Takamine Gd51ce (elektro Akustik Gitar) Ve Telleri Yardim

Merhaba arkadaşlar dün zuhal müzikten Takamine GD51CE aldım bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ve telleri çok çok sert parmaklarımı hissetmiyorum desem yeridir bu ürün hakkında bilginiz varsa lütfen paylaşın

• Konu Sahibi Konu Sahibi
5 yıl önce eğitim alıyordum yarıda bırakmıştım yeni bir gittar alarak başlamayı düşündüm ve aldım ürün hakkında bir bilginiz var mı telleri haricinde hiçbir sıkıntım yok çok memnunum ama şu özelliği kötü diyorsanız ürünü değiştirebilirim

5 yıl önce eğitim alıyordum yarıda bırakmıştım yeni bir gittar alarak başlamayı düşündüm ve aldım ürün hakkında bir bilginiz var mı telleri haricinde hiçbir sıkıntım yok çok memnunum ama şu özelliği kötü diyorsanız ürünü değiştirebilirim
Uzun süredir çalmadığınız için sert gelmiştir telleri. Yoksa gitar gayet güzel. Bir ay kadar günde yarım saat oynasanız alışırsınız. Ben de bas gitara başladığımda çok acı çekiyordum fakat kısa sürede alıştım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
takamine nin diğer gd serileri ile ilgili diğer videolarıda izledim akor basarken cızırtılı bir ses geliyor acaba sorun bende mi diye tel konusunda bence herkesin zorlandığını düşünüyorum önerebileceğiniz tel modeli veyatta bir taktik var mıdır yoksa acıya devam mı :D

Ben de yakın zamanda bir takamine akustik aldım, üzerinde .12 kalınlığında D'Addario EXP16 (kaplamalı fosfor bronz) teller ile geldi, muhtemelen sizin gitar da benzer kalınlıkta teller ile gelmiştir. Uzun bir aradan sonra çalmaya başladıysanız 12 tellerin biraz zorlaması normaldir...

Akor basarken cızlama yapan perdeyi ve teli tespit edip oraya sadece tek nota olarak basarsanız ve cızlama yapmıyorsa muhtemelen akor basma ile ilgili probleminiz var demektir teli perdeye tam oturtmuyorsunuzdur. Gene de cızlarsa perde , sap yada köprüde ayarsızlık vardır.

Geri