Prosesör Hakkında Küçük Bir Kaç Soru :)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda frknkzlyl tarafından 24 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Tekrar merhaba arkadaşlar :D Sanırım bu 1000.sorum falan olacak ama kusuruma bakmayın lütfen :)
  Prosesör almayı düşünüyorum. İlk sorum; Pod 2.0 ve Behringer V-Amp 3 arasında kaldım açıkçası, sizce hangisini tercih etmeliyim? Behringer Pod'un taklidi sanırım ama fiyat olarak çok cazip geliyor.(İkinci el alacağım.) İkinci sorum da; bu aletlerden birini Line 6 Spider amfimin clean kanalında kullanırsam bir sıkıntı olur mu, amfiyi değiştirmem şart mı?
   
 2. Şuanki amfini değiştirmene gerek yok clean kanalıyla sorunsuz kullanabilirsin. Sorunun geri kalanıyla alakalı bi fikrim yok.
   
 3. Line6 POD candır.
   
 4. Pod!
   
 5. Tamam o zaman Pod'a yöneliyorum ben :D Spider 15 ile kullanmam konusunda ne dersiniz peki, nasıl bir sonuç alabilirim?
   
 6. @programci_84 @antbalci
  İkinci el pod 2.0 250 tl, pod xt 300 tl. Pod xt nasıldır sizce? 2.0'a göre artıları eksileri nelerdir? Ve yardım edebilecek diğer arkadaşlar da yorumlarını esirgemezse sevinirim :D
   
 7. İş görürler POD memnun eder her türlü.
   
 8. Sıkıntı olur. POD ve V-Amp 3 amfi simülatörüdür. Bunu temiz kanala girip kullanmak kötü sonuç verir, üstüste iki preamfi bağlamış gibi olursunuz. Amfinizin "effects loop" kısmında "return" girişi varsa buradan kullanın. Aksi takdirde amfide iyi sonuç vermez bu cihazlar.
  Bu noktaya kadar kimsenin bu konuyu gündeme getirmemiş olmasına da şaşırdım. Taa 2001'den beri amfi simülatörlerini kulanıyorum, (ilk defa POD aldığımda etrafta kimsede yoktu...)
  Axe Fx II dahil her kalitedeki cihazı kullandım neredeyse. Bu cihazların en büyük derdi, klasik gitar amfilerinde kötüi sonuç vermeleridir. Kabin simülasyonlarını kapatıp, tercihen bir poweramfiye girmeniz veya tarif ettiğim şekilde return jakından girmeniz gerekir. Aksi takdirde bilgisayardan kullanın cihazı, amfidekinden çok daha fazla verim alırsınız.
  POD 2.0 bence de en başarılı POD modelidir, tavsiye ederim.
   
  olypsseus bunu beğendi.
 9. @barrios Cevap için teşekkürler. Peki Pod XT'den de mi daha başarılı 2.0?
   
 10. return yoktur Üstündeki CD aux girişini kullanmanız gerekir. ama line6 spider 15 zaten kendisi prossesör amfi. FX le çok deylı olmasa da cihaza farklıı bir prossesör bağladığınızda daha başarılı sonuç alınabileceğini düşünmüyorum.
   
  Son düzenleme: 25 Nisan 2015
  frknkzlyl bunu beğendi.
 11. POD 2.0 içindeki modellemelerin daha "doğal" olduğuna dair bir kanı var. Bende POD X3 var, 2.0 veya herhangi bir başka ürünle kıyas edemem; fakat simülasyon yelpazesi çok geniş bir alet. Çıkışların nasıl davranacağını seçebiliyorsunuz. Şöyle ki, aleti bir amplifikatörün RETURN girişine mi yoksa enstrüman girişine mi bağlayacağınıza göre çıkış karakterini değiştirebiliyorsunuz. Ona göre davranabiliyor. XT ve 2.0'da bu özellik var mı bilmiyorum. Blackstar HT-1R kullanıyorken iyi sonuç veriyordu bu özellik.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 12. Ne yazık ki 2.0 da bu özellik yok (XT'de var...) Ama 2.0'ın tonları bence de daha iyi.
   
 13. Yani bu özellik sayesinde XT'yi Line 6 amfimin enstrüman girşinden taksam sorunsuz çalabilir miyim?
   
 14. Evet, kağıt üzerinde öyle en azından:) Ancak ben XT'nin tonlarına pek bayılmadığım için 2.0'a geri dönmüştüm...
   
 15. Anladım hocam. Peki neden yarı yarıya bi fiyat farkı var? Pod XT 1000 tl civarı, 2.0 da 450-500 arasında
   
 16. Pazarlama... XT için üretilmiş bir sürü "paket" vardı, bunları tek tek para ile sattılar millete. Eğer bu paketler yüklü ise fiyat yükselir. Ama bence XT 1000 TL filan etmez. Ben üste para verseler bile almayabilirim, ayrı mesele:)
  Benim anlamadığım şu aslında: Eğer Spider amfiniz varsa niye prosesör alıyorsunuz ? Dijital cihazlar ile ancak bu kadar oluyor işte, görüyorsunuz:) Buna rağmen neden dijital cihazda ısrar ediyorsunuz ?
   
  Grundar bunu beğendi.
 17. sıfır mı alacaksınız? bu fiyatlar çok yüksek. pod 2.0= 200TL civarı çok rahat bulunabilir.
   
 18. Öyleyse 2.0 daha mantıklı.
  Pod almak istememin sebebi de 1-Şimdilik analog setup dizecek maddi imkanım yok, lise öğrencisiyim henüz. 2-Pod diğer prosesörlere göre en doğal sesi veren prosesör bildiğim kadarıyla. Yani şuanki amfime göre Fender Frontman 25 ve Pod 2.0'ın çok da dijital bir ses vereceğini düşünmüyorum açıkçası.
  Ama dediğim gibi asıl sebep maddiyat. Üniversitede yavaş yavaş analog dizmeye başlayacağım zaten nasipse.
  İkinci el alacağım hocam, n11'de gördüğüm sıfır fiyatları yazdım orada. (Pod XT'yi başka yerde bulamadığım için n11)
  200 civarı göremedim ben, en ucuz 260'a vardı sahibinden'de. Sizin bildiğiniz 200 civarı satan varsa link atabilir misiniz?
   
 19. 2011-12 civarları 2. eli 200 TL ye satılan bir cihaz. şimdi değeri artmaz elbette. bekleyi derim düşer başka yerlerden.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 20. Anladım, çok da acelem yok açıkçası bekleyebilirim. Zaten o 260 diyen arkadaş satmaktan vazgeçti sonra. Ondan sonra da 300'e falan var işte. Forumda 180'e satan bir arkadaş varmış ama satmış :banghead: En iyisi beklemek, sağolun:)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş