Öneri: Fender Mustang I V2 Mi Peavey Wypyr 15 Mi?

'Elektro Gitarlar' forumunda Marooned tarafından 2 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaşlar,

Şu sıralar elimde ilk gitarımı satın aldığımda yanında aldığım Marshall MG10 marka/model düz bir amfim var. Ama hiç memnun değilim. Maksimum ~500 TL ayırdığım bütçem ile yeni bir amfi almayı düşünüyorum. Aklıma iki farklı model geldi. Birincisi Fender Mustang I v2 ve ikincisi ise Peavey Wypyr 15.

Sizce hangisi daha iyi ve hangisini almalıyım? Ayrı bir alternatif öneriniz olursa yine yazabilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

2. Nesinden memnun değilsiniz tam olarak onu da anlatabilirseniz daha isabetli bi cevap verebiliriz. Elinizdeki amfi gayet iyi bir amfi bence. Diğer almayı düşündüğünüz amfilerin ondan daha iyi olduğunu düşünmüyorum.

3. Öncelikle elimde herhangi bir prosesör olmadığı ve amfide de herhangi bir efekt vs. olmadığı için artık farklı tonlar v.s denemek istiyorum. Bu yüzden combo amfilerin iyi olacağını düşündüm. Acaba bu amfi ile bir prosesör beraber nasıl gider (biraz konuyu dağıtan bir soru ama merak ettim)?

Bir de distortion modunda arkadan epey bir cızırtı (dipses mi deniliyor?) geliyor. Her amfide olabilir belkide ama bende distortion derecesini arttırdıkça, bu ses sinir bozucu olabiliyor. :)

4. Peavey i denemedim o yüzden onunla ilgili yorum yapamayacağım ama fenderi denedim. Gayet güzel. Hem sesi hem kullanımı hem de bilgisayara bağlama olanağı olsun fazlasıyla yeterli olur diye düşünüyorum.

5. Mg10 ve mustang 1 i uzunca süreler kullandım. Mg10 pedallarla vs gayet güzel tepkiler veren bir amfi. Fakat yukarıda yazdıklarınız doğrultusunda mustang 1 fazlasıyla taleplerinizi karşılayacaktır. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Fakat mustang 1 in kendi içerisinde yüklü olan stok tonlar başta sizi yanıltabilir. Fender fuse programını indirip kurduğunuz takdirde oldukça iyi tonlar yazmanız mümkün.

Diğer ürün hakkında pek bilgim yok.

Bu Sayfayı Paylaş