Booster Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tonedrive tarafından 24 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Gitar amfi pedal setupımdan ton olarak memnunum. Şuan tek eksik bir booster kalıyor. Amaç sadece volüm artışı. Gain mid bas tiz hiçbirini etkilemeden sanki amfiden bir milim volum potunu açarmışçasına gerektiğinde biraz volüm artışı. Rc booster var. Ama tam istediğimi vermiyor. Üzerindeki bas tizi drive volume ile oynadıysamda tona bir şey katıyor olmadı o pedal. Tamamen transparan bir pedal ne tavsiye edersiniz.
  Bir ikinci alternatif; gitara swich gibi bir şey takılabilir mi ? Bir kaç desibel ses artışı sağlamak için. Bu transparanlık açısından sanki daha iyi gibi geliyor.Deneyen bilen varsa bu konudada yardım alabilirim.
   
 2. Pigtronix class a booster ı imkanınız varsa denemenizi öneririm yazdığınız gibi transparan volume pedalı gibi çalışan gayet de hacimli bir pedal..
   
 3. İstanbuldaysanız bende var denetebilirim
   
 4. Kesinlikle Xotic AC öneririm, full transparent
   
 5. tc electronic spark boost güzel ve uygun fiyatlı bir çözüm olabilir, andysat'ın dediği Pigtronix class a booster da çok başarılı bir clean boost
   
 6. Keeley Katana bakabilirsiniz. Custom Audio Electronics Booster olabilir. Ben setupımda dediğiniz işler için Xotic Ep Booster kullanıyorum. Sizin istediğiniz gibi transparan değil aslında, sesi daha yuvarlak hatlı ama derli toplu bir hale getiriyor. Bir denemenizi öneririm belki hoşunuza gider gene de.
  Bir diğer ihtimal EQ pedalı kullanarak volume boost sağlayabilirsiniz. Hem de solo atarken belli başlı frekanslara ufak müdahalelerde bulunma fırsatınız olur. Çünkü volume arttıkça tonumuz birebir aynı şekilde duyulmuyor aslında.
  Compressor pedalı kullanabilirsiniz.

  Gitar için on-board boosterlar var. Pille çalışıyorlar (sanırım pasif olanları da mevcuttu). Ama denemedim hiç. Ama bu devreler de neticede preamp olduğundan transparan olduklarını pek zannetmiyorum.

  Bir de bildiğim kadarıyla tonunuzu bozmadan volume boost yapabilmek için böyle clean boost kılıklı pedalları amfinizin fx loop undan girmeniz gerekiyor. Eğer denemediyseniz bir de böyle deneyin.
   
 7. Bunu deneyeceğim.
   
 8. Compressor pedallarıyla barışık olmamama rağmen deneyeceğim. Keeley 2 knob lu pedalı,
  Rc booster kullanıyorum. Ac booster da yakın karakterde olduğunu düşünüyorum. Ama aradığım şey değil.

  Mxr boost line driver pedalı nasıldır?

  Kullnacağım boost pedal tüm drive pedallarımdan sonra olacak.
   
 9. fx loop olayını denediniz mi sonuç nasıl oldu merak ettim
   
 10. Konudan bağımsız olacak ama satmayı düşünürseniz RC Booster a talip olabilirim...:D
   
 11. SD-1 var gül gibi alet , fiyatından çok daha fazlasını veren bir pedal keza digitech badmonkey. Bazı kişilere anlamsız gelebilir ama ucuz pedallar arasında booster olarak işini en iyi yapan pedallar.
   
  Özgür ÖNER bunu beğendi.
 12. Merhaba. Ben bu amaca hizmet etmesi için Tube Screamer Ts9 kullanıyorum. Gain i sonuna kadar kısıp, tona volüm artışı ve "satürasyon" sağlamak mümkün oluyor, bu şekilde istediğiniz özelliğe de gelecektir. Çok çok memnunum, ayrıca çok transparan ve boost ettiğiniz tonun karakterini bozmuyor asla. Bununla birlikte edinme imkanınız var ise, ts808 veya Suhr Koko Boost u da şiddetle öneririm. O da en transparan boostların üst sıralarında yer alır. Kolay gelsin...
   
 13. Bulur, rast gelirsen Catalinbread Super Chili Picosso'yu bir dene. Fat modlu olanı da var. Onları clean modunda kullanırsan hayli transparan pedallar. İster az bir desibel fark ekle veya amfini hayvan gibi drive'a sok, istersen potans en kısık değerde buffer pedalı gibi sonda kullan.
   
 14. TC Elekctronic Spark Booster, olsa da kullansak
   
 15. Mxr Cae MC-401 diyerek susarım. Bir de Trex'in Moller ve Tri Octave Generator ğedallarının boost kısımları da tertemiz. Daha da ucuz olsun dersen MS Pozitron'un 14 db'lik clean boostu da güzel.
   
 16. Bir çoğunu denedim yinede en verimlisi Rc booster gibi görünüyor. Sanırım şimdilik devam edeceğim kullanmaya. Rc den drive ı 0 a çekince pek karakter katmıyor gibi. Katsada bas ve tiz ayarıyla müdahale edilebiliyor. Yeni pedal diyerekten masraftan kurtulmuş olduk:)
  Teşekkürler yardım için.
   
 17. Mooer Pure Boost araştırabilirsiniz.
   
 18. Suhr Koko Boost'u tek ve net geçerim.
   
 19. Arkadaş eq'yu çokça değiştirmeyen clean boost sormuş (sadece volume boost yaptırmak için) koko boost yersiz bir tavsiye, herşeyin en pahalısını tek geçmeyi, mükemmel sanmayı bırakın artık :)
   
  mego1, HmzGkgz ve Osxfang3 bunu beğendi.
 20. ibanez bb9 kullanıyorum, drive'ı kullanmayınca sıfır renk (ne frekans değişimi ne de drive) ucuzdur ama stokları ne durumda bilmiyorum.

  Yanlız sıfır renk'te cılız bir etki verir seviye arttığında benden söylemesi...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş