Positive Grid - Bias Fx

Kaldırıp tekrar denedim yine olmadı. Ses kartımın driverıda güncel. Hem bias amp hem bias fx de deniyorum sonuç aynı. Şimdilik eski yazılımlara devam edelim.

Positive Grid indirdim demo versiyonunu denemek üzere. Gecikmeyi bir türlü halledemedim.
Önceden Guitar rig 5 kullanıyordum ve gecikme ile ilgili bir sorun yaşamadım.
Positive grid de ses kartını göstermeme rağmen düzgün ses alabileceğim ayara getirince çok gecikme oluyor. Yada gecikmeyi düşürüncede cızırtılı ses geliyor.
Acaba dedim guitar rig daha eski versiyon ve pc sistem kaynaklarını daha az kullanıyorda, positive daha güncel olduğundan daha mı fazla ram vs. istiyor. Pc i5 ve 4gb çokta kötü değil ama anlayamadım.

Bilgisyarınız 64 bit ise> 32 bit olan versiyonu; 32 ise de 64 olanı denermisiniz.

-If you're running Windows10 on PC, you should download 32bit for standalone mode and 64bit for plug-in mode in 64bit DAW.
Bu cümleden nasıl 32 bit işletim sistemine 64 bit yazılım kurulacağı anlamı çıkartmayı başardınız? Cümleyi yazan adam zaten 64 bit DAW'dan bahsederek işletim sisteminin 64 bit olduğunu peşinen kabul etmiş. Üstüne bir de you "should" download 32bit for standalone diyerek cahilliğin dibine vurmuş ki ben dahil dünyada hemen herkes standalone versiyonu da 64 bit kullanıyor. Öyle bir zorunluluk -yani should demeyi gerektirecek- bir durum yok.

sahsen tartismayi anlamis degilim, ya benim kulagim baya kotu ya da gecikme minimal duzeyde, 64 bit kullaniyorum hem plugin hem standalone olarak, hic bir sikinti yasamadim su ana kadar

Bu cümleden nasıl 32 bit işletim sistemine 64 bit yazılım kurulacağı anlamı çıkartmayı başardınız? Cümleyi yazan adam zaten 64 bit DAW'dan bahsederek işletim sisteminin 64 bit olduğunu peşinen kabul etmiş. Üstüne bir de you "should" download 32bit for standalone diyerek cahilliğin dibine vurmuş ki ben dahil dünyada hemen herkes standalone versiyonu da 64 bit kullanıyor. Öyle bir zorunluluk -yani should demeyi gerektirecek- bir durum yok.

ok. Bunu programı üreten firmaya da anlatırmısınız.
Positive Grid

sahsen tartismayi anlamis degilim, ya benim kulagim baya kotu ya da gecikme minimal duzeyde, 64 bit kullaniyorum hem plugin hem standalone olarak, hic bir sikinti yasamadim su ana kadar
Tartışma falan yok. Sıkıntı yaşamanızı gerektirecek bir durum yok. Zaten program o şekilde çalışabiliyor. Ancak bazı bilgisayarlarda standalone modda gecikme oluyor (muhtemelen asio ayarları olarak). Bu durumla karşılaştık, çözemedik, DAW içinde açınca düzgün çalıştığını gördük. Olay bu. Belki başlığı açan arkadaş da sadece standalone versiyonu çalıştırıp gecikme yaşamıştır diye bizzat kendi yaşadığım tecrübeyi paylaştım. Sonra araya bitler mitler girdi.

Oraya niye Should yazmamaları gerektiğini söyleyin, Size hatalarını görme imkanı verdiğiniz için maaş bağlayabilirler ;)
Hayal dünyanız çok genişmiş kutlarım. Bu yazdığınızın olabilirliği hakkında en ufak bir inancınız varsa buyrun siz yazın, size versinler maaşı. 64 bit işletim sisteminde 64 bit standalone mode (çoğu bilgisayarda) sorunsuz ÇA-LI-ŞI-YOR. Aksi ister positive gridde yazsın ister kuranda yazsın benim için farketmez.

Geri