T-rex Patch Cable

ben de merak ediyorum, orta yollu bi patch kablosu lazım bana da, kablosuz kaldım :D
piyasada patch kablosu kalmadı. ibanez'lere ne oldu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mağazalarda ya çok kıytırık şeyler var ya da planet waves ve dimarzio'nun çok pahalı olduğu için rağbet görmeyen ürünleri var. Fender custom shop tweed patch cable alacaktım ancak yorumları incelediğim kadarıyla pek esnek değiller. T-rex kaliteli ürünler çıkartıyor adamlarda kötü bir şey yok. Ancak emin olamıyorum kablolar biraz ince görünüyor tanesine 25 lira vermeye değer mi diye sorguluyorum.

Ben denedim. :)

30 cm. kablolar var, dip gürültüsü de yok denecek kadar az. Fiyatından beklenmeyecek kadar iyi bir performans gösteriyorlar. Alın deneyin, bir şey kaybetmezsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben de merak ediyorum, orta yollu bi patch kablosu lazım bana da, kablosuz kaldım :D
piyasada patch kablosu kalmadı. ibanez'lere ne oldu?
Dorede pig hog var sana onu tavsiye edebilirim fena değil bir çift var elimde kullanıyorum. 30 cm olmasından dolayı biraz uzun geliyor pedalları birbirine yakın tutmak biraz sorun olabiliyor. Ama bence gayet iyi iş görüyorlar. Herhangi bir sorun vs de yaşamadım görmedim.

Ben denedim. :)

30 cm. kablolar var, dip gürültüsü de yok denecek kadar az. Fiyatından beklenmeyecek kadar iyi bir performans gösteriyorlar. Alın deneyin, bir şey kaybetmezsiniz.

Ben biraz daha kaliteli ve sürekli kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum. Ama tutup da 6 tane patch cable'a 200 lira harcamak da istemiyorum.

Siz de hem hesaplı, hem de süper olsun istiyorsunuz, bu çok mümkün olmaz ki...

Ben şu setup ile kullanıyordum Kirlin kabloları:

10842130_10153083881813088_4186922297627017116_o.jpg

Atla deve bir para değil 40 Lira, 2 takım tel parası. Ben özellikle tavsiye ediyorum, ki kendim kullanmadığım ve emin olmadığım şeyi kimseye tavsiye etmem. @magusmagius arkadaş da bunlardan kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. İsterseniz ona da sorabilirsiniz.

Kirlin ile de başka kablolar ile de karşılaştırdıklarımda büyük farklar yok. Ama fark elbette var. Kirlin daha fazla dip gürültüsüne sebep olabiliyor. İdare eder, ama pedallara binlerce lira verip kablodan kısmak olmamalı.

Ben de ilk pedal serüvenime bu Kirlin kablolar ile başlamıştım. 'Ulan amma ucuz bee' diye diye, 'öyle çok da dip gürültüsü yapmıyor sanki' diye diye alışmışım. Sonradan doğru düzgün klotz kablo ve neutrik jak ile yeniledim setup'ı. Dip gürültüsü ciddi manada azaldı.

Şöyle bir özet geçebiliriz, bütçesi olmayan herkes rahatlıkla kullanabilir kesinlikle çöpe atılmış olmaz para, öyle çok çok hissedilir bir kötülüğü yok ama 6 tanesinin 30 lira olması da insanı düşündürmeli zaten ki sizi düşündürmüş :) Bütçeniz varsa bence de hiç bakmayın daha üst seviye kablolara yönelin.

Ben de ilk pedal serüvenime bu Kirlin kablolar ile başlamıştım. 'Ulan amma ucuz bee' diye diye, 'öyle çok da dip gürültüsü yapmıyor sanki' diye diye alışmışım. Sonradan doğru düzgün klotz kablo ve neutrik jak ile yeniledim setup'ı. Dip gürültüsü ciddi manada azaldı.

Şöyle bir özet geçebiliriz, bütçesi olmayan herkes rahatlıkla kullanabilir kesinlikle çöpe atılmış olmaz para, öyle çok çok hissedilir bir kötülüğü yok ama 6 tanesinin 30 lira olması da insanı düşündürmeli zaten ki sizi düşündürmüş :) Bütçeniz varsa bence de hiç bakmayın daha üst seviye kablolara yönelin.
ya biraz da patch cable ile gitar-pedal ve pedal-amfi arasındaki kabloların aynı olması da mantıken önemli. Şimdi tutup Lava alsam gitara takmak için ama patch cable lar fender olsa o Lava nın hakkını veremeyecek tesisat, pis bir iş açıkçası.

Son durumda planet waves altın kaplama
Enstruman Kabloları | Planet Waves PWG10 Custom Series Enstruman Kablosu (3 Metre)
ve patch cable için de T-rex düşündüm
T-Rex 18Cm Patch Kablosu Kablolar T-Rex

yine de tavsiyelere açığım.

Sommer kablo-Amphenol uçlar oldukça güzeller.
Planet Waves'in solderlerss seti
Lava'nın solderşess seti

Bunların hepsi gözün kapalı kullanabileceğin güzellikte kablolar. Lehimsiz kabloya güvenmiyorum dersen eğer, bilindikten şaşma. Her yerde yüzlerce kez yazılmış. Climb jetline uçları da ayrıca beğenmekteyim. Ayrıca ara kabloların ne kadar kısa olursa o kadar iyi. 10cm yerine 30 cm yapacağın ara kablolar daha karmaşa yaratabilir, ayrıca daha uzun kablo kullandığından sinyali değiştirir.

Evet kısa tutmaya çalışıyorum. Hatta pedal amfi arasına 1,5 metre aradım da Fender CS'inki bitmiş. patch cable için 15-20 cm arası ideal. Bir de şu nikel ya da altın kaplama başlıklara takılmış durumdayım.

Altın kaplama diye kapılıp kalma. İyiler tabi, çünkü pas yapmıyorlar. Zaten alacağın kablolar da kolayca pas yapmayacaktır. Patch kablo için Fender kesinlikle alma. Kıvrılmayan, tasarım hatası bir ürün. Mooer al Fender alma. O kadar da netim.

Geri