Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Satılık - G-great Plo160 Ceq Elektro Akustik Gitar (fishman Preamp) | turkrock.com Bir bak derim
Marka türkiyede satışta olan bir marka değil , zamanında benimde bünyesinde bulundugum panmüziğin getirttigi bir markaydı çalışırken aldım koydum kenara .

Cutaway ve fishman preamp bulunduruyor bu fiyatlara gayet tatminkar sonuclar veriyor . Orta halli bir sistemde 1 defa kullandıgımda ise şaşırmıştım gayet temiz bir soundu var.

Merhaba arkadaşlar akustik gitar almak istiyorum 500-600 tl arası önerebileceğiniz marka model var mı ya da temizinden 2. el almayı da düşünüyorum yeter ki ses yönünden iyi bir sonuç alabileyim önerilerinizi bekliyorum ve nette gezinirken bu resimdeki gitarı buldum modeli arattığımda kılıfı çıkıyor gitar modeli ve fiyatını öğrenebilir miyim ekstradan 1 sorum daha var cort markasını önerir misiniz önerirseniz hangi modelini önerirsiniz
Adsız.png

Geçen sene bu fiyat aralığında takamine ve cort dahil olmak üzere epey gitar denedim sıfır olarak LAG Tramontane T-66 modeline karar kıldım. Şu an fiyatları biraz artmış ama klavyesi ve çalımı en rahat bu gitardı. Denemelisin derim

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar numaralandırarak bir kaç sorum var sizlere
1-)Elektro akustik gitarı pek tercih etmiyorum çünkü aradığım gitar ücreti kısıtlı bir miktar birde iyi bir amfi alamayacağım için güzel sonuçlar elde edeceğimi sanmıyorum @uygurmen ama aklımda gönderdiğiniz link var sizin normal akustik gitar olarak önerebileceğiniz marka ve model var mı ?
2-) @ilhanyondemir şimdi Takamine G320 incelemesi izledim aradığım bütçe aralığında ve tatmin edici bir sese sahip ancak aradığım model Cutaway olsun istiyorum cutaway modeli var mıdır ?
3-) @blink Ses kalitesi çok iyi fakat elektro akustik gitar, aradığım model düz akustik gitar elektro akustik için iyi bir amfi alabileceğimi düşünemiyorum sizin de önerebileceğiniz düz akustik gitar var mı?

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar numaralandırarak bir kaç sorum var sizlere
1-)Elektro akustik gitarı pek tercih etmiyorum çünkü aradığım gitar ücreti kısıtlı bir miktar birde iyi bir amfi alamayacağım için güzel sonuçlar elde edeceğimi sanmıyorum @uygurmen ama aklımda gönderdiğiniz link var sizin normal akustik gitar olarak önerebileceğiniz marka ve model var mı ?
2-) @ilhanyondemir şimdi Takamine G320 incelemesi izledim aradığım bütçe aralığında ve tatmin edici bir sese sahip ancak aradığım model Cutaway olsun istiyorum cutaway modeli var mıdır ?
3-) @blink Ses kalitesi çok iyi fakat elektro akustik gitar, aradığım model düz akustik gitar elektro akustik için iyi bir amfi alabileceğimi düşünemiyorum sizin de önerebileceğiniz düz akustik gitar var mı?
İş ikinci el almaya gelince ne alınabileceğinden çok piyasada satışta ne olduğu daha önemli oluyor. Bu bütçe içinde ve bu markalarda satışta bir gitar araştırıp bulunursa belki onun üzerine yorum yazmamız daha doğru olur :)

Son düzenleme:
Epiphone Aj200 almıştım, 650 tl gibi bir fiyata, akustikten fazla anlamam, akustik sesi gür ve tatminkar, akordu tutarlı, single cutaway, preamp fena değil, her amfiyle anlaşıyor, en önemlisi klavyesi rahatsız değil, stratocasterdan sonra çok zorlamıyor.

Bilgi paylaşımınız için hepinize tekrar teşekkür ediyorum arkadaşlar
1-) @uygurmen bana 900-1000 tl (2. el alabileceğim sağlam dediğiniz) önerebileceğiniz 2-3 elektro-akustik gitar ve amfi modeli önerebilir misiniz elektro akustik daha cazip geliyor fakat amfi sıkıntısı yüzünden fikirlerim düz akustik gitara yönelmişti
2-) Takamine G320 ye + yönde bakıyorum fiyat olarakta çok cazip geldi bana göre tek sıkıntısı cutaway modelini istiyor olmam onun haricinde çok tatmin edici geldi @ilhanyondemir bu ürünün cutaway modelini veyatta bu düzeyde gitar bulabilir miyiz ?

Öncelikle akustik gitar hakkında bilgim olmadığı için sizden gelen her yorum için şimdiden teşekkür ederim
Merhaba Arkadaşlar akustik gitar almayı düşünüyorum elimde 1000 tl gibi bir bütçe var elektro akustik gitar (2. el de olabilir) 1000 tl ye bu 2 li kombinasyonu sağlayacak çok iyi gitar ve amfi bulabilirsin diyorsanız model ve amfi önerebilir misiniz
AYRICA
Bu ikili kombinasyondan iyi sonuç alamazsın bu fiyata diyorsanız bana 1000tl ye kadar önerebileceğiniz akustik gitar modeli var mı

Ben ikinci el Yamaha ya da Takamine öneririm. Cutaway (alt tellerde ince notalara girecek şekilde şekil verilmiş) olduğu sürece o fiyat aralığında hepsine bakılabilir bence. Şu ilan güzel mesela: [URL='http://www.sahibinden.com/ilan/alis...cpx-500-elektro-akustik-gitar-207794348/detay.']http://www.sahibinden.com/ilan/alis...cpx-500-elektro-akustik-gitar-207794348/detay. [/URL]Yamaha APX ler de alınabilir.

