Taşkafa Ve Bay Ukala'nın Hikayesi...

Dosyalar

• 11156330_1406495663002823_4442648481735200984_n.jpg
    11156330_1406495663002823_4442648481735200984_n.jpg
    51.4 KB · Gösterim: 233
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
[size=10pt]Son Bölüm

bir hikaye vardır.yalan olan.biten.harcanan.oyundan ibaret olan.gidişimin ardından bu yalan olan hikayenin son bölümünü yazmayı düşündüm.bir gün uğrarsan her cümlede beni kanatan,boşluğa sürükleyen,mahveden,nefesimi kesen bu yazıyı herhalde okumuş olacaksın.

sen hayatımı değiştirdin.beni kendinle beraber götürdün.inandım güvendim.gerçekten yürekten sevdim.sana dair BİZ e dair herşeyi not ettim.günlük tuttum.3 yıl önce başladığım kitabıma kahraman seçtim seni.ağrıyan kalbimle sevdim seni.kendi kanımdan olan birisine bile anlatmadığım sırlarımı anlattım.bambaşka oldum.mecnun oldum.çıkarsız sebepsiz.şu klasik sıradan aşklar gibi sevmedim seni...hayaller kurduk.beraber gülümsedik.sırıttık.ondan bundan bahsettik dedikodu yaptık beraber.yan yana değildik.ama aynı anda birbirimizden haberimiz olmadan dinlediğimiz bir şarkı kadar yakındık birbirmize neydi o şarkının adı?

şarkılarımız vardı bizim…aşk doluydu.içimiz dışımız aşktı.biribrimize saçmalardık.geçmişten birsürü hikayeler anlatırdık.mesela senin konser hikayelerin.elinde kalan bileti satışın..sokak ortasında arkadaşlarla beraber isyaaaan şarkısını söyleyişin.birde çok isteyipte ailenin izin vermediği tatlı köpeğin…hatırlıyorum biber dolmasını yiyişini.ha bak birde kek yapışın vardı.tadı nasıl oldu bilmem ama idare ederdi herhalde.bonibonlarla ismimi yapışına ne demeli.yarıdan fazlasını ağzına depdiğinden olma lı ki ismimi pek de iyi yazamamıştın.araları açıktı anca yetti herhalde :p haliç’ten bir fotoğraf çekip göndermiştin.o da hala duruyor bende.bir kitap ayracı almıştın kız kulesimydi galatamıydı.kusura bakma karıştırdım biraz.irem’e yazdığın günlükte hala aklımda kısacıktı çocukluğunun en güzel hatıralarındandı şüphesiz.o tatlılığını masumluğunu o kadar çok hissetmiştim ki.ufacık bir çocuk oluvermiştin gözümde.

Sonra bana küçüklük fotoğrfını gösterdiğin zaman.hayatımda gördüğüm en tatlı bebekti o.bir insan bir fotoğrfa bu kadar mı fazla bakar?ama bakıyor işte.alışkanlık yapmışım her gece her an çıkartıp bakmazsam o suratına kendimi iyi hissetmiyorum.eksik oluyor her şey.bir yılı geçtik zaman çok çabuk geçiyor.unutmadığımız bizim için özel olan tarihlerimiz vardı.bana doğum günümde yazdığın o güzel yazı.gönderdiğin şarkılar.o kadar güzeldiki.babam dünyanın en pahalı muhteşem arabasını alsa bu o kadar sevinmezdim.mutlu olmazdım. Senin doğumgününde ise saatin 00.00 oluşunu beklediğim zaman inat etmiştim o an.gözüm saatte bir saniye ble kaçırmadan mesajı tam saatnde gönderişim.kıskançlıklarımız kavgalarımız ,ayrılıklarımız bugün bitti deyip yarın dayanamayarak tekrar hiçbirşey olmamış gibi başlamalarımız.

