En Kullanışlı Kapo

#1
Sizce hangisi? Piyasada o kadar çok model var ki, hangisini alsam bilemedim. Hani şu Planet Waves'in modelleri var mesela, ama onları takıp çıkarırken vidayı gevşetmek gerekiyor sanırım. Yoksa öyle bir durum yok mu? @CAJEMIR özellikle sen, gelde bilgi yağmuruna tut lütfen beni :rolleyes:
 
#5
Bende bu var
G7th Newport 6st Krom Kapo Kapolar G7TH

Alırken bir de şu modeli incelemiştim.
G7th Performance 6st Chrome Kapo Kapolar G7TH
Bu modelin mekanizması oldukça değişikti. Gözüktüğü üzere arkada kısa bir mandal var. O mandal açılmadığı sürece kaponun tele binen kısmı sadece tek bir yöne gidiyor.

Şu şekilde
Bence oldukça pratik ve sağlam bir kapo ama fiyatı da hallice :)

Bu linkte de performance serisini göstermiş

 
#7
MyDukkan.com :: Planet Waves PW-CP-09 Tri-Action :: Elektro ve Akustik Gitar Kaposu

Gerek elektro gitarlarımda gerek akustik gitarımda bu ürünü kullanıyorum. Arkasındaki penalığın ilk gün kırılması dışında hiçbir sıkıntı çıkarmadı bana yaklaşık 5-6 aydır. Tavsiye ederim hocam :)
Şu ana kadar en çok beğendiğim bu oldu f/p olarak. Açıkçası @duru_s90 dostumun paylaştığı da çok güzel ama fazla pahalı geldi bana :/
 
#12
Valla bende de vidalı G7th var işte öyle sıkıntılı vs değil ya. Yaylı olanlar bence daha sıkıntılı aman oturmadı aman hizaladı kaydı cart curt oluyor. Sen vidalı modelleri bir mağazada dene.
 
#17
MyDukkan.com :: Jim Dunlop Trigger Electric Guitar Capo :: Elektro Gitar Kaposu

10 yıldır bunu kullanıyorum.bi ara kaybettim yenisini aldım. hala ilk günkü gibi.
Jim Dunlop'un bu modelini yıllardır kullanıyorum, ucuz çin taklitleri oldukça sertler ve verimli çalışamıyorsunuz, Dunlop'un yayı oldukça yumuşak ama kesinlikle gevşek kalmıyor, bağlama-gitar-buzuki hepsinde de başarılı sonuçlar veriyor, kaybetsem yine aynısından alırım :)
 

Üst