Laney Cub10 Ve Watt Killer, Sonuç Mükemmel

Arkadaşlar uzun süre ev için lambalı amfi arayışlarından sonra laney cub 10 almıştım, kısık seslerde bile oldukça tatminkar tonlar verdiğini görünce elimdeki watt killer'i bile taktırmasam mı derken Add pluss Atilla kardeşim bana hafta içi ratortion 3 yaptı, vintage hastalığımıda yakından bildiği için ben yapayımda sen istersen alma bile dedi.;) Laney'lerde hoperlöre giden jak girişi olmadığı için sıkıntı olur mu derken resimde paylaştığım gibi ekternal speakerIn giriş yerine kullanışlı bir jak çıkışı yaptı, araya watt killeri bir kablo ile koyduk, şu an amfimi pedalsız abartmıyorum gündüz son ses açabiliyorum, bence her lambalı ev kullanıcısı watt killer edinmeli diye düşünüyorum.
image.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Laney cub 10 zaten 10 watt bir amfi ama baslı dolgun bir amfi , zaten celestion ve 4 tüp var, gayet memnunum watt killer A.G 50 watt olunca hali ile seviyeyi tam bir ev kullanıcısı için idel seviyey kadar düşürebiliyor, lambaların yani kırılmasına hayli hayli izin veriyor, diyorum ya sona kadar açabiliyorum diye. Ancak 50-100w amfilerde evde 2 seviyesine getiremezken A.G ile 2-3 seviyelerine getirebilmek evet dediğin gibi pek bir artı kazandırmıyor sonuçta preamp' ta takılıyorsa ses amaca ulaşılmamış demektir bence..

Laney cub 10 zaten 10 watt bir amfi ama baslı dolgun bir amfi , zaten celestion ve 4 tüp var, gayet memnunum watt killer A.G 50 watt olunca hali ile seviyeyi tam bir ev kullanıcısı için idel seviyey kadar düşürebiliyor, lambaların yani kırılmasına hayli hayli izin veriyor, diyorum ya sona kadar açabiliyorum diye. Ancak 50-100w amfilerde evde 2 seviyesine getiremezken A.G ile 2-3 seviyelerine getirebilmek evet dediğin gibi pek bir artı kazandırmıyor sonuçta preamp' ta takılıyorsa ses amaca ulaşılmamış demektir bence..

Sen güç katını kıracaksın, ben kıramayacağım. Sonra gelmeyeyim de haset etmeyeyim. Yok tabii öyle dava. Ha, arada 40 watt ve kaç desibel fark var ama olsun, bana ne :D

Sen güç katını kıracaksın, ben kıramayacağım. Sonra gelmeyeyim de haset etmeyeyim. Yok tabii öyle dava. Ha, arada 40 watt ve kaç desibel fark var ama olsun, bana ne :D
Bu konu ilginç aslında abi benim fender super210da drive ve clean kanal arasında bariz bi ses farkı var ancak ,
Watt killer 100 peavey classic 30u dizginleyemezken 60 wattlık bu canavarı cleande full seste çalabiliyorum .
Drive katında yarıya yaklasabiliyorum hatta geçtigim bile oluyor.

Abi bunu da güle güle kullan. Hakan abiye katılıyorum. Yüksek vatlarda düşük vatlardaki gibi net sonuç vermiyor diyorlar. Ama yinede biraz faydası olur diye düşünüyorum. Biz yine de düşük vat kullanıcısı olarak sonuçtan memnunuz :)

Başlıktanda anlaşılacağı üzere hakan'cım ev için en ideali en fazla 10-15 watt lambalı amfi ve watt killer, ben bunu anlamış oldum. 100w amfi ile komşular kafamı kırcağına 10w ile lambaları kırıyorum:LOL: sen de sat jet'i 2-3 tane alırsın valla bizim amfilerden..

Abi bunu da güle güle kullan. Hakan abiye katılıyorum. Yüksek vatlarda düşük vatlardaki gibi net sonuç vermiyor diyorlar. Ama yinede biraz faydası olur diye düşünüyorum. Biz yine de düşük vat kullanıcısı olarak sonuçtan memnunuz :)
Senin blues junior da 15 watt şükrü değil mi? Gerçi hacimli güçlü bir amfi ama watt killerin dizginleyebildiği son nokta denebilir belki nacizane görüşüm bu. Ancak cub 10 'a watt killer resmen nokta atışı oldu, Kardeşim ısrar etmese taktırmayacaktım nerdeyse tekrardan çok sağol Şükrü'cüm..

