Şeboizm Şebnem Ferah Cover Yarışması

Başarılar diliyelim ozaman ne diyelim...İnşallah kazanırsınız ama rakipleriniz sıkı sanırım Nokiasupersoundda yarışan 5,6 grup şimdiden başvurmuşlar...

Bu yarışmaya katılanda,kazananda daha fazla müzikle uğraşmasın.Belki ticarette başarılı olabilirler.Ama müzik sanat demektir.

evet bunu sorucaktım şebnem ferah şarkılarını tam aynı çalmak mı??? yoksa başka bi parça gibi kendi tarzında yorumlayıpda besteyi insanlara kendi tarzında en iyi yorumlamak mı?? çünki bizde 1 buçuk yıl önce cover demo çıkartmıştık. o zmn vokali tanıtmak istediimiz için aynen çalıp koymuştuk.ama cover deniyorsa bence yeniden yorumlanması olsa belki ortaya şebnem ferahın bestelerinden grupların kendi tarzında yorumlaması sonucu çok farklı ve güzel şeyler çıkabilir...

51PromiL demiş ki:
evet bunu sorucaktım şebnem ferah şarkılarını tam aynı çalmak mı??? yoksa başka bi parça gibi kendi tarzında yorumlayıpda besteyi insanlara kendi tarzında en iyi yorumlamak mı?? çünki bizde 1 buçuk yıl önce cover demo çıkartmıştık. o zmn vokali tanıtmak istediimiz için aynen çalıp koymuştuk.ama cover deniyorsa bence yeniden yorumlanması olsa belki ortaya şebnem ferahın bestelerinden grupların kendi tarzında yorumlaması sonucu çok farklı ve güzel şeyler çıkabilir...

şebnem ferah şarkılarını olduğu gibi çalmakta olabilir ya da kendi tarzınızda yorumlamakta ama dediğin gibi farklı yorumlarla çok daha güzel şeyler çıkacaktır ortaya.önemli olan şebnem ferah şarkısı olması.

ayrıca şunuda belirtelim bu yarışmayla, www.seboizm.net in reklam ya da herhangi bir ticari kaygısı kesinlikle yoktur.zaten diğer fan sitelerinden farkımızda budur.sitemizde,diğer fan sitelerinin aksine hiçbir reklama rastlayamazsınız.kendi imkanlarımızla amatör müzik adına bu yarışmayı düzenlemekteyiz.

sebnem ferahı beğenmeyenlere değil de, onun yaptıklarını aşağılamaya kalkanlara birkaç laf etmeden geçemeyeceğim:

bu kadın 90larn başında çıktığında onun gibi müzik yapan neredeyse yoktu.. hele bir kadın olması çok daha farklı bir öncülük yapmasına neden oldu. eğer şebnem ferah gibi sanatçılar olmasaydı siz nah bugün rock festivallerine giderdiniz. bu ülkede bir nesle rock ı öğretmiş,hem de son derece yetenekli ve özgün bir sanatçıya böyle sözler söylemeye kimsenin hakkı yok.

salak salak laf edeceğinize oturun onun yaptıklarının yarısını yapın da insanlar sizi daha ciddiye alsın."ağzı olan konuşuyor" deyişini bu kadar da fazla art arda kanıtlamayın.

düşündüklerimin yarısından azı bunlardır işte.

android583 demiş ki:
sebnem ferahı beğenmeyenlere değil de, onun yaptıklarını aşağılamaya kalkanlara birkaç laf etmeden geçemeyeceğim:

bu kadın 90larn başında çıktığında onun gibi müzik yapan neredeyse yoktu.. hele bir kadın olması çok daha farklı bir öncülük yapmasına neden oldu. eğer şebnem ferah gibi sanatçılar olmasaydı siz nah bugün rock festivallerine giderdiniz. bu ülkede bir nesle rock ı öğretmiş,hem de son derece yetenekli ve özgün bir sanatçıya böyle sözler söylemeye kimsenin hakkı yok.

salak salak laf edeceğinize oturun onun yaptıklarının yarısını yapın da insanlar sizi daha ciddiye alsın."ağzı olan konuşuyor" deyişini bu kadar da fazla art arda kanıtlamayın.

düşündüklerimin yarısından azı bunlardır işte.

ya abi var ya çok güldürdün beni. Hele ki ş lafın Şebnem Ferah olmasaydı nah gidermişiz biz rock konserlerine. Allah seni de güldürsün benim gibi inş. Biraz uçmuşun bence toprağa basarak dolaş...

