Hss Gitarı Hsh Ye Çevirme Yolları Ve Mini Humbucker Sorunsalı

Elimde olması muhtemel bir HSS var. Ancah bu gitarı HSH ye dönüştürmek istiyorum. Sap manyetik yuvasını genişletmeyi düşündüm lakin, yeteri kadar yer yok. Sap ve orta single çok yakın oluyor. Ben de sap manyetiği için mini humbucker düşündüm. Ancak mini humbuckerlar (slim humbucker) ( single boyutunda humbucker) hakkında pek fazla bilgim yok. Yüksek çıkışlı sert tonlara sahip bir şey istiyorum. Fikir ve bilgi sahibi olanlardan fikir ve bilgilerini talep ediyorum.

Teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba,
Bahsettiğiniz manyetikler (single coil sized hum) bilgi vermek isterim. Fender Strat tarzı gitarların s-s-s modifikasyonunu pick guard değiştirmeden h-s-s, h-h-h vs..modlara geçişini rahatlıkla sağlayan, dahice bir fikirdir. Şuan kendim kullanıyorum (Sd Lil Screamin' Demon). Manyetiğim medium çıkışlı olup 4 kondüktörlü bir manyetik. Ben çok başarılı buldum, şuan sapta kullanıyorum. Yeni yaptırdığım gövdede H-S olarak kullanıyor, tap coil ile de huma çevirebiliyorum. Yüksek çıkışlı olanları da mevcuttur diye düşündüm; araştırmak lazım. Dediğiniz gibi gitarı kesip biçmektense bu şekilde modlamanız size daha faydalı olacaktır. Saygılar..

Uzun süre SD shr-1n kullandım sapta. Sanırım en yüksek çıkışlı single coil sized manyetiklerden birtanesi. Son derece memnun kaldım. Bence kesinlikle gitarı kesip biçmeye hiç gerek yok. Benim sorunum sapta bu manyetiğin aşırı tepkili oluşuydu, dolayısıyla SL59-1n Little '59 denemeyi planlıyorum bir daha ki sefere.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
Bahsettiğiniz manyetikler (single coil sized hum) bilgi vermek isterim. Fender Strat tarzı gitarların s-s-s modifikasyonunu pick guard değiştirmeden h-s-s, h-h-h vs..modlara geçişini rahatlıkla sağlayan, dahice bir fikirdir. Şuan kendim kullanıyorum (Sd Lil Screamin' Demon). Manyetiğim medium çıkışlı olup 4 kondüktörlü bir manyetik. Ben çok başarılı buldum, şuan sapta kullanıyorum. Yeni yaptırdığım gövdede H-S olarak kullanıyor, tap coil ile de huma çevirebiliyorum. Yüksek çıkışlı olanları da mevcuttur diye düşündüm; araştırmak lazım. Dediğiniz gibi gitarı kesip biçmektense bu şekilde modlamanız size daha faydalı olacaktır. Saygılar..

Bilgi için teşekkür ederim hocam. Aramalarım daha da kolaylaştı şimdi. :) alltaki gitarın sapında kullanmak için bir single coil sized HB arıyorum. Ancakverdiğin öneri üzerine her iki single manyetiği de çevirebilirim. dolayısı ile, HSH - HSS - HHH olarak kullanabilirim. Tabi bunun için tap coil de gerekecek. Kesip biçme işini, bu gitarı istediğim hale getirebilirsem, bir sonraki gitara bırakmayı düşünüyorum artık.

Uzun süre SD shr-1n kullandım sapta. Sanırım en yüksek çıkışlı single coil sized manyetiklerden birtanesi. Son derece memnun kaldım. Bence kesinlikle gitarı kesip biçmeye hiç gerek yok. Benim sorunum sapta bu manyetiğin aşırı tepkili oluşuydu, dolayısıyla SL59-1n Little '59 denemeyi planlıyorum bir daha ki sefere.

Teşekkür ederim hocam. Aşırı tepki derken neyi kastettiniz? Ben açıkçası driveda bir miktar sert tonlar (çok değil) ve cleanda da tok ve dolgun tonlar arıyorum sapta.

h8kbcgqzbj1kom11oa0m.jpg

Merhaba, tepkili derken, tuşe hassasiyeti çok yüksek dersem daha açık olur sanırım.Ton tanımlaması yapmak istemem ama aradığınız şey yüksek drivelarda net ve parlak bir şeyler ise denemenizi tavsiye ederim.

Geri