En Kullanışlı Kapo

'Elektro Gitarlar' forumunda AykanKK tarafından 17 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Sizce hangisi? Piyasada o kadar çok model var ki, hangisini alsam bilemedim. Hani şu Planet Waves'in modelleri var mesela, ama onları takıp çıkarırken vidayı gevşetmek gerekiyor sanırım. Yoksa öyle bir durum yok mu? @CAJEMIR özellikle sen, gelde bilgi yağmuruna tut lütfen beni :rolleyes:

2. Bende bu var
    G7th Newport 6st Krom Kapo Kapolar G7TH

Alırken bir de şu modeli incelemiştim.
    G7th Performance 6st Chrome Kapo Kapolar G7TH
    Bu modelin mekanizması oldukça değişikti. Gözüktüğü üzere arkada kısa bir mandal var. O mandal açılmadığı sürece kaponun tele binen kısmı sadece tek bir yöne gidiyor.

Şu şekilde

Bence oldukça pratik ve sağlam bir kapo ama fiyatı da hallice :)

Bu linkte de performance serisini göstermiş

3. ugur86 bunu beğendi.
  4. Şu ana kadar en çok beğendiğim bu oldu f/p olarak. Açıkçası @duru_s90 dostumun paylaştığı da çok güzel ama fazla pahalı geldi bana :/

5. Sanırım bundan bulmak çok zor olur burda. Bir ay önce açsaydım bu başlığı aldırma şansım da olabilirdi ama bu saatten sonra piyasadaki ürünlere yöneleceğim :)

6. Ya bunlar bir defa alınıyor Aykan, kapo slider kılıf vs gibi şeyler insanı yormamalı.

AykanKK bunu beğendi.
  7. İşte benim en çok kafamı kurcalayan model. Bu vidalı işlevsel midir? Ben takıp çıkarmasını zor görüyorum bunun.

8. Valla bende de vidalı G7th var işte öyle sıkıntılı vs değil ya. Yaylı olanlar bence daha sıkıntılı aman oturmadı aman hizaladı kaydı cart curt oluyor. Sen vidalı modelleri bir mağazada dene.

9. Aslında bende ondan yanayım, aldım mı ucuzunu almayı tercih etmem genelde. Ama 110TL de çok pahalı ya :D

10. Aynen ya madem vidalıları bir deneyeyim ben.

11. Nakit tek çekim 92 diyor, 82 ye zorla sen onu nakite verirler bulabilirsen Dore'de.

12. Salı inince bir bakayım Dore ye ;)

13. Jim Dunlop'un bu modelini yıllardır kullanıyorum, ucuz çin taklitleri oldukça sertler ve verimli çalışamıyorsunuz, Dunlop'un yayı oldukça yumuşak ama kesinlikle gevşek kalmıyor, bağlama-gitar-buzuki hepsinde de başarılı sonuçlar veriyor, kaybetsem yine aynısından alırım :)

14. Almışken en teknolojiğini al: Pitch Shifter :D

15. Aslında Digitech DropTune alasım var ama gaza getirme :D

16. gaza değil de GAS'a getirebilirim bak :D

Bu Sayfayı Paylaş