elcor demiş ki:
ayrıca şunuda belirtelim bu yarışmayla, www.seboizm.net in reklam ya da herhangi bir ticari kaygısı kesinlikle yoktur.zaten diğer fan sitelerinden farkımızda budur.sitemizde,diğer fan sitelerinin aksine hiçbir reklama rastlayamazsınız.kendi imkanlarımızla amatör müzik adına bu yarışmayı düzenlemekteyiz.

evetttt yaa diğer fan sitelerinide gezdim bugün çoğunda reklamlardan forumları gösükmüyor,fan sitesimi reklam sitesimi belli değiller.sizi bu yüzden gerçkten kutluyorum.Türkiye nin en iyi seslerinden bir şebnem feraha ait böyle bir fan sitesi olduğunuz içinnn,ayrıca amatörler adına bundannn iyi bi yarşımaa olamazdı galibaa. ;)

51PromiL demiş ki:
Bence aynısı değilde herkes kendi yorumunu katmalı..

2 gün önce yüxexes prgramında güven erkin erka lda bahsetti bu yarışmadan,aldığım bilgilere göree şimdiden 20 grup başvurmuşş çok eğlenceli olacak gerçekten bu yarışmaaa

Arkadaşlar Yarışmaya solo çalışmalarda katılabiliyormuş ayrıca aldığım bilgilere göre şimdiden daha katılımlar başlamamış ama gönderilen eserleri kabul ediyorlarmış[email protected] adresine mail ataram başvuruluyormuş,benden bukadar bu adresten bilgileri alabilirsiniz...Bende herşeyi o mail adresi sayesinde öğrendim..

imago demiş ki:
bazı arkadaşlar anlama özürlü galiba.adam açıklamasını yapmışşş işteee şeboo coverı olarak ilkkk die,bidee ben yazdımm

önce laflarına dikkat et bu forumlarda. Bu yarışma ilktir die bas bas bağırıyorsunuz. Alakası yok. umarım anlamışındır.

imago demiş ki:
arkadaşım bıraktaa burda müzikten konuşalım şu güzel organizasyondan konuşalım ama sen sitenin mikseri gibisin,özlem tekin hayranısın galiba ve hangi siteden gönderiyorlarsan bırak adamlar bişiler yapmaya çalışıyolar,kimbilir hangi sitede ne yazıyorsan şebnem ferahla ilgili kesin orda da böyle saçmasapan düşüncelerin vardır.yani şu yarışmayı özlem-şebnem çekişmesine döndürmek için bok atmaktan başka birşey yapmıyorsun ha bire.
serox demiş ki:
saçma bir organiszyon bu tür işlerin olabilmesi için büyük bir platform ve desktek olmalı. Adamlar gelcek çalcaklar hediye olarakta siteye üyelik mi verceniz.

www.seboizm.com büyük bir platform,en aktif fan sitelerinden biri jüride çağlan tekil,kutsal çakır,emre yücelen ve prof. dr. bengi semerci var destekte iyi.ayrıca yarışmaya bazı müzik programlarında yer verildiği gibi önümüzdeki günlerde birçok dergidede yer alacak.evet bu yarışma şebnem ferah coverları açısından bir ilktir.daha halada anlamadıysan sana yapılabilecek birşey yok.

laflarına dikkat etmeyi öğrenemiyosun galiba. Şebnem ile alıp veremedğim yok. ortaya hemen bişi attın. Kanınızda var zaten. Bok atmak terimini ben değil sen çok güzel uyguluyorsun zaten.

Bu arada Özlem Tekin hayranıyım bu sorunun varsa burda değil özel mejala dile getir. Ben şebnem feraha laf atmadım. Sende saygı duyduğum sanatçı hakkında doğru konuş.
Nerden gönderilmişsin demişsin. Sanırım söylenebilcek en saçma cümleyi kurdun. Ne diyim size bilmem ki.
Son olarak hiçbir platformda Şebnem Ferah ile alakalı kötü bir şey yazmadım. Sevenlerine saygım var. Ortalığı bence sen karıştırdın ben sadece yorum yaptım. Bu arada bu yarışma bir ilktir die bağrınıyorsunuz ben de hayır değil diyorum. Bu yarışma şebnem ferah adına ilktir zaten yularıda belirtmişsin. Tabi buna diyecke bişiyim yok.

orta sondayım..bir pazar aksamı..annem ütü yapıyor hatta..tv de bir kız..vazgeçtim dünyadan diye haykırıyor.o an dogdugum andır ve ben daha çok gencim!!

ya klasik özlemfan - şebnemfan tartışması işte :D her yerde oluyor alışın ben alıştım :D
ayrıca ticari kaygı damgası yapıştırmak da ne oluyor? eğlence amaçlı bu kardeşim yok para mara :D hem fena mı ya deneyim işte ticari kaygı ne alakaysa..

Geri