Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yigit_ tarafından 18 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Selamlar, yeni almış olduğum fender std. Strat rosewood (mexico). gitarıma yönelik amfi aramaktayım marka ve model önerisi yapabilirseniz çok sevinirim. Tarzım blues, rock. ( şu an alabilecek param yok ama şimdiden fikir edinmek istiyorum)

2. Transistörlü olarak Fender Frontman öneririm. Bütçe denkleşirse Tech21 TM30 veya 60 tadından yenmez.
    Lambalı olarak Lenay Cub12, bütçe artarsa Fender Blues Junior.

Grundar ve Onur Yahya Öner bunu beğendi.
  3. @hackeiommi 'nin tavsiyelerine ilave olarak lambalı amfilerden fender super champ XD ve X2 önerebilirim. Transistörlü olarak da Fender Mustang III lambalıları pek aratmayan bir alet mutlaka denemelisin.

bluesocaster bunu beğendi.
  4. Bende fender mustang 1 var her yola gelen bir amfi ama blues için çok daha iyi diyebilirim.
    Tavsiye edebilirim.

5. Çok teşekkürler o zaman fender için para biriktirmeye başlamalıyım :)

6. abi birşey daha danışayım fırsat bulmuşken, pedal setup hakkında vox satchurator - crybaby gcb95 wah - boss dd3 delay olarak başlamak istiyorum sizce nasıl ?

7. Neden Satchurator? Nasıl kullanacaksın? Amfin ile iyi anlaşacağını nereden biliyorsun? Yukarıda Fender demişsin? Mustang'i mi kasdetmektesin? Ya Mustang almazsan? Mustang alırsan zaten Boss DD3'ü kafandan unut.

8. Yani izlediğim videolarda tonu bana uygun gibi geldi fiyatı 180 lira ayrıca amfiyi hemen alamam BÜTÇE yok :) şu anlık Stüdyoda takılıyorum neredeyse hep orda da ac30 vox var şimdilik böyle zaten gerekirse elden çıkartırım dd3 ü öyle bi durumda.

9. Hah işte, bütçe yok=amfi yok. Pedal clean booster olarak mı kullanılacak, gain açılıp solo tonu mu çıkarılacak, bu açılardan amfi ile uyuşacak mı belli değil. Vox tipi bir amfin olsa eyvallah, en azından AC30 veya 15 yapısında amfiler ile uyum sağlayacak bir pedala benziyor. Ama tutar MG15'e bağlarsın, belki çok kötü gelir o zaman sana.

Bu açılardan bakınca amfi belirlemeden overdrive, distortion tipi pedal belirlemek havanda su dövmek, almaksa riskli yatırım aslında.

10. Teşekkürler :)

Bu Sayfayı Paylaş