Hele senin sınava gireceğin zaman.saatimi senin sınava gireceğin o saate kurmuştum.sırf seni hissedebilmek için.aynı duyguları paylaşmak için.dua edişim vardı sana…bunun sonrasında bir büyük kavgamız daha olmuştu.hatırlarsın herhalde.ama gerçekten haklı olan bendim.hoşçakal deyip çekip gidiyordum yine çocuk gibi ama yine her zaman ki gibi dayanamayıp dönmüştüm. İlk tanıştığımız zaman a gitti bir an aklım.’’yalandan da olsa seni seviyorum dermisin’’ ne baş belası olmuştum sana.gerçekten de nefretle başlamıştı hikaye.bana neler demiştin’’bay ukala,bay şive,şapşal…’’ belki hatırlarsın ilk başlarda sana bana hayatı yeniden öğretirmisin demiştim…ve ilk dersimiz kimseye esir olma olmuştu…sonrasında aşk tı dersimiz.aşk hangi kıyafete girerdi kamuflaj olurmuydu.gerçekte varmıydı? Vs vs.24 kasımda da öğretmenler gününü kutlamıştım.öğretmen sayılırdın ders veriyordun bana.ta ki pes edene kadar.bu kadar yeter demiştin.oysa ben bu dersi sadece seninle konuşabilmek için bahane etmiştim çoğu şey gibi.gitgide bağlanıyordum sana.biz dosttuk artık.artık kalbinde bana da yer vardı.bütün eşyalarımı toplayıp sana yerleştim.kaybetmemek için hiç gürültü yapmamaya özen gösterdim.hislerimi ruhumun en tenha yerine sakladım.sen en sonunda o sakladığım hisleri bulup çıkarana kadar.aylardan hazirandı.artık hayatımın tamamen değişmişti.benimdin-ben öyle sanmışım-şimdide kaybetme korkusu başlamıştı.

Seninle karşılaşabilmek için saatlerimi sana göre ayarlamıştım.uyku düzenim birbirine girmişti.bazı şeyleri hep erteledim vaktimin hep seninle dolmasını istedim.bana gönderdiğin her aşklı cümlelerin o kadar iyi geliyordu ki.arkdaşlarımla buluşmaya gitmek bile istemiyordum.işim gücüm sendin.İstanbul ‘u ilk defa bu kadar çok sevmiştim.kız kulesi galata…daha anlatamadığım bir sürü şey.farklıydık.ilk defa geleceğe yönelik bu kadar hayal kurmuştum BİZ li hayaller.en kçük ayrıntısına kadar hazırlamıştım her şeyi.sana yazmıştım bunu’’elbiselermizin çamaşar makinesnde beraber yıkanması,masada karşlıklı yemek yerken ayaklarımızın biribirne değmesi bile heyecan verirdi bana.’’sen karşımda en güzel aşk filmi oldun ve bende dalıp gittim sana.söz verdin.sonsuzduk biz.asla ayrılmayacaktık.sımsıkı olacaktık biz.o kadar çok şey yaşadık ki yazamıyorum gücüm yetmiyor yazmaya hepsini.

Zaten kimin umrundaki dimi? Ve sen bak bu tarihide hiç unutma 14.02.2015 bana her şeyin bir yalan olduğunu söyledin.şaka gibi değil mi? Koskoca bir yıl.ve tamda 14 şubatta ben sana aşık değilim diyorsun.vs vs. aklım almıyor.ben kimseye kendime bile bu kadar çok inanmamıştım sana inandığım kadar.o kadar çok gerçekçiydinki? Hala da inanamıyorum.birgün karşıma çıkıp şaka yaptım şapşal ‘’ben sana söz verdim.son kez ve sonsuza dek sevgilim olurmusun dedim.herşeyi göze aldık.bu hikaye bitmeyecek.sadece seninim’’demeni bekledim hala da biçare bekliyorum ya.boşa işte….şimdi sen bana her şeyi sil diyorsun tüm yazdıklarımı bu hikayeyi bize ait şarkılarımızı fotoğrflarımızı hayallerimizi.herşeyi sil diyorsun.ben bir kumar gibi elimde olan her şeyi bu aşka verdim.kalbimi,umutlarımı,hayallerimi,geleceğimi bana dair her şeyin zerresine kadar hepsini bu aşka koydum.senin peşinden gittim.herkesi her şeyi geride bıraktım.sana esir oldum.ve sen bana gelmiş hepsi yalan diyorsun…yabancısın diyorsun.bu acımasızlık değil midir.hangi yürek bunu yapabilir.hangi sebep bunu geçerli kılabilir.bir insanın duygularıyla oynamak.aşık olmadığın halde aşığım demek.kendinde hapsetmek.doğrumudur.

