Stratocaster Üst Eşik Değişimi

Squier Vibe stratım için üst eşik modifiyesi düşünüyorum.Graptech üst eşikler genelde tercih edilmiş ve iyi olduğu görüşünde herkes.İnternet de baktım fakat stoklarda yok gözüküyor çoğu yerde.Nerden temin edebilirim?
Ve bu modifikasyonu yapan arkadaşlardan tavsiyeler alabilirmiyim?
Teşekkürler.

Benimde bu ara bir Abanoz eşik yapma girişimim var, birde manda boynuzu :) tabiki sadece bir düşünce olarak şu anda, iyi kötü nasıl olur bilemiyorum.
Graptech üst eşikler en çok tercih edilenler arasında genelde. Graptech bir marka ama genelde hep grafit eşik diye biliniyor gördüğüm kadarıyla.

Elimdeki SRV için USA dan şu iki eşiği sipariş ettim,arkadaş bu hafta içinde getirecek,Kenan ustaya ikisinide göstereceğim.alacağım sonuçları sizinle paylaşırım belki elimde kalan diğer eşiği sizde değerlendirebiliriz ama söz vermiyorum.

Dosyalar

• nut 1.JPG
    nut 1.JPG
    53.3 KB · Gösterim: 421
  • nut best.JPG
    nut best.JPG
    116.9 KB · Gösterim: 365
Tremolo ile haşır neşir oluyorsan grafit eşik iyi olur, kaygan yapısından dolayı telleri tutmaz ve akord kararlılığını olumlu yönde etkiler ama montajını mutlaka bir luthiere yaptır, stock olarak aldığın yeni eşik yüksek olacak, sökmesi takması yükseklik ayarı vs hiç hafife alınacak bir iş değil ustalık gerektiriyor

Graptech midir nedir, LesPaul üme aldım. 3. ve 1. tel oyukları sıkıntılı çıktı, eşik olması gerekenden uzundu(zımpara ile halloldu eyv) ama o oyuklardaki sıkıntıyı aşamadım. 3. Tel zamanla otursa da 1. Tel hala suskun, tam oturmuyor ya da bir şey tutuyor teli. Çok ince zımpara katlanarak yapılabilir belki ama eşik toptan ölebilir de. Kısacası bi' kere aldım o da bozuk çıktı, daha önce Usa'dan gibson eşik getirtmiştim onu kullanıyordum, hatasız-kusursuzdu. Ya benim şanssızlığım graptech, ya da ölçüsüz iş yapmışlar. Hata payı kaç milyonda birdir bilmiyorum zira. Uyarayım dedim. İmkanınız varsa Fender eşik alın, olmadı Graptech e yönelin Squieriniz için.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Elimdeki SRV için USA dan şu iki eşiği sipariş ettim,arkadaş bu hafta içinde getirecek,Kenan ustaya ikisinide göstereceğim.alacağım sonuçları sizinle paylaşırım belki elimde kalan diğer eşiği sizde değerlendirebiliriz ama söz vermiyorum.
Tabiki çok memnun olurum.Ben de Kenan ustaya götürmek istiyorum.Bu konuda da bilgi alabilirim sizden.

Kenan ustanın beli iyimi acaba, bir ara bel rahatsızlığından pek bişey yapamıyordu. Benimde perdesiz gitara Abanoz tuşe yapılacak, yapabilirse onuda götüreyim bir ara.

Ben graptech alacam sözde 1 aydır şu black tusq modelinden. Yerli yabancı forumlarda insanlar olumlu eleştirmiş hep. Ama kullanamadığım için bişey diyemeyeceğim hala spariş verecem :D

Sitesine baktığımda Squier CV'lerin üst eşiği sentetik kemik olarak geçiyor. Başka iki gitarımda Graphtech var ve Squier CV'nin üst eşiği bana oldukça graphtech gibi his veriyor. Acaba değecek kadar bir fark yaratır mı diye düşünüyorum.

Üst eşik değişimini kesinlikle önermiyorum, brass, roller nut, bone hepsini denemiş olarak bişeyin farketmediğini söylemeliyim, ama illa değiştirecekseniz roller nut tercih edin, üst eşik değişince gitarın tüm parametreleri değişiyor, çok hassas ayarlanmalı..

Squier Vibe stratım için üst eşik modifiyesi düşünüyorum.Graptech üst eşikler genelde tercih edilmiş ve iyi olduğu görüşünde herkes.İnternet de baktım fakat stoklarda yok gözüküyor çoğu yerde.Nerden temin edebilirim?
Ve bu modifikasyonu yapan arkadaşlardan tavsiyeler alabilirmiyim?
Teşekkürler.
Fender-LSR-after.jpg

Fender roller nut tercih edebilirsin. Zaten tavsiye edilmiş. Pirinçte olabilir tabii. Parana bakar azıcık:D

Bazı alt / orta seviye gitarlar için eşik değişimi maalesef gerekiyor. Benim PRS SE'lerim akort tutmuyordu. Özellikle 11'lik tel setlerine hiç uygun değildi eşikler.

Ben Graptech eşikleri ebay'de sporthitech adlı satıcıdan almıştım. Hızlıca yolladı, kargo ücreti de makulceydi. Ancak takip numarası veriyor muydu hatırlamıyorum.

sporthitech | eBay

Geri