Metal Için Gitar Amfi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yuriyigit tarafından 8 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. merhaba, yaklaşık 7aydır elektro gitar çalıyorum başlangıçta yanlış gitar amfi aldım ve artık hiç memnun etmiyor. yeni bir gitar ve amfi almak istiyorum. Bütçem 700-850tl civarı 425 tl ye ikinci el cort kx1q vuldum büyük bir ihtimal onu alıcam ve amfiye de roland micro cube gx güzel geldi. Ama özellikle amfi yetmicek gibi geldi. Bu bütçeyle ne yapabilirim?
    not: ses kartı düşünmüyorum amfi yerine.

2. Bence amaç sadece metalse Line6 Spider 30 fazlasıyla mutlu eder.

3. line 6 nın drive tonlarına çok yapay demişti bir arkadaş, ama bu zaten lambalı olmayan her amfide olur değil mi?

4. Şimdi bahsi geçen amfi 15 wattlık ise katılırım ama 30 wattlık model hem prosesör olarak farklı hem de 12 inç hoparlör içeriyor. Nette video var fazlasıyla. İzlenip fikir edinilebilir.

5. Çoğu öğrencim o bütçeye 2. el ibanez Grg 170 ve 2. el Roland Cube 20 aldı. Çok memnunlar, tavsiye ederim ben de :)

6. Lambalı olmayan her amfide olmaz. Solid State kategorisindeki amfilerin pek çoğu çok daha organik seslere sahip.
    Denemeniz lazım. Belki o yapaylık sizin canınızı hiç sıkmayacak, aksine hoşuna gidecek. Tercih meselesi bunlar hep. Yeni başlıyorsanız pek fazla önemsemezsiniz bu durumu zaten, sağlam güçlü bir drive duyunca hoşunuza gider.

Yine güçlü drive'a sahip, pedalla falan uğraşmayayım direk açıp çalayım derseniz, Ibanez Tbx serisine bakmadıysanız bir bakın derim. Sıfırı herhalde yok piyasada bilemiyorum, ikinci el kovalamaya bakabilirsiniz. Ancak tekrar söylüyorum, yolun başındaysanız yukarıda bahsi geçen amfiler fazlasıyla tatmin eder :)

7. @devastator 'a katılıyorum. Line 6 bence en iyi seçenek olacaktır. Bana kalırsa 15'de yeterli ama 7 aylık bir gitarist neyin yapay neyin doğal olduğunu anlayamaz. Ki neye göre kime göre yapay. Lambalıydı, pedaldı, prosesör onlara hiç girmene gerek kalmaz. Hem sonuçta bu işler zaman ve bütçe ile olan şeyler.

8. line da roland 20 de güzelmiş ibaneze de bakacağım şimdi, birde merak ettiğim birşey daha var; müzik aletleri satılan yerlerde deneyebilirmiyim bu amfileri izin veriyorlar mı? :)

9. Roland Cube serisi amfilerini tavsiye ederim +20 Watt

10. Kısıtlı bir seçenek olur ama, metal üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorsan, Ibanez'in TBX serisini bir dene. Hoşuna giderse uzun süre götürür. İkinci elde uygun fiyata bulursan Peavey Transtube, Marshall Valvestate da deneyebilirsin.

Line6 amfiler zevk renk meselesi. Genelde seven tam seviyor, eden de tam nefret ediyor. Denemeden sen de bilemezsin bence. Ama amfi denerken @devastator ün de dediği gibi hoparlör çapına dikkat et.

Berkay Aşar bunu beğendi.
  11. Hacıabi; sen bu başlıklarda her ay bir tane açıyorsun, hatta geçen buna benzer bir başlıkta bir elemana tavsiye de yazdın. bizden fikir mi çalıyon, ne ediyon??

Bu Sayfayı Paylaş