Apogee Jam Ve Türevleri

Biraz baştan başlayacağım anlatmaya.. Konu açmak istemiyordum fakat kafam karıştı kusura bakmayın.

Öncelikle elimde bir tane Japon Ibanez ve randall v2xnm amfim mevcut.
Öğrenciyim 2. Sınıf ve apartman dairesinde yaşıyorum bonus olarak üst katta bastonlu hacı amca var :D
Hayalim lsr305 tarzı ucuz ama bana fazla bile gelecek bir cihaz ve yanına ses kartı almaktı.
2i2, 2i4 tarzı cihazlara bakıyordum daha sonra bu irig pro ve apogee jam 96k gözüme ilişti.
Çok ileri düzey çalabilen biri değilim daha çok egzersiz yapıyorum ve yakında ders almaya başlayacağım.
2i2 tarzı bir cihaz mı yoksa daha portatif olan bu cihazlardan mı alsam arada kaldım.
Amfiyi satarsam elimde kulaklık ve ses kartı alacak parada oluyor.
Arada kaldığım diğer konu irig hd mi apogee jam 96k mı?

İpad mini 2 var. Grado alessandro ms1 var fakat beyerdynamic 770 alayım diyorum 250 ohm fakat birde amfi masrafı çıkacak yanlış bilmiyorsam?

Ne dersiniz?

İrig apogee jam tipi aletler tamamen portatif amaçlı sağa sola taşınabilmesi ve zahmetsizce Telefona tablete kayıt alınabilmesi için tasarlanmış cihazlar. O yüzden bildiğimiz masaüstü audio interfaceler ile aynı kulvara koymamak gerek. İpad sahibi iseniz hem ipad hem pcde kullanmak üzere itrack solo modeli var focusriteın. İpaddeki bias jamup gibi efekt modelleyicileride kullanabilirsiniz. Kendimde kullandım gayet başarılı bi ürün. Lsr305 lerin yurtdışı fiyatı 199Dolar türkiye fiyatı 1200TL. %150 kar ile sattıp göz göre göre adam dürttükleri için türkiyeden alınacak bi alet değil bana göre. Kulaklık ne kadar kaliteli olursa olsun kulaklıkla gitar çalmak bi süre sonra baş ağrısına yol açıyor. Hele yaz geliyoki 40 derece sıcakta kafada koca kulaklık feci bayıyor adamı. Benİ tavsiyem itrack solo ile 5"lik bakıyor iseniz yamaha hs50m veya hs5 model monitörler olacaktır. Kendimde hs8 kullanıyorum. Yurtdışından Lsr308 alıcaktım fakat yamaha hsleri, jbl lsrlerden daha başarılı buldum ve onu aldım...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İrig apogee jam tipi aletler tamamen portatif amaçlı sağa sola taşınabilmesi ve zahmetsizce Telefona tablete kayıt alınabilmesi için tasarlanmış cihazlar. O yüzden bildiğimiz masaüstü audio interfaceler ile aynı kulvara koymamak gerek. İpad sahibi iseniz hem ipad hem pcde kullanmak üzere itrack solo modeli var focusriteın. İpaddeki bias jamup gibi efekt modelleyicileride kullanabilirsiniz. Kendimde kullandım gayet başarılı bi ürün. Lsr305 lerin yurtdışı fiyatı 199Dolar türkiye fiyatı 1200TL. %150 kar ile sattıp göz göre göre adam dürttükleri için türkiyeden alınacak bi alet değil bana göre. Kulaklık ne kadar kaliteli olursa olsun kulaklıkla gitar çalmak bi süre sonra baş ağrısına yol açıyor. Hele yaz geliyoki 40 derece sıcakta kafada koca kulaklık feci bayıyor adamı. Benİ tavsiyem itrack solo ile 5"lik bakıyor iseniz yamaha hs50m veya hs5 model monitörler olacaktır. Kendimde hs8 kullanıyorum. Yurtdışından Lsr308 alıcaktım fakat yamaha hsleri, jbl lsrlerden daha başarılı buldum ve onu aldım...
Burada 700₺.

Thomann'dan alınca çifti 900 tl fakat ekstra bir ücret ödüyor muyuz vergi vs. Bilmiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...monitoru-sifir-urun-garantili-193013109/detay

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Thomann'dan aldığınız zaman ; vergisi, algısı, kargosu derken size 1200.-TL civarlarına mal olur monitörler. Bence 200.-TL fark için Thomann'la ve PTT ile uğraşmaya değmez.
Başka bir siteden arkadaşta şöyle dedi;

VAT'sız fiyatı 125.21€, senin alacağın fiyat ta bu olacak. 2 tane aldığın zaman (125.21*2)*1.18+30 euro olacak,sonuç 325.5 € ediyor.
icon_smile.gif

Yani 950₺ gibi bir para ediyor.

Geri