Nokta Atişi Amfi Tavsiyesi!!

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda z_berepe tarafından 11 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba;
    Tam olarak beklentilerimi karşılayabilecek bir amfi arayışı içindeyim.Yaşadığım yer itibari ile deneme şansım yok maalesef.Araştırıp alacağım.

- Öncelikle drive katı önemli değil benim için çünkü BB preamp kullanıyorum.Onun için bu pedalla çok iyi anlaşması lazım.Tek kanal bir amfi de olabilir.

-Çoz fazla efekt sevmediğim için ve maliyetli olmaması açısından üzerinde efect ünitesi olan bir amfi olursa iyi olur.EfeKt olarak sadece reverb,delay ve chorus kullanıyorum.Şu ana elimde bb preamp ve cleandeki Quack patlamaları için compressor kullanıyorum.Gitarım strat ve amfi için üst limitim 500 lira.Apartman dairesinde kullanacağım için watt olarak uygun bir amfi de olmalı bu arada.

İki seçenek düşündüm.

1.si Laney cub 10 veya Blackstar ht1 eli ayağı düzgün bir amfi lambalı amfi edinip uygun fiyatlı ms gibi modülasyon pedalları alıp inputdan girmek.Bu daha maliyetli tabi.

2.si ise Tech21 tm30 muadili uygun fiyatlı Behringer GMX 110 veya Vintager AC112 gibi üzerinde efect ünitesi barındıran(bunların giriş çıkış terminalleri de iyi Fx loop gibi.
    Çünki yarın bir gün prosesör kullanacak olursam poweramp gibi de kullanmak isterim.) bir amfi edinmek.Biraz araştırdım hakkında bayağı iyi yorumlar var.

Önerileriniz nedir?
    Teşekkürler.

2. Yamaha THR10 diye bir amfi var, çok görüyorum videolarda vs. Amazonda da 280$ aslında, ama do-re 1500 tl ye satıyor. Şaka gibi.

3. Dore fiyatı 800 küsür lira dükkandaki, web fiyatı yanlış olmuş olabilir, daha 5-6 gün önce doredeydim.

4. Tavsiyem laney cub12 r fx return desen var, ev için 1 w çıkışı desen var, ton desen çok tatlı cleanler alıyorsun. Tek sorunu driveler bir yere kadar götürüyor. Tek bir tube screamer bile yeter. İkinci el bulabilirsen kaçırma derim:)

tunckk ve halililkay bunu beğendi.
  5. başka tavsiyesi olan? arayışım devam ediyor.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Nisan 2015
  6. @z_berepe arayış devam ediyorsa elimde Power Engine 60 var, özellikle processor kullandığınızda üzerindeki celestion seenty80 12" speaker ile speaker + poweramp olarak mis gibi duyuma erişebilirsiniz. Harici bir preamp pedalı ile en net ve olduğu gibi sound alabilirsiniz. İlanlarım içerisinde mevcut.

7. Peavey transtube 112 veya peavey bandit 112 olabilir.

Özgür ÖNER bunu beğendi.
  8. Blackstar HT-1R
    Komşu dostu, pedal yareni, mutluluk kaynağı.

SLASH123 bunu beğendi.
  9. Istedigin tonlar nedir,blues mu yada metal mi calicaksin?
    Ben drive pedali tercihinden cok metal ve turevlerini calmadigin kanisina vararak butcene de uygun laney cub 10 u oneririm.Ben kullandim ve bence fiyatinin kat kat ustunde bir amfidir.Butceni artirirsan ibanez in tsa15 ini alabilirsin,1 wattlik amfiler onerilmis ama clean headroom u dusuk oldugu icin pek kesmeyecegini soyleyebilirim.

10. Tam BJ. diyecektim ki bütçe 500 TL imiş. Bu fiyat aralığındaki en iyi Clean ton veren amfi transistörlü Fender Frontman 10G'dir. Fiyatı 250 TL. Bizzat kullandım.

Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  11. mtsv

mtsv

170
    130
    1,506
    Bu fiyat bandındaki lambalı amfiler bence tatmin edici olmaz, çok da keyif vermez (bende Blackstar HT-1RH var, clean headroom oldukça kısıtlı). Bu yüzden Roland Cube 10GX önereceğim, sıfırı 700 TL civarında ama ikinci elleri 500 altında olacaktır. Efektleri ve tonları tatmin edicidir.

12. Elimde lambalı super champ XD var, iki kanal, üzerinde efektler barındıran enteresan bir amfi. Bazı drive pedallarımdan birden fazlasını stacklediğimde amfi çok düzgün cevap vermedi. Blues junior bu konuda daha toleranslı daha düzgün cevap verebiliyor. Ancak BJ üzerinde de superchamp'teki vibrato chorus delay gibi efektler yok. Üzerinde efektler olsun dediğin zaman bu dijital olmasını istiyorsun demektir, ama tüplü amfi gibi de pedallara tepki veremedikleri veremeyecekleri bir gerçek.. Bir sürü lambalı ve dijital amfi denedim kullandım böyle bir amfiye rastlamadım. Zaten dijital amfi aldığın zaman direk üzerinde special design bir speaker ile geliyor ki bu bir amfinin hem dijital hem de tüplü gibi davranamayacağının en açık göstergesi. Tek tük istisna marka modeller hariç pedalla iyi anlaşan dijital amfi yok tech 21 vs zaten biliyor herkes bunları.. Çok beğendiğin bir pedalı alırsın dijital amfiye bağladığında sonuç çok çok rezil olabilir. Lambalıda bu ihtimal çok düşük. Bence bu önemli bir kriter.

Şahsi görüşüm 500TL'ye lambalı sınıfında Laney cub 10'a rakip bir amfi olmadığı. Dijital dersen de Fender Mustang fena değil. IDcore u hiç denemedim belki daha iyidir. Madem elinde pedal var Cub 10 almanı tavsiye ederim, dijital amfilerin bir süre sonra baydığı aynı tonları duymanın insanı sıktğı bir gerçek.

Son düzenleme: 1 Eylül 2015
    intruder ve AykanKK bunu beğendi.
  13. 22 Nisan beyler.

14. Haklisin adam msji atmis sonra da foruma girmemis herhalde bosuna tavsiye veriyoruz burda

15. Onunla aynı arayışta olanlar da takip ediyor olabilir.

Bir de @z_berepe en son dün foruma giriş yapmış.

16. Takip ediyorum beyler ama yoğun iş temposundan yazma fırsatı bulamadım,kusura bakmayın.Amfi olarak Fender Mustang 3 e yoğunlaştım hatta karar verdim gibi.Karar vermemde youtube de ''Mustang Monday'' isimli videoları yayımlayan ''Shane'' isimli arkadaş etkili oldu.İzlemenizi tavsiye ederim.Bu arada herkese yardımlarından ötürü teşekkür ederim.

duru_s90 bunu beğendi.
  17. Shane'in channel larını bir yılı aşkın süredir takip ediyorum, her fiyat aralığında ekipmanı inceliyor. Review'leri de çok doğru dürüst yapıyor. intheblues.au diye bir site açtı oradan pedal vs de alabilirsiniz bizim turkrock gibi bir forumu da var.

18. Champion 40 bence.

Bu Sayfayı Paylaş