ProCo pedallar

Bu pedalar hakkında pek fazla bilgi yok forumda, kullananlar tecrübelerini burada paylaşırsa faydalı olur diye düşündüm.
Rat 2 nedir ne değildir mesela hangi tarzlara gider?
Solo hakkında ise hiç bilgi yok kullananlar paylaşırsa iyi olur.

Solo var bende kendi amfi ve gitarımla çok memnun kaldım.
Çok çok sert tonları olan bir pedal değil üzeridne hot, melt falan diye bir ayar var bunu en sona getirince daha fazla drive vermiyor tersine düşüyor drive ama volume artıyor ve drive karakteri farklılaşıyor.
Üzerinde scoop kontrolü var midleri ayarlıyorsun , birde tone düğmesi buda tiz leri ayarlıyor.

Genede denemekte fayda var ama daha sert tonlar arayan biri için deucetone falan daha uygun olabilir.

Ben lambalı amfi ile clean kanalda hafif kirli bir ton ayarlayıp (yüklenince çatlayacak şekilde) drive'ı da pedaldan alarak çok güzel sustainli bir ton elde ettim.Ayrıca dip gürültüsü de yok denecek kadar az.

Bir arkadaşım RAT2 kullanıyor. Sert, keskin tonlar veriyor. RAT Vintage'a göre daha dolgun, yüksek volume sahibi bir pedal. Sustain fena değil. Ev arkadaşımda RAT vintage var, o pedal daha yumuşak tonlar veriyor.

Ben de dün RAT deucetone aldım. Aleti taktığım an duyduğum dolgun, insanı kafa sallamaya teşvik eden distortion tonu çok hoşuma gitti :) Pedal üzerinde 2 rat turbo, 2 rat vintage, rat dirty ve rat clean var. Dirty, daha crunch tonlar veriyor. Nirvana çalmaya teşvik ediyor. Turbo RAT ise çok canlı bir distortion tonu. Radiohead dinleyenler bilir. Clean ise blues çalmak için yaratılmış. Benim meksika teleden vintage tele tonları duyuyorum sanki :)
İki ratın bir arada olması sayesinde boost olayı da çok güzel oluyor. Bu pedalı kesinlikle almanızı, kullanmanızı öneririm.

Rat deucetone'da birşey dikkatimi çekti. A ve B kanallarında birer tane vintage ve turbo rat olmasına karşılık ikisinden aynı ton çıkmıyor. A kanalı daha baskın. Ama bu fark dikkatli dinlenirse anlaşılabiliyor.

Stormcrow demiş ki:
Solo var bende kendi amfi ve gitarımla çok memnun kaldım.
Çok çok sert tonları olan bir pedal değil üzeridne hot, melt falan diye bir ayar var bunu en sona getirince daha fazla drive vermiyor tersine düşüyor drive ama volume artıyor ve drive karakteri farklılaşıyor.
Üzerinde scoop kontrolü var midleri ayarlıyorsun , birde tone düğmesi buda tiz leri ayarlıyor.

Genede denemekte fayda var ama daha sert tonlar arayan biri için deucetone falan daha uygun olabilir.

Ben lambalı amfi ile clean kanalda hafif kirli bir ton ayarlayıp (yüklenince çatlayacak şekilde) drive'ı da pedaldan alarak çok güzel sustainli bir ton elde ettim.Ayrıca dip gürültüsü de yok denecek kadar az.

hocam küçük bişiyler kaydedebilirmisin?

edit: forum kuralları

RAT deucetone almayı düşünüyorum.önerecek arkadaşlar var mı.ben rat 2 kullanmıstım daha önceden.acaba aynı rat 2 bu alette mevcut mu yoksa sadece modlardan birinin adı rat 2 mi. birebir aynı olup olmadığını netten bulamadım.pazarlama stratejisi olmasından korkuyorum.ama çok kullanıslı bir pedal olduğunu düşünüyorum.ratler el yapımı ve kaliteli aletler.kullanan arkadaşlardan yorum alırsam sevinirim

Cavo, Deucetone'u bana sormayarak, beni benden aldın. :)
Uruk_Hai, o kadar sert tonlar bekleme bu pedaldan. Evet, pedal sert tonlar verebiliyor, ama bence MT2 kadar değil.
Amca'nın söylediklerine ek olarak iki kanalı ayrı ayrı veya beraber kullanabiliyorsunuz.

Uruk_Hai demiş ki:
Taka hangi modeli sert tonlar veriyor?
Turbo rat (adı üstünde). Ama dirty ile de sert tonlar yakalamak mümkün. Gerçi bana vintage modu da yetiyor. Şu anda vintage modda, distortion 1 yönünde ve gayet yeterli lead tonlar için. Gerçi güzel bir gitar ve lambalı ampli var elimde, orası da ayrı mesele(Potlar saat yönünde çalışıyor).

taka nın tavsiytesi üzerine ve daha önce rat 2 kullanmanın verdiği güvenle sipariş ettim bir tane rat deucetone. eminim ki ihtiyaclarımı karsılayacaktır.bir süre kullandıktan sonra buraya düşüncelerimi yazarım :)

forumda heralde geçen ay baya "proco rat" satın alan kullanıcı olmuştur benim gibi :)
rat2 aldım (büyük üstat jerry cantrell setupında olan) çok memnunum;süper geniş bir yelpazesi var pedalın... boss'dan sıkılanlar için bire bir...bi de handbuild - in USa olması insana ayrı bir güven ve gaz veriyor :)

Geri