Elektro Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda Creativer tarafından 29 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba, arkadaşlar. Müzik tarzım punk-rock, alternatif rock, indie rock, grunge. Bazen de çok az hard rock a kayabiliyor. Ben şahsen Fender almaktan yanayım. Gibson da düşündüm ama Fender'in tonlarını daha çok seviyorum. Ritm de çalmak istiyorum, solo da. Sizin önerebileceğiniz gitarlar nelerdir acaba?

2. Al bi hss dizilim mexican strat rahatına bak (y)

3. Çok fazla hard'a kaçmıyorsa sss meksika strat alıp köprü manyetiğini yüksek çıkışlı manyetikle değiştirebilirsin.

4. Bazıları bana jazzmaster, jaguar, mustang önermişti.

5. Gibson al derim

6. Bence Fender doğru seçim olacaktır, farklılık olması açısından Jazzmaster da güzel olur, aynı tarzı seven bir öğrencim jazzmaster a karar verdi thomann dan alacak. Fender ve Jazzmaster single manyetik olduğundan hard rock tonlarına biraz zayıf kalacaklardır fakat indie ve grunge tarzlarına birebir. Hard rock için belki ilerde ikinci bir gitar konulabilir yanına. Les Paul tarzı gitarlar çok ergonomik değil bence başlamak için.

7. Peki telecaster uygun olur mu benim için?

8. Ben de Tele custom 72' var, onu bu tarzlar için önermem. Modern olanlarını da hiç deneme fırsatım olmadı yanlış yönlendirmek istemem

Son düzenleme: 30 Nisan 2015
  9. Her gitar tavsiyesi isteyene söylediğim şeyi söyleyeyim. Müzik tarzı gitar seçiminizi etkilemesin. Gitarın rahatlığı, kalitesi ve size hitab edişi tarzdan çok daha önemli. Fender = blues, jazz, fusion V kasa jackson gitarlar = metal diye bir şey yok yani. "Tarzım şu.. hangi gitarı önerirsiniz?" sorularının bitmesi dileğiyle..

HasanB bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş