapacağımız bir yer seçtiğimize inanıyorum.beste açısından söylediklerin süper çok saol.beğendiğine çok sevindim... :oops:

bu arada gitar davul ve vokal 9 eylül ben izmir ekonomideyim .

PayDay ileri...:)

aynen böyle devam edin bestelerinzin kaydı falan var mı hiç?
sen kaç yıldır bass çalıyorsun? kendi bestelerinize öyle gamlarla bass yazmak kolay değildir... avatardaki bass senin mi? :LOL:
senin bal da oldugunu söylemişlerdi birileri ama kim hatırlamıyorum kosnerde birileri söylemişti...

Geri