Android Telefona Gitar Bağlayabilir Miyim ?

başlıkta da sorduğum gibi arkadaşlar iphone ipad vs modellerine gitar bağlandığını biliyoruz. ancak merak ettiğim şey aynı olay androidde de olur mu ? bilen bir arkadaş beni bu konuda aydınlatırsa çok memnun olurum. google da ve forumda biraz bakındım bu soruyu soran var ancak cevap bulamadım. şimdiden teşekkürler.

andrig diye bir program var ben s3 neo kullanıyorum ses çok az geliyor ve latency var. Bildiğim kadarıyla bazı üst seviye telefonlarda daha iyi çalınıyor ama ios kesinlikle daha önde.

Irig kullanıyorum ben. işletim sistemi lolipop olan cihazlarda çalışıyormuş dzgünce. o da nexus markasında var sanırım. youtubeda aratırsanız andrig diye çıkıyor

android'de nedense gelişmiyor. bir kaç tane app ile deneme yapmıştım, içlerinde en düzgün bulduğum andrig(sanıyorum türk ekip yapıyor ya da aralarında türk var, daha önceden playstoreda türkçe cevap veriyorlardı).
denemek için joyo I-plug aldım(alternatif çok fazla, aliexpress'ten istemediğin kadar çeşit temin edebilirsin), tablette de telefonda da denedim. tablet android sürümü düşük olduğu için gecikme inanılmaz yüksek. telefonda lollipop ile gecikme düşük ama kulakiçi kulaklıkla tellerin sesini dışarıdan duyuyor insan. noise gate başlangıçta açık geliyor, kapatmak lazım. yoksa kısık ses iyice kısılıyor. noise gate, analog delay ve amfi ile geliyor, diğer ekipmanlar ücretli.
uzun lafın kısası hiç çekilecek çile değil :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler arkadaşlar bende araştırdım zaten kolay olacaksa diye düşünmüştüm ancak program biraz tuzlu riske girmeye değmez bence :)

Ek olarak:
Normalde IPhone sevmeyen birisi olarak sırf şu ses işleme, kaydetme işleri için gidip alasım geliyor. Bu kulvarda Androidden çok daha fazla yol kat etmiş adamlar. Bir adam var youtube da sadece iphone ve irig gibi bir bağlantı aracı kullanarak şarkı kaydediyor. vokalleri de IPhone kulaklığı ile kaydediyor hatta. Sonuç bir telefona göre çok başarılı bence.

Ek olarak:
Normalde IPhone sevmeyen birisi olarak sırf şu ses işleme, kaydetme işleri için gidip alasım geliyor. Bu kulvarda Androidden çok daha fazla yol kat etmiş adamlar. Bir adam var youtube da sadece iphone ve irig gibi bir bağlantı aracı kullanarak şarkı kaydediyor. vokalleri de IPhone kulaklığı ile kaydediyor hatta. Sonuç bir telefona göre çok başarılı bence.

zaten bir çok müzik sitesinde i rig hd bilgisayarda da kullanılabildiği için ses kartı yerine tavsiye ediliyor artık. ancak aynı alet androide gelince o kadar iş yapmıyor.

bilmiyorum gördüğüüm bazı forumlarda çalışır yazıyordu asio4all ayarlarını yapabilirseniz büyük ihtimalle çalıştırırsınız guitarrig de falan diye düşünüyorum

Geri