Yamaha Bb425 5 Telli Bass Gitar

'Elektro Gitarlar' forumunda YipYip tarafından 14 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar, artık ikinci gitarıma geçme vaktim geldi. Sanırım sonunda kararımı verdim. Aranızda kullanan veya bilgisi olan varsa buraya bir şeyler yazarsa çok sevinirim. Yutubda çok güzel bir değerlendirmesi de var.

Elim küçük olduğu için 34" tercih ettim ama 35"lerde kalın si daha iyi oluyormuş ve 5 telli alma sebebim o. Bu çok sorun çıkarır mı bu gitarda bana?

24 değil de 21 perdeliymiş. Bunun da sorun olacağını sanmıyorum ama muhakkak burada çoğu kişi benden tecrübelidir. Fikirlerini duymak isterim onların.

Bir de duuuuuur onu alma bunu al dediğiniz varsa lütfen onu da belirtin. 1750+-250 civarına.

Ibanez sr505 düşünmüştüm ama internette dayanıksız ve preamp kötü denilmiş.
    Mtd, anladığım kadarıyla benim için çok büyükmüş zor olurmuş.
    İkinci ele güvenemiyorum pek. Baya sorunlu bir tipim yani.

Son düzenleme: 15 Nisan 2015
  2. MyDukkan.com :: Cort GB75 :: 5 Telli Bas Gitar

Hiç düşünmeden bunu al derim.Eski serilerinden bulursan hiç durma zaten.
    İleride güzel bir manyetik modifiyesi ile daha şahane olur.
    Bu fiyatlarda bence alınabilecek en iyi 5 telli bas.

3. Hocam açıkçası cort almak istemiyorum tekrar. Teşekkür ederim ama cevabın için.

4. B teli için 35 Inch şart diye bir durum yok ama orta seviyelerde etki ettiği aşikar.
    BB425 'i tarz olarak mı tercih ediyorsun sonraki yazdığın SR serisi ile aralarında tarz,ton olarak ciddi farklar var çünkü.
    Bu arada ben de tercihimi bu tarzda Cort GB serisinden kullanırdım.

5. Okuduğum kadarıyla blues ve jazz için pek iyi değilmiş ama onlar bu kadar önemli olsa zaten jazz bass alırdım eğer dediğin buysa. Sr500ü beğenmiştim baya ama o preamp ve dayanıksız sorunlarını öğrenince soğudum ve 605 biraz bütçemi aşıyor. Sana da teşekkür ederim cevap için de hiç bu gitarı kullanmış denemiş yok mudur acaba? Bir de cortu niye bu kadar beğendiğinizi merak ediyorum.

6. BB 425 'de sapta "dalma" denilen durum var. Yani, sap ağırlığı gövdeden fazla ve dengede durmuyor. Bunu hafifletmek için deri askı (levy gibi), dökme demir olan kulakçıkları hipshot'ın hafif kulakçıkları ile değiştirme gibi şeyler yapılabilir.

7. O gitarı denedim BB serilerinin tüm versiyonlarını da çaldım. Jazz bass demek jazz blues için değildir bu arada. Jazz bas artık "strat" gibi bir modeldir. Çok güzel heavy metal tonları da alınabilir.
    Benim Cort'u önerme sebebim çalım olarak B teli olarak bahsettiğiniz yamahaya göre daha iyi olmasıdır.

8. İyi bi gitarla her şey çalınır diye düşünüyorum ben de ama sonuçta bir şeyde daha iyi olur sanmıştım teşekkür ederim bilmiyordum. Dediğim gibi biraz da deneyerek öğrenmek istediğim için cort dışı bir şey istiyorum.

9. Biraz flood olacak gibi ama gerçekten kafam çok karışmış durumda ne alacağım konusunda. Schecter kullananlar memnunlar mı acaba? Bir yandan dolar da yükseliyor iyice gerildim :D

Bu Sayfayı Paylaş