referans monitörü tavsiyesi ?

Arkadaşlar, kısıtlı bir bütçe için (en fazla 400 dolar civarı diyelim) iyi bir çift referans monitörü tavsiye edebilir misiniz ? M-audio BX serisinden kullanan arkadaşların yorumlarını almak isterim, Yamahalar içinde iyi şeyler duyuyorum..

Teşekkürler

Şu anda fiyat/performans olarak en uygun ürün m-audio bx serisi 400$ gibi bütçe var diyorsanda eğer az daha kasıp bx5a almak mantıklı. 374$+kdv zaten senin istediğine yakın bir fiyat çıkıyor.

Yanahanın yaptığı kötü bir ürün varmı bilmiyorum :) Ama genelde fiyat olarak uçuyorlar.

Birde olayın farklı boyutu var ki hiçbir monitör aslında flat değildir.(hepsi bunu iddia eder ama değildir)
Olay kişinin alıştığı duyumla alakalı biraz. Yani mix aşamasında duyduğun sesin başka bir sistemde nasıl çıkacağını zamanla beynine yerleştiriyorsun. Misal ben mix işlemlerini akg kulaklıkla yapıyorum (panlanmış enstrumanların uyumu, ses seviyeleri vs..) Sonrada genel bir dinliyorum bir arıza yoksa atıyorum mp3 çalarıma eğer yakın bir sound varsa bundada, her yerde yakın sesler duyuluyor.

Bu arada tıbbi çeviriler üzerine çalışan bir doktor olma ihtimalin nedir abi? :D Aynı isimde biriyle studyo24.net te konuşmuştuk bir arada ondan sordum ama uzun zaman önceydi yani.

Geri