Dec Müzik (müşteriyle ilgi alaka A+ fiyatlar D-)

benim bildiğim bu dükkanların hemen hiçbiri amerikadan mal almıyorlar. arada bir ticaret anlaşması var sanırım öncelikle avrupa birliğindeki ülkelerden mal geliyor ve avrupa da amerikaya göre baya pahalı.

yani ticaret yapmaya gelince herşey değişiyor malesef. yoksa düşünsenize adam 700$lık amfiyi 800$a maledicek ve ondan sonrada 1800$a satacak. ben şahsen böyle bir kar marjı olan bir meslek daha önce hayatımda görmedim. böyle bişey olsa herkes enstrüman ticaretine girişirdi. aradaki farka baksanıza bi.

ortalığın uyanık girişimciyle dolu olduğu ülkemizde karlı bir iş için kimsenin gidip müzik mağazası açmaması somut olarak bu meslekte fazla bir karın olmadığını gösterir bence.

o 700dolarlık malı 1800dolara satınca 500dolardan daha az kar ettiklerini belgelerle gösterebilcek bir firma olduğunu sanmıyorum..
kar yüksek çünkü en küçük mağaza bile 2-3 eleman çalıştırıyor,bi ton vergi veriyor hatta dec müziğin söylediğine göre türkiyede amfi üretiliyor yabancı amfi getirilmesin mantığıyla devlet amfilere falan ekstra vergi uyguluyormuş,e bi tomarda kira vs vs...adamlarda diyorlar ben bi amfiden 500dolardan az kar ediceksem satmam daha iyi...

onlara göre mantıklı olna bu,bize göre yanlış olan bu...

yani en mantıklısı türkiyede fiyatları yurt dışı ile hemen hemen aynı olan enstrümanları tercih etmek.yok eğer 1000-2000$ arası bir enstrüman alacağım ama türkiyede yok yada çok pahalı diyorsanızda 1 günlük bir gezi programını yapcaksınız sabah uçağı ile almanyaya gidip ordan istediğinizi alıp gece uçağı ile döneceksiniz.en mantıklısı bu gibi geliyor bana.amerikada bir yanıkınız varsa eğer 10-15 günlüğüne onun yanına gidin ordan alın gelin.( amerikaya gitcekseniz 1 günlüğüne çekilmez 14 saat kadar sürüyor.zaten 14 gidiş 14 geliş desek 28 saat gene 1 günü geçiyor.:D ) yok eğer ben gidemem diyorsanızda umuta getirtmeniz en mantıklısı.hem türkiyedeki mağzalardan alış veriş yapılmaz böylece biraz akıllanırlar belki.hemde sizin bütçeniz açısından ii olur.çünkü para kolay kazanılmıyor sonuçta.1 ay boyunca canımız çıkıyo para kazancaz diye onuda götürüp bu heriflere peşkeş çekmeye benim pek niyetim yok açıkcası.:)
kib.koaly gelsin.müzikle kalın.:D

dışardan getirtmek çok büyük avantaj ve ucuzluk ama yolda başına bişey gelse ya da eve götürdüğünde çalışmazsa nolcak? hem hiç görüp denemediğin bişeyi almış oluyorsun
ayrıca firmalar dışardan gelmiş kaçak malları garanti kapsamına almıyor keza hatalı üretim bi mal geldiyse amerikadan elinde patlamış oluyor.

Sigmastern demiş ki:
Türkiyede Ibanez, Roland, Boss, Cort gibi markalar amerika fiyatlarina cok yakin ve hatta bir cok zaman avrupa fiyatindan daha düsüge satilabiliyorsa, bunu diger firmalarda yapabilir. Yoksa yukarda saydigim markalar vergi, gümrük, ÖTV... ye tabi degilmi!
güzel düşüncelerine limon sıkmak istemem ama bu saydıkların sanırım üretim yerlerinden haşırt bize geliyor özellikle cort... böyle de bir gerçek var... mesela bi jackson js serisi hindistanda üretiliyor oradan amerikaya uçuyor sonra buraya geliyor (en azından bana öyle geliyor) dünya turu mübarek

The_Answer demiş ki:
dışardan getirtmek çok büyük avantaj ve ucuzluk ama yolda başına bişey gelse ya da eve götürdüğünde çalışmazsa nolcak? hem hiç görüp denemediğin bişeyi almış oluyorsun
ayrıca firmalar dışardan gelmiş kaçak malları garanti kapsamına almıyor keza hatalı üretim bi mal geldiyse amerikadan elinde patlamış oluyor.
birisi demişti;
"ikitane alirim o fiyata yurt dışından. birinden biri çalışır nasıl olsaihiç değilse kendimi aptal gibi hissetmem" demişti.

herneyse;
evet yurt dışından gelen mal sakat. yolda bişiielr olur kalirsin öyle sap gibi. herkesin yurt dışından alma imkanı yok... ayrica kredi kartı taksit uygulamalari yurt dışı için geçerli değil maalesef. ülkemin guzide firmaları peşin alımlarda nerdeyse yarı yarıya fiyat düşüyorlar(konuşmasını bilene), ama kredi de üstüne bide komisyon koyuyorlar.
kredi kartı orta gelirli muzisyen için büyük bi nimet, ama fiyatlar fiyatlar çok abes.

DEC MUZIKTEN TURKROCK UYELERINE OZEL INDIRIM

WORLD KARTA 8 TAKSIT+%20 INDIRIM!!!!!
ISTANBUL DISINDA KI ARKADASLAR ICIN MAIL ORDER ILE
BONUS KARTA %20 INDIRIM + 6 TAKSIT!!!......

Re: DEC MUZIKTEN TURKROCK UYELERINE OZEL INDIRIM

DECMUZIK demiş ki:
ne güzel, teşekkür ederiz... peki advantage karta da yok mu böyle bir kampanya?

bizim saygıdeğer vatandaşlarımız inanılmaz derecede vergi kacırdığı sürece başımıza gelen her hükümet bunun acısını saçmasapan şeylere vergi koymakla cıkaracaktir. ve bu da biz muzisyenlerin basında surekli kanayan yara olarak kalacaktır. oncelikle insanımızın insan gibi olması lazım,durust olmasi lazim ki biz de karsılıgını görebilelim.

Re: DEC MUZIKTEN TURKROCK UYELERINE OZEL INDIRIM

DECMUZIK demiş ki:

%20 indirim neden??
neden asıl satış fiyatı %20 indirimle sattığınız fiyat değil?
bilinçli müşteriye o fiyat anlamayana bu fiyat mantığımı?
%20 indirimle sattığınızda kar edebiliyorsanız neden o fiyatlara satmıyorsunuz?

Saygılar...

%20 az buz bi rakam değil 2000 dolarlık ürünü 1600dolara vermek demek.
eleştirilerimiz sonucunda yapılmış olan bu indirim bence düşündürücü olmaktan çok sevindirici olmalı.
başka firmalarada örnek olabilir bu tutum.
arkamıza bakarsak ileriyi göremeyiz arkadaşlar.
niye eskiden bu fiyata satmıyordunuzu bırakmalıyız bence.
turkrocktaki yazışmalar sonucunda atılmış ufak ya da büyük bir adımdır bu ben sevindim açıkcası..

Geri