Evh 5150 Iii Vs Engl Screamer 50 Vs Engl Ironball(mesa'cı Abilerimi Bekliyorum)

Bir higain amfisi alacak olsaydınız hangisini seçerdiniz?

• Toplam oy veren
    25
  • Anket kapandı .
Hocam atenuş yoksa, ses açınca apartmandan kovulmak cümlemize garanti :D:D
Yok ama Screamer'da 5150'de evde çalınabilecek düzeydeki seslerde başarılıymış. En azından Screamer'ı o seviyede kullanmış biri olarak watt düşürücü ihtiyacı yok o amfinin. Ben Classic30'u evde volume 12 üzerinden 2-3 aralığında (funky ritmler haric) rahatlıkla kullanabiliyordum. Yine o seviyeler çok üzmez.

Yok ama Screamer'da 5150'de evde çalınabilecek düzeydeki seslerde başarılıymış. En azından Screamer'ı o seviyede kullanmış biri olarak watt düşürücü ihtiyacı yok o amfinin. Ben Classic30'u evde volume 12 üzerinden 2-3 aralığında (funky ritmler haric) rahatlıkla kullanabiliyordum. Yine o seviyeler çok üzmez.

Güç katı GAS'ı gelmesin de :)

Ola Englund! Severiz.

Hocam o Englund'un Allah cezasını vere tez zamanda! MG15'ten bile öyle bir ton çıkarıyor ki, adamın MG15 alası gelir :D

bu videoda çok başarılıdır fark açısından engl savage ve evh 5150 tonları orjinal tonların farkını net veriyor iyi fikir veriryor. en azından engl ve evh tonu kıyaslaması net bir şekilde görülüyor. ben bu videoyu her dinlediğimde açıkcası englıda evh yide birbirinden üstün tutamamıştım. savage varken evh yi özlüyordum şimdi evh var savageda aklımda kalıyor gönül hepsi olsun dene dene çal.

ama şunu diyim evh 50 watt ile 100 watt tam aynı değil yani daha ucuza 50 watt 100 wattlı evh nin yarısını almıyorsunuz 50 watt 100 wata göre daha fizzy

Bu ilginçmiş. Pre veya power katılarında fark mı var, yoksa birinde daha ucuz lamba falan mı kullanmışlar?

Hocam 100watti eve sokamam :D
videoları izledim. Ilk videodaki adam mavi kanali baya sevmiş :) ki guzel bi kanal.

Ola'nin videosu tam 5150yi anlatan ton.

Digerine de simdi bakacagim.

Bir de hocam, videolara çok da sağlam kaynak diye bakıp aldanmamak gerek. Jet City JCA50'nin nice videosu var ki, stok lambaları ile süper tınlıyor alet. Ama bana geldiğinde durum hiç de öyle değildi. Üzerindeki lambalar dünyanın en kral amfisini bile rezil edecek türdendi. Amfiden öyle bir ton çıkıyordu ki, bozuk sandım bir an. Amfi lambaları değiştirince kendine geldi.

bu videoda çok başarılıdır fark açısından engl savage ve evh 5150 tonları orjinal tonların farkını net veriyor iyi fikir veriryor. en azından engl ve evh tonu kıyaslaması net bir şekilde görülüyor. ben bu videoyu her dinlediğimde açıkcası englıda evh yide birbirinden üstün tutamamıştım. savage varken evh yi özlüyordum şimdi evh var savageda aklımda kalıyor gönül hepsi olsun dene dene çal.

Bu video bariz evh diyor en derli toplusunu o vermiş. Tiny terror'u niye koymuş anlamadım ezilmiş gitmiş arada. Peavey de sönük kalmış. Peavey'den daha iyisini bekliyordum açıkcası.

İntenet videoları amfi seçmede ne kadar referans olabilir tartışılır tabi ama Ola Englund videoları bence izlenerek gaza gelinmemesi gerekiyor. Kayıtlarla oynanmış oluyor yani blackstar ht 5 kayıtlarını izleyince insan elindeki marshall'ı engl'i satası geliyor. Ht 5'i evde açınca hüsrana uğruyorsun alakası olmuyor tabi o videodaki tonla. Yanlız o video charvel ve jackson ile diğer elemanla beraber fena çalmışlar çok iyidi. Adam yapmış.

Bu ilginçmiş. Pre veya power katılarında fark mı var, yoksa birinde daha ucuz lamba falan mı kullanmışlar?