Estafurullah abi. Lambalardan sonuna kadar faydalan istedim :) evet abi 15 watt ama ben tam yüklensem beni de bi süre sonra topa tutarlar. Yine de watt killer ile watt killersız arasında dağlar kadar fark var.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere hakan'cım ev için en ideali en fazla 10-15 watt lambalı amfi ve watt killer, ben bunu anlamış oldum. 100w amfi ile komşular kafamı kırcağına 10w ile lambaları kırıyorum:LOL: sen de sat jet'i 2-3 tane alırsın valla bizim amfilerden..

Satmam! Bağa ni!! Atenuş bağlasam da kükrüyor. Detayları pis pis geliyor. Tuşeye manyak itoğlu! Yıllardır aradığım ton oradan çıktı. ENGL Screamer alacaktım güya, lakin daha bir beş yıl amfi GASarmam rahat :)

güç katınız kırılsın, preamp katınız çöksün, v1 lambalarınız kırçıllansın, trafolarınız cızırdasın allahın hurda teknolojiye sulanan gitaristleri. Neymiş efendim 50 wattı zaptedememiş de 100 wattı tutamamış da, sirkecide trafikte kalın taksici kafanıza 2*85 dayasın e mi :D evde lambalı amfi besleyenlere bu lafım :D

güç katınız kırılsın, preamp katınız çöksün, v1 lambalarınız kırçıllansın, trafolarınız cızırdasın allahın hurda teknolojiye sulanan gitaristleri. Neymiş efendim 50 wattı zaptedememiş de 100 wattı tutamamış da, sirkecide trafikte kalın taksici kafanıza 2*85 dayasın e mi :D evde lambalı amfi besleyenlere bu lafım :D

Twin Reverb GASına tutulasın, evde stratına sarılıp amfiye kös kös bakasın. Gitarını bağlamaya kıyamayacak derecede TR kara sevdasına dûçâr olasın. SRV rüyalarına gire de, ekipmenını tanıtıp sana GASlar vere her gece. Ve şeddid şemmuhum :D

Şaka takılıyorum, ciddiye alıp takma sakın kafana. O Thomann macerasında neler çektiğini iyi bilirim.

Sendeki sonuçtan dolayı "Hayırlı olsun" diyorum ama, ben tam olarak öyle düşünmüyorum. WK100 benim 50 watt Jet City'yi susturamadı. Keşke susturabileydi, hayli transparan alet aslında.

Bu yüzden tavsiye bence en fazla 15 watt amfiler için geçerli olmalı. Üstünü riskli yatırım olarak görüyorum.
Bendeki durum da tamamen Hakan ile aynı, 40W lambalıda attenuater'ın varlığı yokluğu belli değil...

Bu Watt Killer (en azından belli watt a kadar) bu kadar etkili ise neden üreticiler amfilerin içine fabrika çıkışı koymuyor. Bazı modellerin bu tür seçimlere olanak tanıyan modelleri var ama epey az.

Randall RD20 watt watt killer 100 (custom) aldım 0,5 watt a kadar düşürür umuduyla evet hafif bir oynama oldu ama benim istediğim kadar düşmedi seviye bazen düşünüyorum 20 watt yerine 120 watt mı aldım yanlışlıkla :D

Benim kullandığım tek attenuator ENGL amfinin üzerindekiydi, ev için 1 watta düşürseniz bile yetiyor artıyor. 50 watt marshallı sabaha kadar attenuatorsuz kullanan insanlar var, şaşıyorum.

blackstar ht40 combo kullanıyordum ortalama 2 yıl önce kullandığım diğer amfilere göre farkı şuydu master volume potansı çok hasastı sabaha karşı bile cayır cayır gainli tonlar alabiliyordum evdeki insanları rahatsız etmeden ama aptallık işte başka şeylerde denemek istiyorum dedim ve sattım :D yani bazı amfiler çok hassas ayarlara izin veriyor gibi.

Aynı satım hatası tm60'la bende de oldu. DRRI aldıktan bir süre sonra ne gerek vardı ki dedim. Gerçi DRRI'ın volume potu tm60a göre çok çok hassas ama o da düşük volume de etkin deği.

Geri