2000 Lira Solak Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda alakuka tarafından 13 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. alakuka

alakuka

2
    0
    1
    Şu an elimde cort x-2 LH modeli bulunuyor. tarz olarak heavy metal, thrash metal, alternatif rock, blues caliyorum. yani hemen hemen bi cok tonu yakalamak istiyorum gitarimda. solak cok cesit olmasa da onerileriniz nedir benim icin?

2. Benim tahminim her yola gelen gitar markalarından biri Ibanez. Solağını bulmak biraz zor olabilir. Araştırmanızı öneririm.

3. ibanez js1200 var ancak fiyat olarak iki bucuk katı.

4. Bende solagim. Acikcasi solak gitarlar ulkemizde zor bulunmakta. Bulunsa bile renk secenekleri kisitli. Ben thomann.de adresinden gitar siparis ettim. Turkiye'den alsaydim o gitari sadece siyah ve kirmizi renginden baska secenegim olmayacakti ayrica 1500-2000TL fazla para odeyecektim. İmkaniniz var ise sizde yurtdisindan alin.

5. Gibson Les Paul Signature T

bluesocaster bunu beğendi.
  6. Bir solak olarak 8-9 sene önce ben de Cort x-2 ile başlamıştım. Yıllar sonra şansıma bir Jackson dr-3 buldum. Şimdi de gözüme Schecter KM-7'yi kestirdim. Bence siz de Schecter modellerine bakmalısınız. O fiyat aralığında gayet güzel modeller sunuyorlar bizlere.

programci_84 ve Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  7. Bir şektır da benden gelsin. Schecter PT Fastback

Quetzatcoatl bunu beğendi.
  8. alakuka

alakuka

2
    0
    1
    Hocam yurtdisindan almak sorun yaratmadi mi? Kargo ucreti aldilar mi ve kargo kac gunde geldi?

9. @alakuka forumda thomann'dan alışveriş isimli konuyu inceleyerek bu işe giriştim bende. Kargo ücreti 30 euro alıyorlar. Şuan gitar kargoda tahminimce önümüzdeki hafta gelir. Gitar geldiğinde ben size bildiririm gümrük işleri nasıl oldu, kırık çıkık var mı diye.

gurkanisevic bunu beğendi.
  10. Şu klipte Taylan Ayık'ın kullandığı gitarı incelemenizi öneririm...orjinalinde gövdedeki yaldızlar yok tabii...

11. fiyattan ziyade tarza odaklanmak lazim bence.
    cunku yazdigin tarzlar arasinda ucurum var.
    Bence en cok calacagin yada begendigin tarzlara odaklanip yönelmen.
    Les Paul tarzi gitarlar genelde her yola giderler
    Iyi bir setup ile Strat (SSS ve HSS) gayet iyidir.
    Bunun disinda 2 veya 2 H manyetikli gitarlar genelde daha cok sert tonlar icindir.

Yerinde olsa tarzimi belirler ona göre yönelirim.
    TR fiyatlarindan cok haberim yok ama yurtdisinda o fiyata ikinci el gibson (belki) ve fender american strat (rahatlikla) bulabilirsin ki bu gitarlar evladiyeliktir bildigin gibi....

12. @alakuka hala gitar almadıysanız gönül rahatlığıyla thomann üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Bugün gitarım elime ulaştı. 12 Mayısta sipariş etmiştim tam 10 gün sürdü ürünü teslim almam. Çok çok iyi paketlemişler gitarı. Gümrük olayları oldukça kolay. Gümrük ücretini PTT görevlisine ödüyorsunuz paketiniz gelince.

13. ne kadar gümrük ödediniz acaba ?

14. 526TL ödedim.

15. selamlar tam olarak thomann fiyatının üzerine ne kadar ekleyerek hesaplamamız gerekiyor? kargo ve gümrük ile birlikte tahmini bir hesap yapabiliyor muyuz yoksa sürpriz mi tamamen?

16. Anladığım kadarıyla + 30 euro kargo ve aldığın ürünün fatura karşılığının %20 si.

17. @gurkanisevic bildiğim kadarıyla Avrupa ülkelerinden gelen ürünlerden kargo fiyatı olmadan ürün bedelinin %18 i vergi olarak hesaplanıyor. Avrupa ülkelerinden gelmiyor ise ürün bedelinin %20 si vergi olarak hesaplanıyor. 1500 euroya kadar böyle vergiler. 1500 euro üstüne çıkınca işler baya karışıyor sanırım.

18. Teşekkürler...1500 üstü ticaret sayılıyor onu duymuştum ama gitar alımı için net bir hesap yyapabilirim artık...

Bu Sayfayı Paylaş