stereo müzik dinlemek için ses kartı arıyorum

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda juniorx tarafından 8 Ekim 2006 tarihinde açılan konu

1. merhabalar arkadaşlar, şu anda kullandığım sistem surround özellikli 5.1 multimedya sistem ama müzik dinlemek için yeterli gelmiyor, x-fi ses kartı almak üzereyim ama bunu megaworks için alıyorum, size sormak istediğim, acaba x-fi kartından amfi üzerinden 2.0 stereo bir sisteme çıkış alsam ses kalitesi yeterli gelir mi, yoksa bazı forumlarda emu ve m-audio üzerine tavsiyeler var, biliyorum bu kartlar iyi ama müzik dinlemek için bu kartların ses kalitesi x-fi'ın üzerinde midir. Mesela şu linkte arkadaş abartıyor mu yoksa gerçek mi, gerçekse x-fi ile de o derece memnun kalınır mı. http://forum.donanimhaber.com/m_9616490/mpage_1/key_//tm.htm#9733463
    ciddi ciddi düşünmeye başladım bu kartları, eğer olursa x-fi dan 5.1 sisteme, bu kartlardan da stereo sisteme çıkış vermeyi düşünüyorum, yani 2 tane pci ses kartı aynı anda çalıştırmayı düşünüyorum, bu bir sorun oluşturur mu, donanım çakışması gibi, ya da parazit, gürültü vs gibi istenmeyen sonuçlara yol açar mı.

bu noktada 4 tane kart üzerinde cehaletimin de vermiş olduğu cüretle kararsız kaldım
    1) emu 0404
    2) m-audio audiophile 2496
    3) m-audio audiophile 192
    4) m-audio delta 1010LT

bu kartların ses kalitelerinde nasıl bir sıralama var, ve ayrıca bir de 0404 ile 1010LT arasında nasıl bir özellik karşılaştırması var, iki kartın üstün ve zayıf yönleri nedir.

bir de belki başta sormam gerekiyordu ama sona kaldı, x-fi kartının yanına örneğin delta 1010LT kartı taksam donanım çakışması yapar mı, çünkü yapmak istediğim aynı anda hem x-fi hem de diğer kartı kullanmak, ama bu senkronizasyon denilen olaya mı giriyor, bilmiyorum, acaba senkronizasyon denilen şey iki kartı tek bir göreve yönlendirmek için mi yapılıyor, benim yapmak istediğim senkronize etmek değil gibime geliyor, mesela media player x-fi kartı kullanırken foobar2000 veya winamp diğer kartı kullanacak şekilde düşünüyorum, bilgi sahibi olanlar lütfen yanıtlasın sorumu. teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş