home studio için pc topluyorum yardım lütfen

merhaba arkadaşlar,
acilen bi sistem toplamam gerekiyor, öncelikle;

1-M-Audio AudioPhile 2496 usb ses kartı almayı düşünüyorum sizce bu ses kartı nasıl?

2-Dediğim gibi bilgisayarı yeni topluyorum anakart ve işlemci olarak (işlemciyi core duo 2 düşünüyorum) ne öneririsiniz?(isim verirken ayıntılı modeliyle verirseniz sevinirim)

3-1 gb ram ve 80 yada 120 gb hdd alıcam başka öneriniz varmı?(azmıdır çokmudur nedir ne değildir)

4-Son olarak m-audiodan bi midi klavye alıcam ne önerirsiniz?..

cevaplarınızı acilen bekliyorum şimdiden teşekkürler...

m-audio 24 96 gayet iyi tavsiye ederim fakat preampli alman gerekiyo aynı firmanın audio budy die ufak ama işlevli ve makul fiyata bi ürünü var onu alabilirsin...ev için m-audio 24 96 al derim ben...kolay gelsin

HDD'yi alabildiğin kadar büyük al 80 yetmez 120 idare etmez :D Sata yada Sata2 almaya çalış IDE HDDler yavaş yavaş ölmeye başlıyor. Alırken ön bellek değerlerine dikkat et.

Core'lar sanırım AM2'lerden şuan daha iyi gözüküyorlar. Ve ofis işlemleri için Intel daha iyidir.

Ram 1gb yeter gibi gözüküyor ama sen al alabildiğin üst sınıra kadar çık. Markalı ram almaya dikkat et. Fiyat Performans olarak Twinmoslar gayet iyidirler. Kingstonlar pahallı.

Eğer midi ve sampling ile uğraşacaksanız 1gb ram yetmez. Yeter de midi dosyalarını wava çevirmeniz gerekebilir diğer enstürmanları kaydetmeden önce, kaliteli samplelar kullanırsanız 1gb rami doldurması çok zor değil, diğer kayıt işlemleri için bellek yetersiz kalır. 2gb alın adam gibi rahat olsun :)

Core 2 Duo iyidir... 4 çekirdekli işlemci tasarımı bitmiş üretime gçeiyolarmuş. Bu işin açıkçası b.ku çıktı her gün yeni bişey çıkıyor.. Eskiler ucuzluyor 2 ay önce aldıgınız işlemci yarı fiyatına düşüyo. Bunlara aldırış etmeden alabildiğinin en iyisini al ve sistemi topladıktan sonra 1 yıl pc borsasını takip etme bence... Sonra aklı kalıyor yeni çıkan şeylerde pişman oluyor...

120 ler hatta 160lar bile demode oldu. Almışken SAmsung 300 GB SATA II almanı öneririm, Fiyat/kapasite olarak en uygun model ve samsung en sessiz çalışan harddiskleri üretiyor şu anda...

Eğer mikrofonlama yapacaksanız kayıtlarda, alacağınız kasaya çok dikkat edin. Zira kayıtta arka planda traktör gürültüsü gelebilir :D En sessiz kasayı seçin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart - Mb intel dg965ssck 1066 ddr2-800 obvga pciex glan
İşlemci - CPU C2D INTEL 2.13 GHz(E6400) 2 MB 1066 MHz Core2Duo
Bellek - 1024 MB DDR2 800 MHZ Kingston
Ekran Kartı - VGA 256 MB ASUS
Sabit Disk - HD 320 GB SEAGATE 7200.10 16MB SATA2 NCQ-3320620AS
CD-DVD YAZICI - DVD-RW LG GSA H10N 16X BULK BEJ
Kasa - CASE AOPEN H600B-B27 SİYAH-350W
CRT MONiTOR - 17" SAMSUNG FLAT
Klavye - KB MICROSOFT CA9 KLAV-MOUSE OPT.SIYAH

Arkadaşlar buna nakit 1200$ dediler..Diğer bilgisayarcılarla karşılaştırdığımda fiyata şaşırdılar aynı fiyata verebiliceklerini daha fazl aindiremiyeceklerini söylediler..Siz ne diyorsunuz sizce bu sistemin fiyatı ve içeriği nasıl?

Birde m-audio 2496 ses kartını PCI mı yoksa USB mi alayım ne dersiniz? teşekkürler..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kdv dahil..sipariş verdim yanlız 1300$ a.nedeni ise flat ekranı lcd yapıp kasayıda 500 watt almam oldu..bu arada hdd ise 300 gb a düştü..excel olmadıı için veriğin linke bakamadım abi

Hayırlı olsun. 500 watt kasa umarım fazla gürültülü değildir yoksa baya rahatsız ediyor kasa gürültüsü. LCD alman da mixe gömülmüşken gözleri daha az yoruyor ve manyetik alan yaratma gibi sıkınıtısı yok iyi olmuş :) Güle güle kullan..

çok teşekkür ederim dostum.bugün geldi pc.kasa gürültüsüz hardiskte hafif gürültü var gibi ama öyle rahatsız edicek türden değil.ha mikrofonla kayıt yaparken alttan duyulursa (ki sanmıyorum) rahatsızlık verici olur.sistem çok güzel duruyor umarım kayıttada böyle olur..teşekkürler yorumların için iletris

Geri