Bertuğ Cemil

TMC,yine yeni bir sesi,müzik dünyasına tanıştırıyor..

Yıllardır müziğin içinde gitarıyla varolan Bertuğ Cemil, şimdi yaptığı besteleri, yazdığı sözleri kendi albümüyle müzik severlerin beğenisine sunuyor…

Albümün çıkış şarkısı ``Ben Hiç Sevemem`` iki aydır ulusal radyolarda beğeni ile yayınlanıyor. Onbir şarkının yeraldığı albümde on şarkının söz ve bestesi Bertuğ Cemil`e, ``Dua`` adlı şarkının söz ve bestesi ise Çetin Zor`a ait…Albümün Müzik Direktörlüğünü Cengiz Köroğlu ile birlikte yaptı.Albümde yer alan şarkılarını yıllar önce besteledi…

1991 yılındaki ilk bestesi ``Kaygı``, 2000 yılındaki bestesi ``Gel Bana`` , 1994 deki ``Biçare`` şarkısı, 1998 yılındaki ``Ben Hiç Sevemem``, 1996-``Aheste``, 1993 deki ``Bırakmam Peşini``, 1997 ``Son Kez``, 1996 ``Bana Sen Gelmelisin``, ``Yağmur`` 1995 de bestenledi. Ve 2006 da yine sözlerini yazıp bestelediği ``Soran Kalmadı`` şarkıyla dünyamızın gerçeklerini anlattı Bertuğ Cemil albümünde… Albümün kapak fotoğraflarını Cemil Ağacıkoğlu çekti.

İlk çıkış şarkısı ``Ben Hiç Sevemem``in klibi, Emre Can`ın yönetmenliğinde, eski Galata köprüsünde gerçekleşti…

Alıntı(seyhan müzik.com)dan..
http://www.seyhanmuzik.com/main/main.php?display=music&act=show_product&cid=1&prdct_id=216Bexubfnp
şarkıları dinleye bilirsiniz..

çıkış şarkısı ben hiç sevemem e denk gelmiştim radyoda. nakaratta " allah allah mfö mü bu " die düşündüm.

bol özkan uğur vokalli bir mfö şarkısına benzettim.

hoş bi şarkı :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben Hiç Sevemem güzel şarkı ;)
Bunun yanın da ''Kaygı'' ve ''Yağmur'' oldukça başarılı şarkılar dinlemenizi tavsiye ederim..

Bertuğ Cemil 12 Ekim perşembe günü saat 14:00'de Süperfm' in konuğu..

serox demiş ki:
deryakulahci demiş ki:
Bence kandırma dı! tek şarkılık biri değil ;)

umarım haklısındır deryacım çünkü ben bu adamı çok sevdim albümü aldıysan tavsiye eder misin?

Albümü almadım, daha doğrusu gelmemiş sordum ama yoktu :(
Kesin almayı düşünüyorum ;) Şarkılarını dinledim, bir arkadaşım sağolsun :) Nasıl bu kadar çabuk emin oldun dersen;içinde çok büyük emek var, yıllar sonrası oluşan bir albüm..Yani oldu bittiye getirmemiş, alın teri vermiş ve hak etmiş, kesinlikle çok kaliteli ;)
Dedim ya bu çıkış parçası kadar çok güzel iki şarkı daha :1995 de bestelediği ''YAÐMUR'', 1991 bestelediği ''KAYGI'' dinlemelisin.

Bertuğ Cemil'le ilgili bilgilere
www.bertugcemil.com
ulaşa bilirsin..

Geri