Les Paul Kasa Gitarlar

'Elektro Gitarlar' forumunda utkumacit tarafından 12 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar les Paul kasa gitar almaya düşünüyorum ve 2000-2500 lira arasi butcem var. Kafamda epiphone ltd ve esp var. Onerilerinizi alabilir miyim?

2. Ben olsam o kadar parayı epiphone'a gömmem. Ltd ve esp'leri pek bilmediğim için yorum yapamıyorum.

utkumacit bunu beğendi.
  3. O bütçe Esp gitarlar için biraz düşük gibi. Ltd' lerin Les Paul gitarlarını da pek başarılı bulmuyorum açıkçası, biraz itici bir havaları var. Ben Gibson' ları araştırmanı tavsiye edebilirim ama tabi bu tamamen zevk meselesi.

utkumacit bunu beğendi.
  4. Ozarr

Ozarr

35
    17
    106
    Direk Gibson bak epiphone ı boş ver

doyle35 ve utkumacit bunu beğendi.
  5. Gibsonlar biraz fazla pahali gibi geliyor 2500 liraya güzel bir gibson bulabilir miyim ki?

6. Ozarr

Ozarr

35
    17
    106
    Kasan les paul olur sesini mi beğenmedin biraz beklersin güzel bir manyetik alırsın kasasından memnun kalırsın bence ;)

utkumacit bunu beğendi.
  7. 80'lerde imal edilmiş Greco, Bacchus, Aria gibi LP kasaları tavsiye ederim. İstanbul'da isen Kadıköy'de SRV'ye uğra. Orada bir Japon Greco LP var, fikir edinmek için de olsa git bir dene. Bu markalar nadir bulunuyor ama genelde güzel çıkıyorlar. Hatta Cort'ın CR serisi var. CR250 üstü ve serinin Customlar'ına bir göz at. Costomlarda Seymour Duncan manyetik var.

Peki skalası tutmazsa ne yapacak?

utkumacit bunu beğendi.
  8. ikinci el temiz gibson aramaya bak bence ama verdiğin markaların da modellerini iyice araştır imkanın varsa dene aklında kalmasın

9. AzRocK, bluesocaster ve SteelString bunu beğendi.
  10. Schecter Solo 6 öneririm bir süre kullandım

utkumacit bunu beğendi.
  11. Kesinlikle okadar parayi epiphone yatirmam...
    Biraz daha biriktir ve duzgun bir gibson al ikinci al yada PRS (acaip bir sempati duyuyorum bu gitarlara...) ve ayrica Schecter markalarina bak
    Yukarida , @Babbazulla önerdigi Schecter tam bir canavar, gönul rahatligiyla tavsiye ederim

Unutmadan @hackeiommi hocanin dediklerini unutmamak gerekir

hackeiommi ve HasanB bunu beğendi.
  12. Listeye Agile, Vintage gibi markaları da ekleyebilir, hatta blunursa, deneme imkanı varsa Michael Kelly de önerebilirim.

SteelString ve frknkzlyl bunu beğendi.
  13. Normalde tavsiye başlıklarında kendi sattığı aleti önerenlere içimden kızar, durmam dışımdan da çatarım. Ama gitarı öyle beğendim ki çatasım gelmedi. Nazar değmesin :) Tek kafama takılan, arkadaş tarzını yazmamış, semi hollow gitar hitap eder mi bilemedim.

14. Les paul kasa arayan adama tavsiye edilmeyecek gitar değil, kaldı ki piezzo falan. ekstra ekstra bir alet.

15. Aman sus sus! Hasetim tutup nazarım değmesin :)

SteelString bunu beğendi.
  16. Solak olsa da ben alsam, genelde mesafeli dururum les paullere karşı, ama bu fenaymış ya. Direkt al beni diyo dingil alet :D

17. Tamamen bütçe eksenli olarak önerdim, :)

yoksa daha düşük fiyata Schecter Solo 6 Custom da önerilebilir. Diğer önerilen marka/modellerle kıyaslama yapmadım, işte o zaman reklama girer.

18. Schecter Solo 6 (Yukarıdaki ilandaki gitar süperdir ayrıca :)
    Prs Se 245
    LTD Ec1000T (Kendim kullanıyorum hiçbirşeye değişmem :)
    Agile Al3000
    Greco-Tokai-Yamaha-Ibanez-Edwards (Bulman zor olabilir)

Yukarıdakileri bulamassan da
    Vintage V100
    Epiphone

utkumacit ve HasanB bunu beğendi.
  19. Customla aralarında 700 TL gibi fark var. Bu fark kaliteye çok yansir mi peki

Bu Sayfayı Paylaş