Bir de hocam, videolara çok da sağlam kaynak diye bakıp aldanmamak gerek. Jet City JCA50'nin nice videosu var ki, stok lambaları ile süper tınlıyor alet. Ama bana geldiğinde durum hiç de öyle değildi. Üzerindeki lambalar dünyanın en kral amfisini bile rezil edecek türdendi. Amfiden öyle bir ton çıkıyordu ki, bozuk sandım bir an. Amfi lambaları değiştirince kendine geldi.
Tabii ki hicbir zaman internet tanıtımlarına aldanmamali. Fikir vermesi açısından kullanilmali.

Siparise bir de tube screamer koyacağım hocam. Hangisi olacagina karar vermedim henuz. Suan dusunulecek en son sey sanirim bu cunku :D
maxon od808 bide bu seymour duncanın 805 overdrive güzel bir pedal. başka pedalla çok kafa karıştırma şahsi fikrim.mxr berzezeker veya zakk wlyde havok gibi thrash gruplarının evh ile kullandığı pedal ve benim de şuan evh ile kullandığım pedal.maxon od 808 demirbaş zaten.

zaten orjinallerini kullandığım için orjinal çalım hissiyatına yakın videoları örnek verdim.:)
Hocam bahsettigim videolar sizin attiklariniz degildi. Kayittan sonra turlu turlu uzerinde oynanan videolardi.

maxon od808 bide bu seymour duncanın 805 overdrive güzel bir pedal. başka pedalla çok kafa karıştırma şahsi fikrim.mxr berzezeker veya zakk wlyde havok gibi thrash gruplarının evh ile kullandığı pedal ve benim de şuan evh ile kullandığım pedal.maxon od 808 demirbaş zaten.
Maxon aklimda ne zamandir ama berzekere de kayabilirim belli olmaz.

5153 sahibiyim. Diğer amplifikatörleri denemedim. 5153 düşük seste de, kayıtlar açısından da çok yeterli bir amplifikatör. Clean sevmem, o yüzden clean kanalını kullanmıyorum. Crunch kanalı OD808 ile muhteşem oluyor. Lead kanalı ise 10 numara 5 yıldız. Tam aradığım amplifikatör ve ciddi alıcılar da çıkmış olmasına rağmen satmadım, satmam da.

Fikir vermesi açısından şu amatör kayıtlarımı dinleyebilirsiniz:

Benim planlarda şurdaki amfi var. Amerikaya yolum düşerse tabii. Bir de bunun ordan getirmesi var uçakla bişeyle. 100 Wattlık kafa amfi, hiçbirşey değil canım.

Ton olarak EVH'ler bana biraz hışırtılı geliyor ama canlı deneme fırsatım olmadı. Olursa ne düşünürüm bilemiyorum.

5153 sahibiyim. Diğer amplifikatörleri denemedim. 5153 düşük seste de, kayıtlar açısından da çok yeterli bir amplifikatör. Clean sevmem, o yüzden clean kanalını kullanmıyorum. Crunch kanalı OD808 ile muhteşem oluyor. Lead kanalı ise 10 numara 5 yıldız. Tam aradığım amplifikatör ve ciddi alıcılar da çıkmış olmasına rağmen satmadım, satmam da.

Fikir vermesi açısından şu amatör kayıtlarımı dinleyebilirsiniz:

Hocam amator demissiniz de kayitlar cok guzel tinliyor :D elinize sağlık.
Mavi kanali ben de begendim baya. Boostlu versiyonunu dinlemedim ama cok farkli bi tad olacağından eminim

Benim planlarda şurdaki amfi var. Amerikaya yolum düşerse tabii. Bir de bunun ordan getirmesi var uçakla bişeyle. 100 Wattlık kafa amfi, hiçbirşey değil canım.

Ton olarak EVH'ler bana biraz hışırtılı geliyor ama canlı deneme fırsatım olmadı. Olursa ne düşünürüm bilemiyorum.

Hocam bunlar da güzel amfi ama secenekler arasinda yok malesef. Aslinda IroIronball'u bile oylesine yazdım. Savas 5150 ile Screamer arasinda aslinda

Genelde konuşulmuş ama internet videoları çok aldatıcı oluyor.

5150 ve JSX uzun süre kullanma imkanım oldu. JSX i çok daha fazla sevmiştim ama 5150 de çok güzel alet. Bir aralar drive 5150 clean jc 120 fantezim vardı. engl kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama 5150 III sırf merakım için arkadaşıma gidip denedim. genelde bu küçültülmüş amfilerin asıllarından farklı soundları oluyor (normal olarak) daha evvel başka konuda da söylediğim gibi 5150 deki hacmi bulamadım ve arkadaşın dediği gibi daha fizzy geldi.

Geri