Sun Express Uçağa Gitar Sokmak

İyi günler arkadaşlar haftaya İzmirden İstanbula Sun Expressle seyehat edeceğim. Yanıma gitarımıda almam gerekiyor (softcase) ve bacak aramda götürmeyi seyehat etmeyi düşünüyorum. Bu konu hakkında mail attım firmaya ancak çok havada bir cevap verdiler. Resmen "kabin görevlisi arkadaşların keyfine göre yanınıza alabilirsiniz" dediler. Daha önce Sun Expressde gitarını götüren veya bir aksilik yaşayan varsa ve yazarsa çok sevinirim.

Yapacagin sey, sun express sitesine bakip böyle bir hakkin olup olmadigini arastirmak, varsa cikti alip yaninda göturmek.
Böyle bir hakkin yoksa yada birsey bulamazsan, gitari yanina al ve hicbirey demeden ucaga binmeye calis, eger ki birsey diyen olursa, daha önce bircok defa gitarinla seyahat ettigini sorun cikmadigi, basustu dolaplara cogu zaman sigdigini, sigmadigi yada görevlinin karsi cikmasi halinde, ucagin ön yada arka kisimlarinda görevlilerin kendilerine ayrilmis yere koymalarini rica eder söylersin. En son koltugun arkasida olur.
Tatli dille rica ettigin surece sorun cikmiyor ama horoz gibi kabarma, senide gitarida ucaktan atarlar :)

İyi günler arkadaşlar haftaya İzmirden İstanbula Sun Expressle seyehat edeceğim. Yanıma gitarımıda almam gerekiyor (softcase) ve bacak aramda götürmeyi seyehat etmeyi düşünüyorum. Bu konu hakkında mail attım firmaya ancak çok havada bir cevap verdiler. Resmen "kabin görevlisi arkadaşların keyfine göre yanınıza alabilirsiniz" dediler. Daha önce Sun Expressde gitarını götüren veya bir aksilik yaşayan varsa ve yazarsa çok sevinirim.

Sun Express lie Almanya-Türkiye arası gitar taşıdım. Diğer firmalarla da çok kez taşıdım, gerek yurtiçi gerek yurtdışı.

Softcase ile gitarı yanınıza alabilirsiniz, yalnız bacak arasında tutmaya izin vermezler. Bu yüzden herkes eşyasını koyduktan sonra baş üstü dolaplara koyabilirsiniz, sağlam bir şekilde. Ben bu şekilde getirdim.

Hardcase ile uçak içine alınmıyor, bagaja veriliyor diye biliyorum.

Sizin durumda sıkıntı çıkmaz.

Geri