Müzik Sizin Için Meslek Mi Hobi Mi?

'Müzik Endüstrisi' forumunda maNga tarafından 3 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar,muzik sizin için meslek mi hobi mi?

2. Disiplin.

Ogulcandumral bunu beğendi.
  3. +1

4. Bu ülkede yaşadığımız sürece Hobi.

5. Şu an mecburi meslek. Normalde hobi

6. hobi

7. Meslek değil fakat hobiden daha yukarıda. Daha doğrusu doğası gereği, müzik yapabilmek için harcanması gereken zaman ve emek işi hobi olmaktan daha farklı bir noktaya getiriyor. Bu yüzden forumda "Hobini Göster" gibi ayrı bir başlık var. Yani, "tamam müzisyeniz, müzik yapmadığımızda ne gibi hobilerle uğraşıyoruz" sorusu hiç tereddütsüz kabul ediliyor. "E abi müzik yapıyoruz ya işte" diye cevap verenimiz yok.

Glacial Pace ve patlakkulak bunu beğendi.
  8. Hobioğluhobi

9. Hobidir.

10. Hobi iken zevkli, meslek haline gelince tadı kaçıyor. Meslek olanına bir iki defa ucundan yaklaştım da sarımsak görmüş vampir gibi kaçtım.

HasanB bunu beğendi.
  11. Malesef ki şuanda hobi. Bana kalırsa bütün hayatım ve mesleğim olurdu ama dış etkenler, hayat şartları ve istenmeyen bir görünmezlik engel olmakta..

12. Gönül bu işi meslek olarak yapmak ve takdir görmek ister ancak, ev sahibi, kredi kartları ve market kasiyerleri benimle aynı fikirde değil...

2013, Glacial Pace ve antbalci bunu beğendi.
  13. Hobiden bir tık fazla, tutkudan hallice diyelim:)

14. Balık tutmakla,akşama kadar kahvede oturmakla aynı kategoride olamaz müzik hobiden ötedir.Çaresiz kalınmışsa meslektir

15. Çaresiz kalınmışsa nasıl meslek oluyor, ben asıl çaresizlikten başka meslek yapıyorum :)

Bu Sayfayı Paylaş