Laney Cub10 Ve Watt Killer, Sonuç Mükemmel

Ben ev amfisi sahne amfisi ayrımına hiç katılmıyorum. Mikrofonlama yapıldıktan sonra... Jeff Beck' in Pro Junior ile neler yapılabildiğini gözardı etmemek gerek. ;)
beck480-blogSpan.jpg

Sendeki sonuçtan dolayı "Hayırlı olsun" diyorum ama, ben tam olarak öyle düşünmüyorum. WK100 benim 50 watt Jet City'yi susturamadı. Keşke susturabileydi, hayli transparan alet aslında.

Bu yüzden tavsiye bence en fazla 15 watt amfiler için geçerli olmalı. Üstünü riskli yatırım olarak görüyorum.

Evde gerçekten çok sıkıntı oluyor.. Bende blues junior var biliyorsun, wattkiller 50 aldım ve yeterli sonuç alamadım. Şu an watt killer son kademesinde ve yarıya sadece yaklaşabiliyorum. Son ses mümkün değil. Keşke diyorum wattkiller 100'mü alsaydım. Epitopu 15 Watt ama evi yıkıyor.. :banghead:

Evde gerçekten çok sıkıntı oluyor.. Bende blues junior var biliyorsun, wattkiller 50 aldım ve yeterli sonuç alamadım. Şu an watt killer son kademesinde ve yarıya sadece yaklaşabiliyorum. Son ses mümkün değil. Keşke diyorum wattkiller 100'mü alsaydım. Epitopu 15 Watt ama evi yıkıyor.. :banghead:

Hem master hem volume e yüklenirsen sıkıntı oluyor ama birini düşük tutup diğerini arttırırsan daha iyi sonuç çıkabilir. Zira ben öyle kullanıyorum. 10-11 lere çıkıyorum :)

Abi Thomann'da Jettanuator diye Jet City'nin bir atenuşu çıkmış. Bir ara onu almayı düşünüyorum.

Merak , hayret ve büyük bir ilgiyle konuyu takip edip , kendi adıma da gerekli dersleri çıkarmaya ve tecrübelirinizden de faydalanmaya çalışıyorum :D lakin öncelikle wattkilerdan mı yoksa lamba modifiyesinden mi başlamalı , bu lambalı işleri evde nasıl olacak bilmiyorum :confused: Bir akıl neyin verenimiz olaydı ;)

Merhaba bende laney ti15 var lambalı. 1 wattlik giristen girince bile 3 un üstüne çıkamıyorum sesi . Wattkiller işimi gorur mu sizce ve ne kadar bu aletler?

Bende de Laney Irt 15 Watt Stüdyo var ve dediğiniz gibi maalesef 15 değil 1 watt girişinden de girince ses 1,5 - 2 seviyelerine gelemiyoruz.
o nedenle de lambalar kırılmıyor ve istenilen ton alınamıyor. Hadi onu da geçtim , o 1 watt girişi komple facia...
15 Watt girişi ile fark sadece ses seviyesi değil tonal bakımdan da çok farklı.
Lambaları daha kaliteli herkes tarafından kabul gören ehx , tung-sol vs gibi daha parlak ve daha çabuk kırılan lambalar ile modifiye etmek mi
yoksa bir wattkiler ile önce amfiyi full kapasite kullanabilmek mi gerekli ???
İlla bir tecrübe bu soruları cevaplayabilecektir.

Bende de Laney Irt 15 Watt Stüdyo var ve dediğiniz gibi maalesef 15 değil 1 watt girişinden de girince ses 1,5 - 2 seviyelerine gelemiyoruz.
o nedenle de lambalar kırılmıyor ve istenilen ton alınamıyor. Hadi onu da geçtim , o 1 watt girişi komple facia...
15 Watt girişi ile fark sadece ses seviyesi değil tonal bakımdan da çok farklı.
Lambaları daha kaliteli herkes tarafından kabul gören ehx , tung-sol vs gibi daha parlak ve daha çabuk kırılan lambalar ile modifiye etmek mi
yoksa bir wattkiler ile önce amfiyi full kapasite kullanabilmek mi gerekli ???
İlla bir tecrübe bu soruları cevaplayabilecektir.

İyi bir attenuator gürültü sorununu çözer. Doğrusunu bulmak gerek ama. Ben 50 watt Jet City'yi WK100 ile susturamadım. Anladığım kadarı ile WK100 en fazla 15 watt civarı amfileri susturabiliyor. Ben tesadüfen aldığım bir attenuatorü modladım, öyle kullanıyorum. Memnunum.

Lamba değişimi zevk renk diyeyim. Bazı amfilerde stok lambalar ya donuk ya da fazla tizli, dengesiz olabiliyorlar.

Bende evde engl gigmaster 30 kullanıyorum. Aldığım ilk hafta satmak zorunda kalıp ilan astigim için hic ses konusunu problem etmemiştim. Ama son donemde fırsat buldukça takiliyorum. Evimiz müstakil olduğu için pek problem olmuyor ama istenilen tonu alma noktasında gerçekten volume açmak sartmis. İnput gainle alınan tonla master volume arasında alınan da gerçekten farklı. Bende input u mümkün olduğunca düşük tutup master a abaniyorum dayanabilme ölçüsünde ama amfi kükrüyor :)attenuator alma dusuncem vardı ama burda yazılanlardan sonra çok mühim gibi durmuyor.

Bende evde engl gigmaster 30 kullanıyorum. Aldığım ilk hafta satmak zorunda kalıp ilan astigim için hic ses konusunu problem etmemiştim. Ama son donemde fırsat buldukça takiliyorum. Evimiz müstakil olduğu için pek problem olmuyor ama istenilen tonu alma noktasında gerçekten volume açmak sartmis. İnput gainle alınan tonla master volume arasında alınan da gerçekten farklı. Bende input u mümkün olduğunca düşük tutup master a abaniyorum dayanabilme ölçüsünde ama amfi kükrüyor :)attenuator alma dusuncem vardı ama burda yazılanlardan sonra çok mühim gibi durmuyor.
Müstakil bir evdeysen ses problemi de yoksa attenüatör neyine zaten alman hata :) ha evdekiler aile rahatsız olmasın diye olabilir bak.

Müstakil bir evdeysen ses problemi de yoksa attenüatör neyine zaten alman hata :) ha evdekiler aile rahatsız olmasın diye olabilir bak.

Durumu böyle anlatınca gereksiz gibi görünüyor tabi :) ama hem tonal anlamda memnuniyet yaratmak hemde zaman zaman home stüdyomda arkadaşlarla takılmak söz konusu olduğunda inan volume biraz problem :) Tabi ki mecburiyet yaratacak kadar büyük bir problemim yok ama denemek istiyordum. Artık istemiyorum :)

Selam arkadaşlar. Laney cub 10 e watt killer ı biz bağlayabilir miyiz? Bunu anlatacak bir hayırsever var mı acaba?
Sevgili @drhasana

Çok basit, sadece ampliye'a bağlı olan speaker kablosunu çıkartıp (ilk resim soldaki kablo), wattkiller'da to speaker'a bağlaman ve watt killerin to amp kablosunu ampliye (kabloyu çıkarttığın yere) bağlaman yeterli...Özet olarak, watt killer, ampli ve speaker arasına girecek, eğer yoksa, ikinci resimdeki gibi bir bağlantı kablosuna ihtiyacın olacak ama o da watt killer ile geliyor diye hatırlıyorum...Hot Rod Deluxe aşağıdaki şekilde bağlamıştım...

HD Watt Killer -1.jpg

HD Watt Killer.jpg

Sevgiler ve saygılar...

Geri