Bir hafta değil bir ay değil.bir yıldan daha fazlası.her aşk deyişinde yüreğin sızlamadımı?her yalanında benden bir şeyler çaldığını fark edemedinmi?bu yalanın diğer bir adınında aslında oyun olduğunu düşünemedinmi? Ya sonrası..her gece nasıl uyudun.nasıl sırıttın.ben senin isimlerini yazarken bir yerlere.senin için şarkılar söylerken ne hissettin?... söylesene eksik olan neydi.-sıradan şeyler haricinde- eksik olan neydi…hayatındaki yanındaki bir şehir uzağındaki yoldan geçenleri alışveriş yapanları okuldakileri herkese iyi bak.ben onlar gibimiyim…o kadar sıradanmıyım.hadi öyleyim diyelim onlardan farkım yok diyelim.bendeki kalp değil mi?benim hayatım yokmu?sen canlı bir insan üzerinde ameliyat yaptın.kalp kırdın.hayatımı çaldın.hayallerimi umutlarımı masumluğumu aşkımı sırlarımı sen bana ait her şeyi mahvettin.bitirdin.şimdi elimde hiçbirşey kalmadı.delik deşik olmuş duygular dışında.hayattan soğuttun beni.aşktan soğuttun.insanlara olan güvenimi yok ettin artık.gözlerini aç ve gör..harabeden farkım yok.yok oldum ben.bittim.hadi şimdi birdaha gül.başkasını sev.aşktan sevgiden bahsetsene başkalarına.eğer hakkın varsa bahset.bütün yaşanmışları geçir aklından sonrasına sen karar ver.

Şimdi başkası olsa ne yapardı? Yada ben ne yapmalıyım sorusu.boşluktayım.kin tutmaktan ve nefretle kalbimi kirletmek istemiyorum.her yanım kanıyor.yeniden başlamak lazım ama nereden neye tutanarak.hangi yoldan yürüyecem yada.şimdi ne hayalleri kuracam.hangi şarkıları dinleyecem.söylesene başından böyle bir şey geçmiş birisi birdaha kime aşık olabilir.kime inanır böyle.her şeye şüpheyle yaklaşmak hissiz duygusuz bakmak…

Aşk bana yaşattığın şeydir.sana aşkın tanımını yapıyım şimdi.aşk sebepsizce sevmektir.sende demiştin ya kaşına gözüne sesine grüntüne değil.ruhunu sevmektir.öldürsende mahvetsende kırsanda sokak ortasına bıraksanda duygularınla oynasanda yine aşık olduğu insan iyiliğini istemektir.onun için dua etmektir.kin tutamamktır.sırf o gülsün diye her şeyi yapmaktır.aşk budur.gitmekle kalmak arasındayım şimdi. Sence bu haldeki birisi nasıl kalabilir.ne yapmalı.nereye gitmeli.yardım etsene.herşey bitti.ölmekten farkı yok ki bu durumn.keşke ölseydim.daha iyiydi.
[/size]

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gittin,dağ gibi büyüdü yalnızlık
Issızlığın iki ucunda şimdi sen varsın
Tam ortasında:yokluğun yokluğun yokluğun
O konuşsa konuşur ,sussa susarsın

Gittin ,taş atarak denizlerime
Halka halka genişleyen anıların kaldı
Girdin çıkmamak üzere dehlizlerime
Birden yaşamanın hızı azaldı

Gittin ,boşandı içimde sevincin yayı
Kim öğretecek bana ah ,sensiz yaşamayı

Şimdi sen bunları yazıyorsun ya, sana kim ne dese hikaye.. İnsanın ailesinden birisi öldüğünde taziyeye gelenler destek olmaya çalışırlar, başın sağolsun, geçecek bunlar filan derler.. ama işe yaramaz hiçbir şey, birisini kaybetmenin acısını dindirecek bir şey yoktur o "an" için.. sen de bilirsin geçecektir illaki ama nasıl kestiremezsin, ilk günler hiç kimseyi duymazsın bile belki, aklın hep birisiyle doludur, başka bir şey düşünemezsin.. sonra .. esasında sonrası yok, sadece alışırsın yokluklara, acıları geçmez de daha az akla gelmeye başlar.. yarın, bir hafta sonra, bir yıl sonra.. sonra biri daha yaralar belki seni, böyle böyle yara almadan devam etmeyi öğrenirsin, bu da bir çeşit olgunlaşma.. Sensiz nasıl yaşarım ise büyük bir abartı, eee bu soruyu sorarken hala yaşıyorsun ya..

