Stüdyoda Çalışmak

'Forum Meydanı' forumunda Redana tarafından 12 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. arkadaşlar böyle bi işe girdim .. stüdyoda kayıt randevuları alıcam ve provaya gelen arkadaşları ağırlıyacağım dikkat etmem gereken unsurları bana bildirebilir misiniz ?
   
 2. 1- provaya gelenleri 1 saat önceden ara ki iptal edip etmediklerinin teyidini al. hatta ilk ayarlamada ön kapora da verebiliyorlarsa versinler.
  2- bazı studyo sahipleri studyoya girmeden önce çalacak kişilere galoş giydirip etrafın toz çamur olmamasını sağlıyor. istersen sen de yapabilirsin.
  3- çalacak kişilerin tonlarını ayarlaman lazım ne çok yüksek ne çok düşük.
  4-stüdyoda kamera varsa kameradan izleyip ekipmanları nasıl kullandıklarına bakarsın, gerekirse uyarırsın vs.
  5- stüdyo içinde yiyecek içecek sigara alkol vs barındırtma. klimayı oda sıcaklığına ayarlamalısın.
  6- milletin işi bittiğinde kabloları toparla ki ayak altına karışmasın. studyoyu havalandır rutubet kokmasın. ekipmanları kontrol et kırık çizik vs var mı
  aklıma gelenler bunlar. :)
   
  Redana bunu beğendi.
 3. güzel öneriler çok teşekkürler başka fikri olanlar varsa yazabilir arkadaşlar
   
 4. -Dolu saat olsa bile rezervasyon al. Diyelim ki ctesi 8-10 çalışmak istiyorsunuz stüdyoyu aradınız cevap "dolu " gider istemeddiğin başka stüdyoda prova alırsın. eğer o saat herhangi bir nedenle iptal olursa diğer gruba geri dönersen boşu boşuna zarar etmiş olmazsın.

  -Ekipmanları Düzenli bakımlı tutun, çatlak zil le prova yaptığım bir stüdyoya bir daha gitmem.

  - İşletmecilerin nasıl düşündüğünü bilmiyorum ama müşteri kaybetmemek istiyorsan patlayan deriye, kopan tele, çatlayan amfiye insanlardan para almaya kalkma. Metal yorgunluğu gibi birşey var. bir zile 1000 defa vurursun esner-esner ama en son bir dokunursun çatlar. tel de öyledir. Patlayan deri de ekipman sorunudur. Hatalı akordlama sürekli akord değiştirilmesi deriyi yorar.Voltajın dedngesizdir amfin yanar. üstelik hiçbir amfi günde 10. saat kullanmak için tasarlanmıyor bir ömrü var. Bunların hiçbiri içerde prova yapan gruba "0" olarak teslim edilmiyor sorumlu tutmak adice bir olay. Amortisman gideri olarak kenara para ayırıın. Bu gibi nedenlerle benden para alamazsınız -"git dava aç" derim. ancak çoğu stüdyo yutturduğuna ödetiyor bunu hepimiz biliyoruz.
   
  Son düzenleme: 12 Nisan 2015
 5. ben şikayetlerinizi yazın demedim sen demek ki bişeyler yaşamışsın :).şaka bi yana bunlarıda yazıcam akla stüdyo sahibiyle konuşulması gerekilen şeyler çok teşekkürler
   
 6. Kendi stüdyom vardı 2 yıl kadar işlettim. Şİkayetler kullanmasını bilenler için çok değerlidir. Mutlu müşteri, kar eden işletme ;)
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 7. Agziniz kokmasin mumkunse, sayet sigara icen birisi iseniz onemli bir husustur. Ter kokusuna da dikkat.

  Kullanilan Turkce ve iletisim rahatligi onemli. Musteriler net cevap bekler. Bilmediginiz konularda bilmiyorum diyebilirsiniz. Sayet ayiplanir ve kinanirsaniz bu karsi tarafin dangalakligi olur. Hos geldiniz ve gule gule derken insanlarin gozlerine bakin.

  Ozellikle ergen kekolar ucret bolusumu konusunda biraz zorlanirlar. Kasanizda her odeme senaryosuna gore bozuk para bulunsun. "Siz kendi aranizda halledersiniz" son care olsun.
   
  Redana bunu beğendi.
 8. Çalıştığından emin olduğunuz 4-5 tane kablo sürekli kolay ulaşabileceğiniz bir yerde olsun... Müşteri içeriden "bu kablo bozuk, yenisini alabilir miyim" diye geldiğinde, kablo yumakları arasından kablo ayıklamamış olursınuz :)
   
  Redana ve Mustafa İLKER bunu beğendi.
 9. Ekipman taşıtmak isteyen olursa taşımayın zira az yesin rodi tutsun :) verdigi 3 kuruşla sizi satın aldığını sanan her şeye bok atan müzisyen bozması tiplere dikkat edin, zaten karşılığında iki saat uç saat insanin kafasını bilmem n'apiyolar. Güler yüz, temiz oda, çözümler konusunda üretkenlik, tamamdır. Ha bi de mikrofona bol reverb :) detoneleri falan az maskelediginden ve rengi toplandığından sebep bayiliyolar. Yakinda kacarsinix zaten, Kolay gele :)
   
  Redana bunu beğendi.
 10. -Rezervasyonlarını iptal etmek için gruplar telefon açtıklarında teşekkür et. (Ne kadar sevimsiz olsa da) Terslersen, yalnızca o saati değil müşterini toptan kaybedersin.
  -Bekleme odasına işi gücü olmayan gülen kıkırdayan ve eğlenen arkadaşlarını doldurma. Çalışmaya gelen çoğu çekingen insan böyle karşılanmayı hiç sevmez.
  -Grubun çalışması bitince, eğer takjp eden saat boş ise ve adamlar zil katili kudurgan tipler değilse, sonraki saati de ücretsiz ikram et. Fazlası ile sana geri dönecektir.
  -Temiz düzenli bir ortam işletmede işlerin yolunda gittiğinin ve işin sevilerek yapıldığının işaretidir, buna önem ver.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş