en iyi 250 sinema filmi

ben de gitmedim sinematurk te izledim buyuk ihtimalle vcd cilerde falan vardır zaten film.
iki asker arkadaşının askerden sonraki hayatlarından bahsediyor filmde iki hikaye geçiyor iki ayrı hikaye ikisi de hayal kırıklığıyla biten
film amatör kamerayla çekilmiş bütçe çok çok düşük ama oyuncular çok başarılı
olgun şimşek ve kenan imirzalıoğlu var filmde başrolde

bı fılm vardı bır baba ve oglunun duygusal problemlerı catısmaları
avrupa yakasında oynayan ata demırer ın annesı rolundekı hanfendı de vardı neydı neydı

bu arada mustafa hakkında her sey ıkı bucuk yıldız

yav uzun zamandır sinemaya gitmiyorum aslında :)genelde film kiralayıp izleriz arkadaşlarla ev ortamında daha rahat oluyor
ben yeşilçamcıyımdır zaten ama yeni filmlerden de hoş filmler var tabi vizontele serisini beğenmiştim gemide oldukça iyi sonra herşey çok güzel olucak favori filmlerimdendir böyle gider bu liste
bu arada bu mesajlar kişisel sohbet yaptınız diye silinecek gibi geliyor bana

zapin demiş ki:
turkıye ıyı olsun ab ye gırsın ıstersnız dımı
o zamn her anlamda bısıler yapmak
kotu buldugumuz fılmlerı de desteklemek lazım kı gelıselım
gelısmekte olan ulke gelısmemıs ulkedır ve bunun da sorumlusu ataturk un yurdu bıze emanet ettgı gencler
oldu mu sımdı

kötü olan ürünleri desteklemek bence cok iyi bi fikir degil.önümüze sunulan gerseyi bugune kabul ettigimiz,hic biseyden sikayet etmedigimiz "bu ne ya!!?? biz buna mi layigiz" demedigimiz icin bugun bu durumda oldugumuza inaniyorum.biz sesimizi cikarmadigimiz sürece nasilsa bunu bööle kabul ediyorlar,ben yaptim oldu zihniyetiyle bööle kötü prodüksüyonlar izlemek zorunda kaliriz.

ayrica türk ve yabanci sinema arasndaki en temel farkin herseyde oldugu gibi paraya dayandigini belirtmeye hic gerek yok heralde :roll:

memento (akıl defteri)
donnie darko
lord of the war (savaş tanrısı)
se7en (yedi)
crash (çarpışma)
lotr I-II-III (yüzüklerin efendisi I-II-III)
a series of unfortunate events (talihsiz serüvenler dizisi)
corpse bride (ölü gelin)
finding neverland (düşler ülkesi)
oliver twist
dead poets society* (ölü ozanlar derneği)
hotel rwanda (hotel ruanda)
the pianist (piyanist)
life is beautiful (hayat güzeldir)

jojo_ba demiş ki:
zapin demiş ki:
turkıye ıyı olsun ab ye gırsın ıstersnız dımı
o zamn her anlamda bısıler yapmak
kotu buldugumuz fılmlerı de desteklemek lazım kı gelıselım
gelısmekte olan ulke gelısmemıs ulkedır ve bunun da sorumlusu ataturk un yurdu bıze emanet ettgı gencler
oldu mu sımdı

kötü olan ürünleri desteklemek bence cok iyi bi fikir degil.önümüze sunulan gerseyi bugune kabul ettigimiz,hic biseyden sikayet etmedigimiz "bu ne ya!!?? biz buna mi layigiz" demedigimiz icin bugun bu durumda oldugumuza inaniyorum.biz sesimizi cikarmadigimiz sürece nasilsa bunu bööle kabul ediyorlar,ben yaptim oldu zihniyetiyle bööle kötü prodüksüyonlar izlemek zorunda kaliriz.

ayrica türk ve yabanci sinema arasndaki en temel farkin herseyde oldugu gibi paraya dayandigini belirtmeye hic gerek yok heralde :roll:

çok iyi dedin ben üşendim valla, kısır tartışmaya gireceğini tahmin ettiğim için. :D

gelişmekte olandan kurtulup gelişmiş olabilmek için kötü diye tabir edilen filmler de desteklenip para verilip izlenirse ekonomisi iyi olacaktır ve istenilen güzel kaliteli filmler de izlenebilecektir

ömerçip 1 bucuk yıldız

zapin demiş ki:
gelişmekte olandan kurtulup gelişmiş olabilmek için kötü diye tabir edilen filmler de desteklenip para verilip izlenirse ekonomisi iyi olacaktır ve istenilen güzel kaliteli filmler de izlenebilecektir

ömerçip 1 bucuk yıldız

Yeni nesil hababam iğrenç bi film olmasına rağmen seyirci "gelişme" adına ilgi gösterdiği için aynı iğrençlikte devam filmleri yapıldı...güzel film yapmak için para o kadar şart değil...örneğin testere filmi oldukça düşük bir bütçeyle çevrildi başarısı ortada..bu paralar biçok yönetmende var fakat onlar işin kolayına kaçıyorlar bizde onları destekleyerek bu sistemi destekliyoruz...eğer gerçekten destek vermek istiyorsanız nuri bilge ceylan fatih akın gibi isimleri destekleyin ya da amatörleri..sorun ekonomide değil çünkü yaratıcılıkta

dedigine katiliyorum,zaten bende sorun parada derken "biz fakir bi ulkeyis bide film mi cekeces olmayan paraylan" demek istemedim zaten."kan yerine ketcap sikariz paramiz cebimize kalir onla maldivlere tatile kacariz" = ben yaptim oldu zihniyeti
ama herseyde oldugu gibi turk sinemasi icin de isim onemli..adi duyulmamis ama cok yaratici ve bu ise gercekten farkli tatlar katabilecek okdr cok insan varki.

Daishuman demiş ki:
zapin demiş ki:

ömerçip 1 bucuk yıldız

Yeni nesil hababam iğrenç bi film olmasına rağmen seyirci "gelişme" adına ilgi gösterdiği için aynı iğrençlikte devam filmleri yapıldı...güzel film yapmak için para o kadar şart değil...örneğin testere filmi oldukça düşük bir bütçeyle çevrildi başarısı ortada..bu paralar biçok yönetmende var fakat onlar işin kolayına kaçıyorlar bizde onları destekleyerek bu sistemi destekliyoruz...eğer gerçekten destek vermek istiyorsanız nuri bilge ceylan fatih akın gibi isimleri destekleyin ya da amatörleri..sorun ekonomide değil çünkü yaratıcılıkta

egitim şart egitim için para gerek para sart yaratıcı ruhu sen aç gezdirsen yemek içmek sart
fatih akın gercekten iyi hatta çok iyi
fatih akın zaten türkiye de yasamıyor
neden mi bu ülkeye çok o insan
katlıyorum bir bakıma ama egitim para sart
ve her seyin kökten degişmesi gerek yoksa binlerce ögretmen amerikaya göç edicek türkçe ögretmek için
o zaman kaçırtmayalım o ruhları ve yaratıcı beyinleri dısarı
seçim ne zaman diycem seçim sart ama secsek nolcak aynı her sey
laet olsun diycem olmasın...bu ülkede ben insan gibi yasayıp kaliteli film görmek istiyorum

eşkiya 5 yıldız
propaganda 2 yıldız

amores perros tarihin en ii filmidir bence...memento da bi okadar etkileyici...ama yine de ben en siradan olanini yani reality bites'i tercih ediorum...son derece siradan bi film bu kadar mi etkileyici bu kadar mi damga vurucu olur...bravo ethan ve winonaaaa...

zapin demiş ki:
bı fılm vardı bır baba ve oglunun duygusal problemlerı catısmaları
avrupa yakasında oynayan ata demırer ın annesı rolundekı hanfendı de vardı neydı neydı

bu arada mustafa hakkında her sey ıkı bucuk yıldız

humeyrayi mi diosun???ne muhtesem bi oyunculuk...ancak cetin tekindoru da pas gecmemek gerekli

burda pek fazla değinilmemiş fakat cidade de deus(city of god) mükemmel bir filmdir..izlediğim en güzel filmler arsındadır...ayrıca o listede 18 inci sıradadır yanılmıyorsam...

Geri