900 - 1100 Tl Arası Gitar + Amfi Öneri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda RiobolitaL tarafından 10 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. 3.5 , 4 ay önce mydukkandan aldığım Jackson Js11 ve Line 6 spider 4 15w ikilisinden hiç memnun değilim ton olarak çok yetersiz kalıyor.Aldığımda 1 yıl idare eder denmişti ama şuan çalmak bile istemiyorum.Bu ikiliyi satıp üstünede 500 - 600 ne kadar koyabilirsem gitar amfi yapmayı düşünüyorum. 2. el nasıl olur bilmiyorum , rock n' roll , hard rock , heavy metal çalıyorum ağırlıklı olarak solo.Gitar ve amfi çok yetersiz arkadaşımın Grg270b ve Mg15 ikilisinin altında eziliyor.Önceliği gitara vermek istiyorum amfiyi biraz daha alt model arka plana atıcam.Bu fiyata yapıcağım en iyi dizilim nasıl olur.
   
 2. 2,000 TL lik bir gitarın 600 tl ye satılması beni düşündürdü gidip deneyip görmem lazım ama buradan İstanbul'a bunun için gidemem.Bursa içi bir gitar olursa deneyebilirim.
   
 3. Yanlış anlamayın ama sanki 3-4 ay sonra bunları yeni alacağınız ekipmanlar için de söyleyeceğinizi değerlendiriyorum...Doğrudan sonuçlara varmadan önce (yeni ekipman alınmalı), sorunu daha iyi tespit etmek gerektiğini düşünüyorum...Elinizdeki ekipman, arkadaşınızın ekipmanına ezilmez, temelde birbirlerine denk ekipmanlar...Bence asıl sorun, çalımınız ile ilgili olmalı, bunu daha iyi anlayabilmek için verin elinizdeki ekipmana arkadaşınıza, alın onun ekipmanlarını ve test edin...Bu kapsamda, ekipman temini yerine gitar çalmaya daha fazla yönelmenizi, gerekiyorsa bu konuda profesyonel hocalardan ders almanızı öneririm...Ki Bursa'da, forumda da üyeliği bulunan, sevgili @ozgungokturk bulunuyor, kendisi ile temas edebilirsiniz...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 4. Arkadaşımın ekipmanınıda kendi e
  Ne demek istediğinizi anlıyorum tabikide tuşem daha zayıf henüz yeniyim ama gerçektende azimliyim çalıyorum.Ekipmanları sırayla ben çaldım arkadaşım çalmadı arkadaşımın tuşesi benimkine göre daha kötü onun tonu daha iyi olmasına rağmen seslerde benimki biraz daha iyi oluyor çaldığımızda.2 ekipmanıda denedim gerçekten kendi elimde aynı şarkıları çaldığımda çok büyük fark hissettim gerek ritimlerde akorlarda gerek cleande gerekse sololarda aynı tonlarda aynı ayarlarda çalmama rağmen sesler arasında bayağı belirgin bir fark oluştu.Belkide ben iyi bir ikili tutturamadım bilmiyorum.Ama ton olarak kendi ekipmanlarımın ezildiğini hissettim.Ama birşeyide eklemem gerek arkadaşımın ekipmanında Emg 85 manyetik takılıydı ama bu tonu ne kadar etkiler orası tartışılır.
   
  nightbreed bunu beğendi.
 5. Birde özel ders alabilecek bütçeye kesinlikse sahip değilim ama bahsettiğiniz hocanın gerçekten çok profesyonel ve yetenekli olduğunun farkındayım.
   
 6. Sevgili @RiobolitaL

  O halde, ekipmanlarınız ayarlarında farklılıklar olmalı diye düşünüyorum...Elinizdeki ekipman sizi uzun süre eder kanaatindeyim...Vakti varsa, Özgün beyi de değerlendirmenizi öneririm, bence, göreceksiniz ki, bunlar ekipmandan çok fazla fark yaratacak...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 7. Bilmiyorum arkadaşımın gitarı abi yadigarı en az 1 yıldır ayar çekilmemiş luthier yüzü görmemiş.Ben luthiere götüreli 1 ay falan oluyor.Tonun kötü olduğunu düşünüyorum ama beni ne kadar idare edebilecek bu amfi gitar modellemesi.
   
 8. İnsan her zaman daha üst model bir şeyler istiyor, bunu da gayet normal buluyorum...Ancak, bence bunlara çok fazla takılmayın, asla ve asla demotive olmayın, bu vaktinizi çalmaya ayırın, çok daha büyük fayda sağlayacaktır...Bakın forumda değer verdiğim ve saydığım bir arkadaşımın önerisi şudur "akustik gitarda çalış, bu şekilde daha güçlenirsin"... bunun benzerini Joe Bonamassa da yapmıştır...Özetle, elinizdeki ekipman sizi gayet uzun süre götürür, siz çalışmanıza bakın...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 9. Gayet uzun süreden kastınız ne kadar bir zamandır.
   
 10. Maalesef, buna X zaman demek doğru olmaz...Ama sanırım, o vakit geldiğinde, bunu hissedersiniz...
   
 11. Neyse şimdilik biraz daha idare etmeye çalışcaz o zaman napalım.
   
  Grundar bunu beğendi.
 12. @Grundar çok teşekkürler övgüleriniz için.

  @RiobolitaL kardeşim, ders veriyorum ama o konu bir yana, soracağın/kafana takılan bir şey olursa hiç çekinme, bildiğim kadarıyla her zaman yardımcı olurum elden geldiğince. Bahsedilen konular çok doğru, klişe ama ton parmakta, kötü ekipman da lastiği patlak araba gibi gitmiyor o da doğru. Lakin tuşe daha önemli ilk aşamada. Sen çalışıp geliştikçe iyi ekipman seni zamanla bulacaktır zaten. Ekipman konusunda aceleci davranmak bence her zaman para kaybına sebep oluyor.

  Çok uzun zaman zarfı için söylüyorum, hem çok çalış hem de her önüne gelen ekipmanı dene, zamanla ne istediğini neyin sana uygun olacağını çözersin tecrübe edine edine. Hatta ilk aşamada kendi gitarınla başka amfiyi, başka gitarla kendi amfini deneyip hangi kombinasyonun seni daha mutlu edeceğini görebilirsin, hemen para harcama ama en azından çözüme yaklaşırsın.
   

Bu Sayfayı Paylaş