Blues Için Gitar

'Elektro Gitarlar' forumunda Sub Zero tarafından 13 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar ,

Birkaç haftadır Taksim Ve Kadıköy başta olmak üzere kapı kapı gezdim . Blues Ve Seatle Grunge tarzı çalmayı seviyorum. Şimdi sorum şu , çalacağım tarzlar için gitar önerilerinizi bekliyorum. Elimde Amfi dışında Prosesör pedal vb. hiçbirşey bulunmamakta. Amfinin modelini söylememe de gerek yok çünkü amfimi de değiştirmeyi planlıyorum.

Eski konuları araştırmam sonucu ; çoğunlukla Fender Mexica Telecestar önerilmiş. Acaba Fender Mexica Telecestar iyi bir seçim olurmu ?

Bütçem 1000 1500 lira arasında.

Şimdiden teşekkürler , iyi forumlar.

2. Ben de Fender Mexica Telecestar ya da Stratocaster önericektim :) bütçeye birebir

3. Blues diyosan direkt strattır olay.

Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  4. Yorumlarınız için teşekkürler :) 2 Sorum daha vardı. 1.si Fender Mexica Strat 2.el nerelerde bulabilirim ? 2.si Amfi olarak ne önerirsiniz ? Amfi fiyatını daha belirlemedim ama 600 700 lira civarında olur.

5. Sahibinden'de bir dünya Meksika strat mevcut, onun dışında SRV müzik, Makina müzik gibi alternatifler de var. Amfi olarak da Laney Cub 10 ya da Cub 12 olabilir.

answers bunu beğendi.
  6. Olayın içine grunge da girince ton aralığını ve manyetik kombinasyonlarını geniş tutmak adına Strat düşünebilirsin. Ben de blues/grunge kafasında birisiyim ve MIM 2007 Telecasterım var. Tamamen zevk meselesi aslında, çok da memnunum. Manyetik modifiyesi var sadece.

Amfi tarafında @kogan'ın önerdiği amfiler başarılıdır. Bende de Cub10 var. Low girişlerini kullanarak evde rahat rahat lambaları zorlayabilmen de ayrıca hoş Cub serisinde.

7. Sahiinden.com a bakmanı öneriri. Amfi olarak çoğu öğrencimde Roland Cube 20 var, kesinlikle öneririm. Amfiyi de rahatlıkla ikinci el alabilrsin

8. Amfi olarak laney cub 10 tavsiye ederim bende kullandım amfiyi çok hoş sıcak tonları var blues için çok ideal bence, ama sade bir amfi efekt falan yok efekt ve drive istiyorsan pedal da alman gerekir. ya da iyi bir prosesör

9. Selam buldunuz mu acaba fender mex. strat. ? Bulamadıysanız ben satıyorum. Bilginize.

10. Alim satimda @ilhan80 in ilanlarinda bir kac tane meksika strat var.

11. Eğer ille de Fender demiyorsanız, Jazz kasa gitarlar (semi-hollow) blues tarzına iyi gider...

2013 bunu beğendi.
  12. merhaba elimde bir kaç tane stratocater ve tele var isterseniz gelip studyomda deneyebilirsiniz.. aynı zamanda elimde Hagstrom Viking Deluxe Semi-hollow Electric Guitar dediğiniz tarzlara uygun olarak birkaç seçenek sunabilirim...

13. Eski konu, mal satamazsınız.

14. @eyazıcı hahahhahahahaha . üzgünüm. hahahahahahahahahahahahah

Bu Sayfayı Paylaş