Studio One Core Audio Sorunu (os X)

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda aliceinsun tarafından 12 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Selamlar herkese. Geçen gün grafik tasarımcı bir arkadaştan macbook pro satın aldım. Fakat studio one ile şöyle bir sorun yaşadım, bilen bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok makbule geçer. sorun şu ki, logic kullanırken görünen core audio studio one'daki seçeneklerim arasında yok. built in input, built in output, built in mic seçenekleri var, bunlardan inputu seçtiğimde kayıt alabiliyorum fakat dinleme hiç bir seçenekte yapamıyorum. her zaman yanımda ses kartı gezdiremediğim için en azından edit gibi işlemler için bunu çözmem gerekiyor bir şekilde. bu sorunu dediğim gibi logic'te yaşamıyorum. kısacası logic'te olan core audio enabled seçeneği yok. ayrı ayrı input output seçemiyorum. yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

bir de ek olarak ayrı bir başlık yerine, ayrı parantez açayım dedim; usb portlardan biri bluetooth cihazlar için ayarlanmış (ne denmek istendiğini anlamadım açıkçası pek) harddisk, flash disk falan taktığımda bu port görmüyor. fakat mouse vs. vs. bilumum kontrol cihazlarını görüyor ve çalıştırıyor. bu konuda da fikir sahibi olan varsa ayrıca teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme: 12 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş