Ararath

• Konuyu açan ararath_split
  • Başlangıç tarihi
A

ararath_split

Yaklaşık olarak 6 ay önce grubumuz kendiliğinden oluşmaya başladı. Hepimiz yakın yerlerde oturup başka gruplarda müzik yapıyorduk ki bir anda hepimiz diğer gruplarımızla yollarımızı ayırma kararı aldık. Biz devamlı birbirimize gider çalışırdık ama aklımızda hiç böyle bir fikir yoktu. Grup kurma fikri tamamen Berrak (Vokal,Klavye) ve Teoman (Bass) 'dan çıkmıştır. Burak (Brutal Vokal), Öncü (Lead Guitar), Kunter (Clean, Ritm Gitar), ve Doğanay (Bateri) bu grup işine onay verdiler. Burak ve Doğanay başka gruplarla çalmaya devam ettiler. Taakii Teoman'ın zoruyla Burak grubunu bırakana kadar :)
Grubumuz Ararath ismini Ağrı Dağı'ndan esinlenerek aldı. Ağrı Dağı'nın eski ismi ve ya Ermenice karşılığı olan Ararat 'tan olduğunu öğrendik ve de Ararath koymaya karar verdik. Bu ismi aslında SOAD (System of a Down)'ın Holly Mountains şarkısında anlattığı Ağrı Dağı'nın bizim olduğunu, Ermeni Mezalimi'nin tarihi bir yalan olduğunu bütün insanlığa bir kez daha duyurabilmek için koyduk. Eğer bir gün tanınmış bir grup olursak, Dünya sesimizi duyarsa bunu her fırsatta dile getirmek istiyoruz. Bütün insanların Ararath deyince akıllarına Ermeni Soykırımı'nın ne kadar büyük bir yalan olduğunu tekrar hatırlamasını istiyoruz...
Grubumuzun stili Heavy / Trash / Death Metaldir ama biz ayırt etmeyip ne kadar az da olsa Agresif Punk ve Soft Rock müziklerde yapıyoruz..

ararath_split demiş ki:
Grubumuz Ararath ismini Ağrı Dağı'ndan esinlenerek aldı. Ağrı Dağı'nın eski ismi ve ya Ermenice karşılığı olan Ararat 'tan olduğunu öğrendik ve de Ararath koymaya karar verdik. Bu ismi aslında SOAD (System of a Down)'ın Holly Mountains şarkısında anlattığı Ağrı Dağı'nın bizim olduğunu, Ermeni Mezalimi'nin tarihi bir yalan olduğunu bütün insanlığa bir kez daha duyurabilmek için koyduk. Eğer bir gün tanınmış bir grup olursak, Dünya sesimizi duyarsa bunu her fırsatta dile getirmek istiyoruz. Bütün insanların Ararath deyince akıllarına Ermeni Soykırımı'nın ne kadar büyük bir yalan olduğunu tekrar hatırlamasını istiyoruz...

Ağrı Dağı'nın eski Ermenice karşılığı'nın bir gruba konması, ve bu grubun stilinin (?) kendilerince "Heavy / Trash / Death Metaldir ama biz ayırt etmeyip ne kadar az da olsa Agresif Punk ve Soft Rock müziklerde yapıyoruz.." şeklinde olması ileride ünlü olduklarında Türklere mi artı olarak etki yapacak yoksa Ermenilere mi?

Artı grubun klavye-vokalisti (ararath_split) beni msn'e eklemiş.. ( zaten ordan sonra bu başlığı buldum.. )Biraz konuştuk.. Piyano çalıyorum demesine çok sevindim; biraz muhabbet etmek istedim bunun üzerine.. Ama iş çığırından çıktı biraz, bir piyanonun 8.5 oktav olduğunu düşünen ama tam bilmeyen bir arkadaşım olunca biraz kabak tadı vermeye başladı sohbet.. Artı arkadaşımız ilk olarak Mozart'ın Türk Marşı' adlı eserini çalmış, dikkat; ilk parçası olarak.. Gayet yeteneklisin dedim.. Ama ona göre bu bir eser değil tabii ki, bir şarkı..
ya olum bana öle hava atma tamm mı iiki bi gdion şarkı dedysem şarkıdır okdr

Neyse yine de başarılar diliyorum grubunuza.. Umarım bir gün kocamaaan bir grup olursunuz da izleriz sizi ön sıralardan..

Kolay gelsin..

Geri