Bu tip şeylerde yazı yazmak bir tür "iyileşme" yolu olabiliyor. Ancak bu üslupla yazılan şeylerin işe yaraması biraz zor. İnsann kendisi ile yüzleşmesi ve neler hissettiğini doğrudan yazması önemli. "Edebiyat" yapmak ise bu tip bir yüzleşmeye engel oluyor, çekilen acıyı allayıp pullayıp yüceltiyor. Karşı taraftan yardım istemek de yine bu işleve hizmet ediyor. Oysa oradan gelecek yardım işleri beter ettiği ile kalır. Burada önemli olan gerçekten "iyileşmeyi" istemek.
Eğer bu ruh hali içerisinde oyalanmanın sadece zaman ve efor kaybı olduğunu farkedecek gücü kendinizde bulursanız, gerisi gelir. Bu sizin yaşadığınız şeye saygı duymadığınız anlamına gelmez, tam aksine, eğer bu deneyime saygınız varsa zaten onu arabeskleştirmekten ve sıradanlaştırmaktan kaçınmalısınız.
Profesyonel yardım almayı da deneyebilirsiniz bence. Bu da işleri hızlandırır. Tabii sonuçta sizin kararınız önemli elbette...

amacım bu hikayemin birilerinin okuması değil.sadece yazma gereksinimi duyuyorum.yaşadıklarım inanın bana çok farklı şeyler.neler yaşadığım ve hissettiğimi bilemezsiniz.belki sizlere komik geldi.ya da gereksiz.ne bileyim sıradan çocukca falan.ama keşke öyle olabilseydi.bende gülmek isterdim.''ateş düştüğü yeri yakıyor'' ya.benimkinde o ateşten sonra düştüğü yer bile kalmadı artık.yandı kül oldu.

bu arada zaten bu hikayemin kitabını yazıyorum.belki de çıkaracağım ilk ve son kitap olacak.,masterofmasters, barrios,AykanKK,sizlere de ayrıca teşekkür ederim.beni anlayan dalga geçmeyen
herkese teşekkür ederim.birilerinin seni anlıyorum deyip elini omzuma koymasına ihtiyacım vardı.
burda kendime ait şiirlerimi,yazılarımı da paylaşmayı düşünüyorum...bu arda blog falan aç diyen arkadaşlar zaten her yere bu hikayemi yazıyorum.yine de tavsiyeniz için teşekkürler.saolasınız.

amacım bu hikayemin birilerinin okuması değil.sadece yazma gereksinimi duyuyorum.yaşadıklarım inanın bana çok farklı şeyler.neler yaşadığım ve hissettiğimi bilemezsiniz.belki sizlere komik geldi.ya da gereksiz.ne bileyim sıradan çocukca falan.ama keşke öyle olabilseydi.bende gülmek isterdim.''ateş düştüğü yeri yakıyor'' ya.benimkinde o ateşten sonra düştüğü yer bile kalmadı artık.yandı kül oldu.
Geçmiş olsun öncelikle, komik gelmiyor da bu forum pek yeri değil gibi.

farkındayım.foruma zaten bi hayli yabancıyım.çok fazla karışık.mesela konuya yazdığım bi mesajı geri silemiyorum.ya da benim gözlerim kör ''sil'' butonunu göremiyorum.

Ya 20 yaşındasın koç boşver :D İyinin iyisi var bak daha iyileri ile daha uygunları ile karşılaşacaksın emin ol. Sonra da ulan boşuna kötü geçirmişim o günleri diceksin. Şimdi sallamıyorsun böyle şeyleri ama bu dediğimi hakkaten düşün doğru bu, söylediğimi ciddiye almaya çalış.

Böyle şeyler seni gündelik işlerinden etmesin, işine gücüne okuluna konsantre ol. İnsanlar değişir zaman geçer neler neler bulursun hiç merak etme :D Senin de beklentilerin değişir mutlu olacaksın emin ol.

Geri