Ovedrive/distortion Önerisi?

'Elektro Gitarlar' forumunda dutyfree tarafından 9 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba,
    Forumda konu ile ilgili mesajları 2-3 gündür okuyorum fakat yine de tam olarak bir sonuca varamadım. Ton aralığı oldukça geniş bir drive pedalı arıyorum, blues, classic rock, hard rock yapabileceğim bir drive pedalı. Big Muff Pi, Tube Screamer, Proco Rat, Mxr Distortion gibi bir çok pedalın örnek kayıtlarını dinledim, tube screamer ve boss blues driveri deneme imkanım oldu, özellikle tubescreamer ve ts9 beni tatmin etti ancak aynı zamanda biraz daha sert tonlar da alabileceğim bir pedal aklımdaki. Yani hem yumuşak blues tonları(eric clapton, srv, bb king, david gilmour), hem de biraz daha sert(led zeppelin, deep purple, guns'n roses) drive tonları için hangi pedalı seçmeliyim. Rat 2 ve big muff pi oldukça versatil pedallar ve aradığım tonlara yakın gibi, özellikle Rat 2'nin tonları oldukça tatmin etti fakat onu da temin edeceğim bir yer yok, sizler ne önerirsiniz, özellikle bu pedalları kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada ekipman olarak elimde Fender Meksika Strat ve Blackstar Ht5 var, bütçe olarak ise en fazla 400-500 lira ayırabilirim.

Son düzenleme: 9 Nisan 2015
  2. Hocam Allah yardımcın olsun. Sen pedal değil sihirli kutu arıyorsun gibi geldi,umarım aradığını bulursun, bulursan da mutlaka forumda paylaş yanlız o pedalı ;)

3. Blackstar HT Dual aldım , istersen bir incele (y)

4. Evet hocam, ton yelpazesi oldukça geniş bir pedal aradığımdan birinde bulduğum diğerinde eksik oluyor, tam olarak emin olamadım o yüzden, Blackstar Ht hiç duymamıştım bir inceleyeyim teşekkür ederim.

aumit bunu beğendi.
  5. Eğer oda seviyesinde kullanacaksan, yüksek seslere çıkma gibi bir imkanın yoksa, Big Muff mutlu etmeyebilir. Ayrıca tek başına kullanıldığında mid scoop yüzünden çok sert kaçabilir pedal. David Gilmour arkasına koyduğu overdrive ile (Colorsound Power Boost/Cornish ST-2/BK-Butler Tube Driver) midleri biraz arttırıyor leadlerde. Rat ve türevleri daha uyumlu düşük ses seviyelerinde. Sanırsam Zuhal Jam Pedals satmaya başladı, Jam Pedals Rattler başarılı bir Rat klonu. Onun dışında Pluton Müzikte CMAT Mods Ratified var, o da çok başarılı.

6. Yavuz çetin in de kullandığı RAT geniş yelpaze olayında işini görecektir. bulamıyorsan başarılı bir klon olan Mooer black secret distortion da kullanabilirsin daha ekonomik üstelik. youtube da yapılan birçok karşılaştırmada bire-bir tınlıyor.

magusmagius ve MetalPose bunu beğendi.
  7. srv975

srv975

467
    159
    506
    Sansamp gt2 deneyin

CengizÖzyurt ve sade_78 bunu beğendi.
  8. Wampler pinnacle delux.
    Wan hallen den blues a kadar yelpazesi var.

9. Tavsiye

TS9 için (Yumuşak drivelar ve boost işi için) : Joyo Vintage Overdrive.
    Daha sert drivelar için : Mooer Black Secret.

Tecrübeyle sabit ikisi de fiyatına göre tek pedallar. Özellikle Joyo Vintage Overdrive ın TS9 dan eksiği yok fazlası var, ton olarak aynılar. Mooer tam bir Rat 2 değil ancak çok başarılı fiyatına göre. Ayrıca 2. el de 200 lira civarında RAT ler olması lazım onlara da bakabilirsiniz.

10. Ben gene amfinin gainini yarım kullanıp üzerini Boss OS-2 ile beslemenizi önereceğim. OS-2 nin üzerinde overdrive ve distortion blend özelliği var. Tek pedaldan bir çok ton yakalayabilirsiniz. Amfinin distortionı ile birleştirince dip gürültüsü yapar onu engellemek için bir de sound gate e ihtiyacınız olur, tam bütçeyi tuttururuz :)

11. RAT klonu aradığına yakın gibi, araştırıyorken boss od3 bir dinleyin derim

12. Wampler Euphoria.

aumit bunu beğendi.
  13. inceledim iyi pedalmış.

14. Merhabalar pop punk çalıyorum blink 182 new found glory ( aynı zamanda kayıt için ekipman toplamaktayım ) bu grupların soundını bilen biri bana yardımcı olsun boston at15 superblues amfim var roland studio capture ses kartım var sm57 ile mikrofonlayıp gitar kaydı alıcam izolasyon kabinim var voxvt100 prova için kullandıgım amfim var benim için önemli olan tek şey mesa sounduna max 1000 tl harcayarak ulaşabilmek istedigim tek şey sıcak bir overdrive tonu bu ve bu tonuda kaydetmek beni memnun edicektir ( elbetteki mesa almalı ama hayat zor ) bu grupları dinlemiş birisi bana yardım edebilirmi gitarım fender tom delonge signature cevaplarınıza ihtiyacım var:))

Ekli dosyalar:

15. Ben de mertay gibi Boss OD-3'ü denemenizi öneririm. Fazla pedal denemişliğim yok ama OD-3 tam kafamdaki transparan, hırçın strat overdrive tonu. Bu başlık da ilerisi için referans olma yolunda :)

serhataninmis bunu beğendi.
  16. Ekleme gereği hissettim Joyo vintage overdrive, TS808 klonu.

mmukoza bunu beğendi.
  17. Sağolun arkadaşlar farklı pedallar önerildi, kayıtlarını dinliyorum, haftasonu da deneyeceğim umarim, bu klon pedalları kullananlar varmı joyo ve mooerleri, kayıtlarını dinledigim kadarı ile fiyatlarına göre oldukça iyiler, bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

18. Peki mesa boogie nin pedalları hakkında ne düşünüyorsunuz ? Flux drive olsun throttle box olsun özellikle flux drive sanki aradıgımı bana vericek cinsten

19. rocktron rampage istediğin şey olabilir.

videosu da bu

20. Xotic BB+

Oguz92 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş