Eryaman 4.etapda Kiralik Ev...

Arkadaşlar merhaba;
Bu yaz evlillik sebebiyle Ankara'ya taşınacağım kısmet olursa.Forumda Ankarada yaşayan arkadaşlardan da tavsiye alayım dedim.
Aşağı yukarı yazdığım kriterlerde bir ev kiralamak istiyorum.
-Aidat bedeli dahil maksimum 750 tl civarı.
-Mümkünse metroya yakın ve ulaşım problemi olmayan.
-Yeni sayılabilecek bir yapıda
-Nezih sayılabilecek
-Merkeze cok uzak olmayan(Gazi Mahallersine Yakın)

hangi semtleri tavsiye edersiniz.Bilgisi ve tecbübesi olan Ankarada ikamet eden arkadaşlarımın tavsiyelerini bekliyorum.
Peşinen teşekkürler.

Son düzenleme:
gazi mahallesinin kendisi en ideali ozaman kirası 750lira olan evler aşırı iyi değil ama sakin ve nezih bir yer.
kurtuluş bina yaşları biraz eski sayılabilir ancak merkeze çok yakın metro istasyonunun üzerinde (gazi mahallesine halk otobüsü ile ulaşabilirsiniz, aktarma yapmadan)
Edit: şimdi hatırladım kurtuluştan gazi mahallesine halk otobüsünden hariç birde belediye otobüsü gidiyordu 542 numaralı hat onu da kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
700-750 TL'ye bulmak için biraz da şanslı olmalısınız. Ben de şu an ev bakıyorum ve bu fiyatlar başlangıç fiyatları neredeyse. 2+1 arıyorsanız bu fiyata bulursunuz ama 3+1 biraz şans işi. Hem metroya yakın, hem yeni, hem nezih derseniz bence 800-850 gibi rakamlara hazırlıklı olun. (3+1 için)

5. kriteri atarsanız, batıkent, eryaman,konutkent,sadece gaziye yakın olmasını atarsanız,hoşdere tarafları olabilir,. 4.kriteri atarsanız, demet yenimahalle, 1 ve/veya 3 kriterleri atarsanız, beşevler,bahçelievler.emek.1.kriteri atarsanız, söğütözü,beştepe
hepsini bulunan yer varsa bende oraya taşınırım :D

Vallahi biz 15 senedir Elvankent banka bloklarındayız :D Hem şehire uzağız hem metroya ama ankarada bu kadar rahat başka neresi var bilmiyorum :D:D

Kurtuluş/Cebeci taraflarında dediğiniz fiyatlara yakın ev bulmak mümkün ama evler biraz dökük olacaktır. Onun dışında muhit iyidir, hemen Ankara Üniversitesi'nin o taraflar. Arkadaşlar çatı katı 4+1'e 1.000TL kira veriyorlardı, mimarisi absürt bir evdi ama. Gazi'deki evler de genelde pek yeni olmuyor, orada da arkadaşlarım kalıyordu bir dönem, üç aşağı beş yukarı Cebeci için yazdıklarım orası için de geçerli. Eğer merkeze uzak olma faktörünü çıkartıp yeni bir evde kalmayı tercih edebilirseniz daha mantıklı olur bence. Sonuçta ailenin kalacağı ev, öğrencinin kalacağı evden daha derli toplu olmak durumunda.

Güvenlik caddesindeki evlere bakabilirsin orta yaşta içi bakımlı evlerdir her yere yakın toplu taşıması rahat fiyatlar fena değil

Arkadaşlar evi Eryamanda tutmaya karar verdik.Binanın yeni yapılı,maksimum 700-750 Tl civarında,olması gerekiyor.Araştırdığım kadarıyla siteleşmenin çok olduğu bir semt.
Eryamanda oturan ya da bilgisi olana arkadaşlardan ev aramak için nereden başlayacağım konusunda tavsiyeler bekliyorum.Bildiğiniz bir site,muhit vs.
Teşekkürler.

Eryaman nezih muhittir ve dediğiniz gibi siteleşme çoktur. Aileler Eryaman 1-2 de oturur, metroya yakındır ama kira daha yüksektir. Eryaman 3'ün kiraları daha düşük olmakla birlikte öğrenci muhiti de denebilir (3. etapta 500 liraya dubleks evde oturan arkadaşım var). Tahmin edersiniz ki birçoğu eski binalar. 2. etap metroya yakın civarlara bakmanızı öneririm fakat kira konusunda bir şey diyemiyorum hakim olmadığım için.

3.etap 2+1 ler 400 500 lira bandında . 3+1 ler 700 800 e bulunur gibi.
2.etap sanırsam metro için daha mantıklı olacaktır. 4 5 i sakın düşünmeyin orası sincan bence :D

Ya şimdi eryaman 1 den itibaren ankara batıya doğru yani sincana doğru uzayan bir bölge ve 4 5 lale taraflarına düşüyor bildigim kadarıyla yani resmen sincanın sınır komsusu :D

Ya şimdi eryaman 1 den itibaren ankara batıya doğru yani sincana doğru uzayan bir bölge ve 4 5 lale taraflarına düşüyor bildigim kadarıyla yani resmen sincanın sınır komsusu :D

Eryaman'da hiç bir etap Sincan'a yakın değildir, ulaşım için hatta şahsi araba gerektirir. Etaplar tespih gibi sıra sıra değil yamuk kare şeklinde sayılabilecek bir düzende İstanbul yolu ile Ayaş Yolu arasında yerleşmiştir. En yakın etap ile Sincan arasında Güzelkent, Fatih gibi büyük yerleşim yerleri mevcut. Yanıltıcı bir bilgi olmasın diye yazmak istedim. 1999 senesiyle taşındığım Eryaman 4. Etap'ta severek ikamet etmekteyim, sevgiler.

Eryaman'da hiç bir etap Sincan'a yakın değildir, ulaşım için hatta şahsi araba gerektirir. Etaplar tespih gibi sıra sıra değil yamuk kare şeklinde sayılabilecek bir düzende İstanbul yolu ile Ayaş Yolu arasında yerleşmiştir. En yakın etap ile Sincan arasında Güzelkent, Fatih gibi büyük yerleşim yerleri mevcut. Yanıltıcı bir bilgi olmasın diye yazmak istedim. 1999 senesiyle taşındığım Eryaman 4. Etap'ta severek ikamet etmekteyim, sevgiler.
Fatih sincan yalnız hocam haberiniz olsun . Ayrıca Eryaman centerın orda ikamet ediyorum bende :)

Peki bildiğiniz lokasyonu güzel,site,muhit varmı?Ve nerden başlamalıyım ev aramaya.Sahibindendeki ilanlar genelde emlak ofisleri.

Geri