Akustik ve elektro akustikler arasında çok fiyat farkı olmayacaktır ikinci elde.

@uygurmen yorumunuz için teşekkür ediyorum bir diğer sorum önerebileceğiniz sağlam olarak nitelendirdiğiniz 2. el veyatta 0 amfi modeli var mıdır

Öncelikle akustik gitar hakkında bilgim olmadığı için sizden gelen her yorum için şimdiden teşekkür ederim
Merhaba Arkadaşlar akustik gitar almayı düşünüyorum elimde 1000 tl gibi bir bütçe var elektro akustik gitar (2. el de olabilir) 1000 tl ye bu 2 li kombinasyonu sağlayacak çok iyi gitar ve amfi bulabilirsin diyorsanız model ve amfi önerebilir misiniz
AYRICA
Bu ikili kombinasyondan iyi sonuç alamazsın bu fiyata diyorsanız bana 1000tl ye kadar önerebileceğiniz akustik gitar modeli var mı
Merhabalar. Ben rastlantı eseri sırf fiyatı daha uygun diye denemeden gretsch g-5013ce almıştım. Gitar çok güzel çıktı, görseli ayrı sesi ayrı güzel. Bayıla bayıla çalıyorum. Şöyle söyleyeyim PRS SE Angelus almaya gidip bunu almıştım. Resmini de paylaşıyorum, eli uzun süre yormayan, kolay çalımlı bir ergonomisi var. Dilersen kayıt da gönderebilirim ö.m. ile...

Gretsch.jpg

kayıt gönderebilir misin birde fiyatı ne kadar ekstra olarak birde önerebileceğin 300-400 tl fiyatında amfi var mı

Merhabalar, yaklaşık bir senedir kullandığım son derece de memnun olduğum bir akustik gitarım var, Ibanez AEL10E NT.. İnternet araştırması yapabilirsiniz, sıfır fiyatı 1000 tl'nin üzerinde bir gitardır. Jumbo tabir edilen gövdelerdendir, Ibanez SRT preampı ve mono jack çıkışına ilaveten XLR çıkışı var. Boss GT-10 almak için gitarlarımdan birini gözden çıkarmayı düşünüyordum, boss gt-10 ilanı var mıdır diye bakmak için girmiştim foruma, başlığınızı fark ettim. özelden yazarsan uzun uzun anlatabilirim, çok daha detaylı fotoğraflar da gönderebilirim, 800 tl'ye bir prosesör buldum ve gitarımı 750 tl'ye satmaya karar verdim şu anda, dediğim gibi aklınıza yatarsa özel mesajla ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitedeki diğer arkadaşlar da yorumlarsa gitarı ve fiyatı memnun olurum, ben de buradan dahil olurum sohbete..

Dosyalar

• DSC_0122.JPG
    DSC_0122.JPG
    114.6 KB · Gösterim: 263
  • DSC_0125.JPG
    DSC_0125.JPG
    276 KB · Gösterim: 234
  • DSC_0121.JPG
    DSC_0121.JPG
    216.5 KB · Gösterim: 211
  • DSC_0128.JPG
    DSC_0128.JPG
    124.9 KB · Gösterim: 493
Bilgi paylaşımınız için hepinize tekrar teşekkür ediyorum arkadaşlar
1-) @uygurmen bana 900-1000 tl (2. el alabileceğim sağlam dediğiniz) önerebileceğiniz 2-3 elektro-akustik gitar ve amfi modeli önerebilir misiniz elektro akustik daha cazip geliyor fakat amfi sıkıntısı yüzünden fikirlerim düz akustik gitara yönelmişti
2-) Takamine G320 ye + yönde bakıyorum fiyat olarakta çok cazip geldi bana göre tek sıkıntısı cutaway modelini istiyor olmam onun haricinde çok tatmin edici geldi @ilhanyondemir bu ürünün cutaway modelini veyatta bu düzeyde gitar bulabilir miyiz ?
Elbette o düzeyde ve cutaway olan Epiphone Aj220sce var. Sıfırını bulmak biraz zor ama gittigidiyorda önceden stok yapmış ve bu gitarı satanlar mevcut bildiğim kadarıyla. Bu gitarın da aynı şekilde sağlam tonları vardır, elektrodur ve fiyatı da uygundur. Şahsen ben biraz aceleye getirdiğim için Yamaha F310 aldım, ondan da memnunum ama internetten alırım sıkıntı yok diyorsanız Epiphone Aj220sce öneririm. Videolarına bakabilirsiniz.

Merhabalar Takamine G320 modelini alıcaktım üretimi durdurulmuş cort ya da takamine ya da iyi dediğiniz ibanez modeli varsa paylaşırsanız çok sevinirim iyi akşamlar

Geri