Şuan Çalıştığınız Parçalar

'Müzik - Genel' forumunda tecrubelicahil tarafından 2 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

 1. Gitarını göster..., Ekipmanını göster... tadında bir başlık olur hoş şeyler okuruz, yorum yaparız diye düşünerek açıyorum. Başlığın amacı başlıktan da umarım net olarak anlaşılıyodur ki şuan çalıştığınız parçanın adı, hangi gruba ait olduğu, ne kadarını çalıştınız bitmek üzere mi (% üzerinden bi sayı sallayarak) hangi enstrümanını hangi bölümünü solosunu mu ritmini mi, solosunda takıldığınız sizi gıcık eden yerleri vs. aklınıza gelebilcek her şey..

  Açılış da benden olsun. Şuan çalıştığım parçalar:

  Dream Theater - Never Enough: solo kısımları bitti sayılır ancak

  Untitled.jpg

  solonun 3 noktasında ( 2'si descending, 1'isi ascending olmak üzere - resmideki ascending), bu sixlet'lerden (altılık) var ve parçanın orjinal BPM'inde (130) pürüssüz çalmak aşırı zor. Bu kısımların üzerinden hergün günde en az 2 saat oturup çalışıyorum hala tatmin olabilmiş değilim.

  Sizlerin çalıştıklarınızı, yorumlarınızı merakla bekliyorum umarım başlık beğenilir ve tutar.
   
  Son düzenleme: 2 Mayıs 2015
  koray7 ve J-P bunu beğendi.
 2. Bu aralar Guthrie Govana fena sardım. Five adlı şarkısına niyetlenmekteyim.
   
 3. gary moore - empty rooms, the loner, one day.
   
  benimadim26 bunu beğendi.
 4. Guthrie Govan - Fives (jam track central version) Valla başından aşşağı kadar kıl ve komplike bir şarkı. neresinden baslasam ki, %30 civarı bitti diyebilirim. şöyle de bir preview koyalım.
   
  tunckk ve tecrubelicahil bunu beğendi.
 5. Eline sağlık güzel olmuş :) Adamın hangi şarkısı komplike ve kazık değil ki :)
   
  bluesocaster bunu beğendi.
 6. Jamtrack central versiyonunda 1:49'dan sonrası direkt orange jam lickleri içeriyor hep
  bence five'a orange jam e çalışarak başlanabilir :D zira five'ın zor kısımları orange jamde hep.
   
  bluesocaster bunu beğendi.
 7. Teşekkür ederim. Var bi kaç kek parçası :p desem de inanmazsınız zaten yok öyle bişey. Çogacayipli bir adam gerçekten de.
   
 8. Güzel taktik, Ancak youtube dan videoyu slow motiona aldığım zaman, direkt lesson mode a geçiyor. Gerisi kolaylaşıyor zaten haliyle.
   
 9. Acayiplik konusunda jason Becker , Jeff Beck ve Guthrie Govan'ı tek geçerim :) En kek parçası erotic cakes albumundeki eric parcasıdır onda bile bendler süper..
   
  bluesocaster bunu beğendi.
 10. Tabi slow motion'la herhangi bir parçayı öğrenmek kolaylaşır. Benim demek istediğim guthrie govan'ın kas hafızasında olan hızlı hızlı çaldığı belli başlı lickleri öncelikle bir araya getirip öğrenirseniz diğer parçaları da kolaylaşmaya başlıyor. O bakımdan orange jam'i guthrie'nin popüler şarkılarındaki kas hafızasında olan hızlı ve zor licklerin çoğu var diye tavsiye etmiştim.
   
 11. Yahu bu adam gerçekten çok acayip.. :) Orange jam konusunda haklısın orda genelde sarkılarında kullandıgı bır cok lick mevcut
   
  tecrubelicahil bunu beğendi.
 12. İşte bir bakıma doğru bir önerme olmakla beraber, Sonuçta bahsettiğimiz şey aynı kapıya çıkıyor... slow motionda bir kere kavradıktan sonra temel olarak çok daha sindirimli, ve ne bastığını öğrenerek, ilgili gamda ne gibi numaralar, kromatikler, arpeggiolar vs. gibi trickler daha sağlam sindiriliyor.
   
  benimadim26 bunu beğendi.
 13. Bu konuda merak ettiğim bir şey var 0,25 hızda bende sesler çıkmıyor sadece görüntü yavaşlıyor. Sizde de durum böyle mi? Sadece 0.5 hızda mı ses var?
   
 14. Evet 0.5ten aşşağısında sesi kesiyor bende de durum aynı.
   
 15. Govan dan remember when i bitirmek üzereyim, hızlı pasajiarda tatmin olamadığımdan koyamıyorum kayıt, bir gün olacak inanıyorum:ROFLMAO: Youtube'dan %50 hız ile çalışması çok rahatlatıyor ama orijinalde çıkmıyor. Jtc ye deneme üyeliğim varken hızı istediğinize ayarlayabiliyorsunuz %55 75 63 gibi, ses bozulmuyor rahatsız edecek derecede. Sterlin yüksek olmasa premium üye olunabilir
   
 16. benim merak ettiğim bir konu vardı parça konuau gelmişken sorayım, black sabbath-iron man şarkısnın solosu gibi soloları öğrenmesi genelde ne kadar sürer? Benim çalmayı çok istediğim bir şarkı ancak hızlı sololu parçaları öğrenemiyorum nedense 5dk sonra parçalayasım geliyor gitarı. Accept-Balls to the wall şarkısını 10-15dk içinde öğrendim 10dk da filan da ezberledim mesela sıkıntı çekmeden. Nasıl öğreniyosunuz bu tür parçaları?
   
 17. Öyle her eline aldığında bir soloyu çalabilirsen hiç uğraşma çık peygamberliğini ilan et. Bu iş bilindiği üzere ciddi emek isteyen bir iş, Müzisyenliğin en büyük erdemlerinden birisi de sabırdır. Bir soloyla haftalarca uğraşan insanlar var. Sabır ve disiplinle devam.
   
 18. Başlık tutmamış herkes bi şeyler alıp satmakla meşgul :D
   
 19. Kendim bir şeyler yazmaya çalışıyorum şuan. Bir deneme yaptım ve ortaya post rock tarzı bir şey çıktı, üzerinden devam ediyorum :)
   
 20. Zaten bu haftasonu yeni medyalar kısmı yavaş ilerliyor çalıp koy da ortalık canlansın biraz :p
   
  koray7 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş