N-track Studio Android Versiyonu Hakkında Yardım

Merhabalar, uzun zamandır android telefonum üzerinden kayıt yapmak istiyorum. Evimde bilgisayar bulunmadığı için kayıt yapabileceğim tek alet o. Dün N-Track Studio nun android versiyonuyla karşılaştım ve çok hoşuma gitti. Sizden yardım istediğim konuya gelirsek :

Linkteki videoda, kayıtta android telefon uygulama ve m audio fast track haricinde herhangi bir aygıt görünmüyor. Ancak ben sırf bu ekipmanlar ile videodaki tarzı bir distortion tonuna nasıl ulaşacağım ? Ekstra olarak kullanmam gereken bir ekipman olucak mı ?

Kısacası bu uygulama, android telefonum ve gitar haricinde hangi ekipmanlar ile düzgün distortion tonlarında kayıt yapabilirim ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
İyi günler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar videoyu izleyip çok ufak yardımcı olsanız bile çok sevinirim. Yazdığım soruların cevabını gerçekten çok merak ediyorum ona göre m audio alıcam.

Yardımlarınızı bekliyorum

nTrack Pro Mehrspurrekorder – Android-Apps auf Google Play burda daw programının içinde Reverb, Echo, Chorus+Flanger, Tremolo, Pitch Shifter, Phaser, Tube-Amp and Compression effects lerinin olduğu yazıyor.Distortion pedal yazdığını görmedim herhalde içindeki ampli programının preamp ya da poweramp ından verıyordur o tonu.Android 4.2 ve sonrasında dusuk gecikme yasarsınız yazıyor alt versıyonlarda yuksek gecikme olur diyor.Ben senin yerinde olsam androidde bu işlere girmezdim pek keyifli sonuçlar alamazsın gibime geliyor ton ve gecikme konusunda.

Hocam kayıt almaya çok hevesliyim ancak elimde şuan ne bilgisayarım nede Apple cihazım var. Ancak üst seviye bir android cihaza sahibim. Bu uygulama işimi görmez mi sence ? Yada araya farklı bir pedal vs ekleyerek o tarz bir distortion tonuna ulaşma şansım olamaz mı ? Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum

Programı kullanmışlığım yok, programın içeriğiyle ilgili fazla bir bilgi de yok etrafta.Ama mantıken eğer normal pc deki gibi bir daw programı mantığıyla çalışıyorsa gitar-distortion pedalı-ses kartı-programdaki amfi simulasyonu zinciri seklinde çalışabilir.Eğer böyleyse bir distortion pedalı isini görebilir fakat programdaki amfi kabin simulasyonu ne kadar kaliteli olduğunu bilmiyoruz,onunla ilgili videolar da yok pek youtube da falan.Boyle tanıtımlara genelde pek güvenemiyorum ben master mix olaylarında tonu çicek gibi yapıyor adamlar.Verdiğin paralar sonucunda tatmin edici bir sonuca ulaşamayabilirsin.Eğer android cihazın tablet ise ve çok istiyorsan bu kayıt işlerini, satıp ios tabletlere yonelmeni tavsiye ederim program açısından epeyi geniş ve tatmin edici soundlar elde edebilirsin ios da.Android hala bu işlerde emekleme aşamalarında.

Programı kullanmışlığım yok, programın içeriğiyle ilgili fazla bir bilgi de yok etrafta.Ama mantıken eğer normal pc deki gibi bir daw programı mantığıyla çalışıyorsa gitar-distortion pedalı-ses kartı-programdaki amfi simulasyonu zinciri seklinde çalışabilir.Eğer böyleyse bir distortion pedalı isini görebilir fakat programdaki amfi kabin simulasyonu ne kadar kaliteli olduğunu bilmiyoruz,onunla ilgili videolar da yok pek youtube da falan.Boyle tanıtımlara genelde pek güvenemiyorum ben master mix olaylarında tonu çicek gibi yapıyor adamlar.Verdiğin paralar sonucunda tatmin edici bir sonuca ulaşamayabilirsin.Eğer android cihazın tablet ise ve çok istiyorsan bu kayıt işlerini, satıp ios tabletlere yonelmeni tavsiye ederim program açısından epeyi geniş ve tatmin edici soundlar elde edebilirsin ios da.Android hala bu işlerde emekleme aşamalarında.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Açıkçası çok hevesliyim şuan kayıt konusunda, yapabilirsem android üzerinde olmayacak gibiyse de Apple bir cihaza yönelerek mutlaka bu işe giricem.
Bahsettiğiniz pedal ses kartı kombinasyonunu denemeyi istiyorum ancak, dediğiniz gibi o kadar parayı verip aldıktan sonra biraz piyango oynamış olucam.
Sizin şahsi tavsiyenizi öğrenebilir miyim ? Kullanmamı tavsiye ettiğiniz beni tatmin edecek en uygun fiyatlı Apple tablet, irig yada apogee vs bağlantı ve son olarak uygulama kombinasyonunuzu paylaşır mısınız ? Son olarak amfimide elden çıkardım ve elimde bir miktar birikmiş nakit var. Bunun yanında Thrash metal ağırlıklı çalıyorum.
Tavsiyenizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Ben androide su durumunda yatırım yapmazdım acıkcası.Benim elimde birikmiş bir miktar para olsa ve elde etmem gereken iyi bir dijital sound ve kayıt işlemleri yapmak olsa yapacağım ilk şey i5 işlemcili rami 8 gb orta halli bir bilgisayar alıp içine amplitube positive grid bias tarzı programları kurup redwirez kabin simulasyonlarını kullanmak olurdu.Böylece elle tutulur bir sound elde ederdim.Redwirez kabin simulasyonları gayet başarılı ve gerçekci soundlar elde edilebiliniyor.Ama ben illa tablet gibi taşınabilir bir sistemde bu işi yapmayı istiyorum diyorsanız ipad için de positive grid bias, jam up,amplitube programları var ve gayet tatmin edici soundları var.Garageband programı da bayağı iyi ios de.Bi irig hd alırsın gayet işini görür.Hangi ipadi alayım diyorsan bütcen dahilinde en yeni nesil hangisini alabiliyorsan onu al.Ama sunu diyim ios demek para demek iyi para dökmen gerecek uygulamalara irig e falan zaten euro dolar da tepe yapmıs.Son karar sana kalmış araştırma yapmadan aceleyle, en son kararını vermeden sakın tercih yapma,yapacağın şeyler kafana yatsın oyle tercih yap.

Geri