Bertuğ Cemil

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda deryakulahci tarafından 29 Eylül 2006 tarihinde açılan konu

1. TMC,yine yeni bir sesi,müzik dünyasına tanıştırıyor..

Yıllardır müziğin içinde gitarıyla varolan Bertuğ Cemil, şimdi yaptığı besteleri, yazdığı sözleri kendi albümüyle müzik severlerin beğenisine sunuyor…

Albümün çıkış şarkısı ``Ben Hiç Sevemem`` iki aydır ulusal radyolarda beğeni ile yayınlanıyor. Onbir şarkının yeraldığı albümde on şarkının söz ve bestesi Bertuğ Cemil`e, ``Dua`` adlı şarkının söz ve bestesi ise Çetin Zor`a ait…Albümün Müzik Direktörlüğünü Cengiz Köroğlu ile birlikte yaptı.Albümde yer alan şarkılarını yıllar önce besteledi…

1991 yılındaki ilk bestesi ``Kaygı``, 2000 yılındaki bestesi ``Gel Bana`` , 1994 deki ``Biçare`` şarkısı, 1998 yılındaki ``Ben Hiç Sevemem``, 1996-``Aheste``, 1993 deki ``Bırakmam Peşini``, 1997 ``Son Kez``, 1996 ``Bana Sen Gelmelisin``, ``Yağmur`` 1995 de bestenledi. Ve 2006 da yine sözlerini yazıp bestelediği ``Soran Kalmadı`` şarkıyla dünyamızın gerçeklerini anlattı Bertuğ Cemil albümünde… Albümün kapak fotoğraflarını Cemil Ağacıkoğlu çekti.

İlk çıkış şarkısı ``Ben Hiç Sevemem``in klibi, Emre Can`ın yönetmenliğinde, eski Galata köprüsünde gerçekleşti…

Alıntı(seyhan müzik.com)dan..
    http://www.seyhanmuzik.com/main/main.php?display=music&act=show_product&cid=1&prdct_id=216Bexubfnp
    şarkıları dinleye bilirsiniz..

2. hayırlı olsun süper bi ses
    ayrıca 4-4 lük müzisyendir kendisi
    basarılar :D :D

3. çıkış şarkısı ben hiç sevemem e denk gelmiştim radyoda. nakaratta " allah allah mfö mü bu " die düşündüm.

bol özkan uğur vokalli bir mfö şarkısına benzettim.

hoş bi şarkı :)

4. Ben Hiç Sevemem güzel şarkı :wink:
    Bunun yanın da ''Kaygı'' ve ''Yağmur'' oldukça başarılı şarkılar dinlemenizi tavsiye ederim..

Bertuğ Cemil 12 Ekim perşembe günü saat 14:00'de Süperfm' in konuğu..

5. haketmişti bu gelişmelerin hepsini kardeşim

6. ben albümünün şarkılarının tamamını dinledim bence gayet çok güzel umarım çıkışı bu gidişle daha iyi olur...

7. sesini gerçekten beğendim. Ben öle pek her şeyi beğenmem ama vallah da beğendim. Kıyamet kopacak :D

8. Bana göre TMC 'den güzel bi rock sanatçısı çıktı yada klibiyle beni kandırdığı için böle konuşuyom :D

9. Bence kandırma dı! tek şarkılık biri değil :wink:

10. umarım haklısındır deryacım çünkü ben bu adamı çok sevdim albümü aldıysan tavsiye eder misin?

11. Albümü almadım, daha doğrusu gelmemiş sordum ama yoktu :(
    Kesin almayı düşünüyorum :wink: Şarkılarını dinledim, bir arkadaşım sağolsun :) Nasıl bu kadar çabuk emin oldun dersen;içinde çok büyük emek var, yıllar sonrası oluşan bir albüm..Yani oldu bittiye getirmemiş, alın teri vermiş ve hak etmiş, kesinlikle çok kaliteli :wink:
    Dedim ya bu çıkış parçası kadar çok güzel iki şarkı daha :1995 de bestelediği ''YAÐMUR'', 1991 bestelediği ''KAYGI'' dinlemelisin.

Bertuğ Cemil'le ilgili bilgilere
    www.bertugcemil.com
    ulaşa bilirsin..

12. bütün şarkılar süper bence kaygı,yağmur,gel bana,biçaree

13. Kesin öyle albümü alınca sindire sindire dinliyeceğim :)

14. ee hala almadınız mı albümü bi süredir piyasada alın tavsiye ederim

15. O zaman yarın çıktığımda alacağım albümler şöyle olacak... :D

Bertuğ Cemil
    Emre Aydın ( 2. kez hediye için alcam)

16. Hala pek çok yerde albüm bulunmamaktadır, istek ile getiriyorlarmış, ısrarla sorun :)
    klibi gördünüzmü acaba, güzel adam dimi :p

17. bu arada powertürkte klip arkasını gösteriyorlarmış bu hafta, powerturk.tv sitesinde gördümm

18. aa evet bende gördüm

19. işte bu güzel haber.