Steve Vai/sepultura :)

'Forum Meydanı' forumunda flyravenfly tarafından 10 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

 1. Ashffghddasfhjlkkkss...
   
  forbidden_city ve J-P bunu beğendi.
 2. Çok emanet olmuş yaw:) herkes kendi işini yapmalı, git orianthi ile falan takıl orda senin işin ne be adam:)
   
 3. Tonemaister bildiğin Vai'nin solosunu yemiş :D
   
 4. Türk olsa, parasız kaldı ek işe çıktı diyecem ama...
   
 5. Adamlar takılmak için gayet eğleniyor. Şu zihniyeti yakaladığımız gün bizim de ülkeden bir şeyler çıkar.
   
  Prestige, crushhh ve Oguz92 bunu beğendi.
 6. Ne zihniyeti yahu boyle boguren adamın yaninda gitarın entonasyonu kendinden bozulur. Müzik var dediler geldik herhalde benim göremediğim bir video daha var, herkes ona yorum yapıyor. Ben en son kulak kabarttigimda Max Cavalera vardı Sepultura'da 20 senede oldu belki insan zerre ilerlemez mi? Turkiye'de boyle bir performans olacağına Ceceli'nin Bayrampaşa Belediyesi sponsorluğundaki konserleri devam etsin daha iyi en azindan sesi iyi müzikleri olmasa da.
   
  Quetzatcoatl ve J-P bunu beğendi.
 7. Evet siz haklısınız, oradaki dinleyiciler ve Steve vai gerçeği görememiş. Umarım en kısa zamanda sizin gibi insanlar çoğalır ve herkes kusursuz müziğe kavuşur.
   
 8. Yok yahu dinlerken ben de eglendim de bu performanstan yola çıkarak bizim memleket için çıkarım yapmak olmaz. Bundan cok daha ust duzey icralar girla var. Çocuklar çıkmış eglenmişler hepsi bu ne eksik ne fazla... Herhangi bir yonden ust düzey performans mi; hasa ve kella bunu diyen çarpılır...
   
 9. Ben de onu diyorum, eğlence ve show olduğu besbelli, steve vai nin ne işi var orada tarzı bakış açılarına idi eleştirim. Kaldı ki Sepultura şu anda çekirdek kadrosundan çok uzak olsa bile Bu müziğe başladığım gruplardan bir tanesidir. Sadece ben değil belirli bir jenerasyona ait kitleyi etkileyen sağlam gruptu. O yüzden adına hürmet göstermek saygıdandır.
   
  devastator ve OsmanBurak bunu beğendi.
 10. Ne işi var tabi:) biri lahmacun üstüne kremşanti sıksa yine aynı tepkiyi veririm:D tekrar bir memleket edebiyatı yaşanmasın diye ufak not: lahmacuna, kremşantiye, vai veya sepultraya tü kaka demeye çalışmıyorum:D
   
 11. Nicolas Cage in gitarist versiyonuna dönüşmüş Vai abi
   
 12. Vai'yi kesinlikle yanlış tanımamışım. Gerçekten de kompleksleri olmayan bir adam. Yani herşeyden önce insan gibi insan. Zaten bunu dinleyicilerine de aktaran birisi olduğu için seviyorum Vai'yi. Sanatına da hayranlığım ve saygım aynen devam ediyor. Helal olsun.
   
  Zengin Muhendis ve bluesocaster bunu beğendi.
 13. çok yönlülük tam da böyle bir şey.
   
 14. Helal lan Vai'ye! "Sepultura da kim amk?" demeyip, adamlarla çıkıp çalmış.
   
 15. Vai zaten burada çıkıp çalacak bir müzisyen olmasa,o kadar enfes işlere imzasını atamazdı.Marty Friedman geldi ezandan etkilendiğini söyledi.Guthrie Govan geldi keza aynı şekilde bizzat müziğinde kullandı.Dinleyiciler tarz değişikliklerini pek kabullenemediği gibi yadırgıyor müzik sanki torna tezgahından çıkan bir malmış gibi değerlendiriyor.Bu arada Steve amcayı yüceltip Sepultura'yı gömmek mi ? Aman diyim hoş olmaz her ne kadar mevcut kadro vasat olsada...:)
   
 16. Ezan Türkiye'ye özgü birşeymi ? biz daha mı güzel yorumluyoruz? Neden bize mal ettiniz?
   
 17. Videoyu açmadan önce steve vai'nin geçmişini, kim olduğunu falan bi kenara koyup dinlemeyi denediniz mi? Çok değil ya 6 dakika kadar unutmayı deneyin. Bunu yapabildiyseniz, rezalet ötesi bir performanstı bence. Steve vai'nin iyi yılları geride kalmış resmen ve müzik dünyasının memet ali erbili olmuş, sadece şovmenlik yapıyor. Orianthi'yle sırf averajın biraz üstünde güzel kadın gitarist olduğu için çalmalar, 2Çello kankalarla AC/DC coverları yapmalar vs.. hep şov ve gülünç. Şöhrete doyup bıkmak ama maddi getirisinden de vazgeçememek böyle bir şey olsa gerek.
   
  Raven35, bartuger ve J-P bunu beğendi.
 18. Serbest çağrışım

   
 19. Tam da züğürdün çenesini yorduğunun yorumu olmuş. Adamın geçmişini bilmeden yaklaşırsak aynı şeyi düşünebiliriz. Cehalet bunu farkettikten sonra nedenini araştırmamaktır. Araştıran kişi merak edendir. Merak eden de bu sayede Vai'yi tanımış olur ve geçmişteki işlerini öğrenir. Tarzına uyarsa ilgilenir, uymazsa da ilgilenmez. Peki şunu soran hangi noktadadır? "Benim sevdiğim Sepultura acaba bu adamı neden sahneye çıkartmış ve alkışlıyor???"
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş