Bu Tonu Nasıl Alırım

'Müzik - Genel' forumunda Redana tarafından 24 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

 1. selam arkadaşlar ilk 5 saniyede ki ve 0:50 den sonraki tonu nasıl alırım.biraz akustik tınlaması gibi bişey var soundda.. yeni gitarıma manyeitk takmayı düşünüyorum...bu kayıtla ilgili bişey mi acaba

   
 2. Köprüde piezo manyetik var sanırım. Switchlerle konumdaki manyetiğe göre "piezo-manyetik, piezo+manyetik" kombinasyonu sağlıyor gibime geldi.
   
 3. SAdece bol miktarda parayla alınır bu ton
   
  Kutay_ bunu beğendi.
 4. Ekipman?
   
 5. axe fx3 ultra triple olmadan olmaz ! (kaç gündür forumdan zehirlendim ne deseler axe fx le olur diyesim geliyor! : ) )

  şaka bir yana gitar single manyetikli ve alttaki switchlerle fazları değiştirip bir kombinasyonla yakalamış olabilir. Bende eski bir egmond var, onda da benzer numaralar olabiliyor. Bazı pozisyonlarda akustik gitar gibi çıkıyor sesi.

  piezo olduğunu sanmıyorum.

  unutmadan köprü yapısı da çok etkiler, bu gitardaki gibi köprü sistemleri biraz daha cangıl cangıl olur güzel olur.

  Musima De Luxe 25 - Made In East Germany - Vintage - 3 Tone Sunburst | Reverb

  Musima Eterna 25

  Benim anladığım kadarıyla bu gitar bir musima de luxe gövdeye yüklü musima eterna pickguardı takılmasıyla oluşturulmuş bir hibrid gitar.

  ve diyor ki,

  "one in the middle activises alternative circut (banjo-like sound), two others choose bridge/middle or neck/middle combinations"

  yani ortadaki switchi devreye alınca o banjo gibi akustik sesi oluyor.

  özet, mevzu manyetikleri kombinlemek ve fazlarıyla oynayabilmek, çok para değil, bilen birisinin gitarına yapabileceği modifiyeler.

  son söz adam richard gere 'in bakımsızı.
   
  Son düzenleme: 25 Mayıs 2015
  2013 ve Berkay Aşar bunu beğendi.
 6. Adam gitara sansamp taktırmış alamazsın vermezler bu tonu sana.
  Alternatif için:

   
 7. Gitarın özelliklerinin olduğu bir link buldum. Kutay_'ın da dediği gibi banjo sesi için aktif bir ton devresi kullanılmış.

  Musima Eterna 25

  ###Bu arada videodaki gitarın ya sapı değiştirilmiş ya da linktekinin devrelerini delux modeline takmışlar. Delux modelinde devreler vs. yok gözükmekte.
   

Bu Sayfayı Paylaş