crate powerblock amfi

http://www.musiciansfriend.com/product/Crate-CPB150-PowerBlock-Stereo-Guitar-Amp?sku=487829

bu aleti almayı düşünüyorum.bu amfiye atıyorum 200 wattlık kolon bağlayarak nasıl bi ton elde ederim?
asıl düşüncem podu bu alete girip sadece ses çıkışı sağlamak. amfinin tonlarını kullanmıycam.sizce nasıl olur?

daha ucuza bi power amp bulabilirmiyim?
kolon fiyatları ne kadardır mesela servolar falan?

sizce fxloop u olmayan bi marshalldan daha iyi ton alırmıyım bu şekilde ?

teşekkürler...

genelde bunu alanlar pod için power amp olarak kullanıyor ya da talkbox amfisi olarak kullanıyor.ancak orada cihazın kendi tonu da ses dosyası olarak var ki gayet güzel bence kendi sesi de.bence gayet mantıklı bir seçim olur bu.

arkadaşlar tam olarak ne işe yaradığını söyleyebilir misiniz...
yani ne işe yaradığını tam anlayamadım.
Şimdi bu alet stereo gitar amfisi diye geçiyor.Yani o zaman şumu demek oluyor.

*içinde preamp ve power amp var ama kolon ları yok..
*ya da yukarda bir arkadaş söylemiş podu olanlar bunu poweramp niyetine kullanıyor diye. Yani preamp lisi yok mu?(ya da bunun preamplisini kullanmadan podunkini kullanıp bunun sadece poweramplisini kullanıp öylemi sisteme giriyorlar?)

*ya da ilk söylediğim gibi içinde preamp ve poweramp varsa, sadece aletin line out undan kabin kullanmadan anolog setupla "pa" sisteme giren var mı? ya da bu amaçlada mı kullanılıyor?

bunları açıklayan sevap işleyecek vallahi... :D

lotion demiş ki:
bildiğin kafa .. oyle düşün ..

Hayır bildiğin kafa değil kesinlikle, bu power block'ların pre-amp devresi yok. :)

Bildiğin bir kafa pre-amp + power amp devresinden oluşur, bunda sadece power amp devresi var sadece, yani sesi yükseltmek amaçlı bu daha çok. Sesi şekillendiren kısım ise pre-amp'tır.

Şöyle söylersem daha iyi anlayabilirsin,

Elinde bir marshall kafa + kabin olduğunu düşün

bir de

Pod xt + Crate Power Block + Kabin

Bunların 2si de aynı işi görüyor :)

Ben bundan bir tane kampanya sırasında music123 ten getirtmeye kalktım yalan oldu.
Güzel alet 100 dolarda çok iyi fiyattı ama Türkiye'ye mal gönderen ve stoklarında olan bir firma bulursanız bana da haber verin.

Birde şunu belirteyim music123 maillere falan cevap vermiyor bana powerblockun ellerinde kalmadığını belirten mail attılar cevap yazdım falan defalarca. Hiç bir yanıt alamadım.
En sonunda telefon açıp halledebildim. Başka bir ürün istedim yerine

Her türlü kombinasyonu oluyor sana öyle diyim.
İster bu aletin preamp ini kullan

pod kullanacaksan aletin fx returnden girersin preampini kullanmazsin.

ister line outtan mikser'a gir ister direk uygun kabin ebağla

o zaman bu alet ilaçmış :D
asıl amacımı söyliyim o zaman...
ben analog setup kullanıyorum. tabi haliyle ampli taşıyorum...sansamp preampli de kullandım amfi yerine ama nedense hiç memnun kalmadım artık ben mi beceremedim ya da bende powerampli olmadığından bardaki sisteme giriyodum ordan mı beceremedik anlamadım neyse...

kusura bakma anlatıyorum falan ama emin olmak istiyorum ona göre alacam çünkü deneme imkanım da yok...

şöyle bi şey yapsam ampli mikrofonlamak gibi bir sonuç alır mıyım...

gitar - anolog setup- create powerblock - mixer

şeyi düşünme ampliye göre değişir, 12" celestionın tadı başkadır falan.. sonuç ta kolonu olmayan bir ampliyse iyi sonuç vermesi lazım

ayrıca yazdıkların için teşekkür ederim...

Line Out'tan girecek arkadaş
girebilir tabii ki birşey olmaz.
CPB150_panel.gif

Balanslı XLR line out var hemde

DaveMustaine_64 demiş ki:
lotion demiş ki:
bildiğin kafa .. oyle düşün ..

Hayır bildiğin kafa değil kesinlikle, bu power block'ların pre-amp devresi yok. :)

Bildiğin bir kafa pre-amp + power amp devresinden oluşur, bunda sadece power amp devresi var sadece, yani sesi yükseltmek amaçlı bu daha çok. Sesi şekillendiren kısım ise pre-amp'tır.

Şöyle söylersem daha iyi anlayabilirsin,

Elinde bir marshall kafa + kabin olduğunu düşün

bir de

Pod xt + Crate Power Block + Kabin

Bunların 2si de aynı işi görüyor :)

preamp var bildiğin kafa.. kullandım biliyorum..
kafa kabinin de tanımını oldukca iyi biliyorum kullanıyorum açıklamaların için çok saol..

bu arada pod ile marshall ı da bir tutmana ayrı bir şaşırdım.. ha dersen preamp ile özdeşleştirdim.. yok abi oyle bişe.. biri çakma digital simülasyon, biri lambalı bilmemneli.. yani ikisi aynı işi gormuyor..
hatta yanlış bilgi vermişsin.. pod ile power block u aynı anda kullanınca 2 preamp ustuste gelir iğrenç olur .. send return yaparsın orasını bilemem ;) ama direk yok öyle değil derken atıp tutmamak arastırmak gerekir ;)

önceki gün zuhalde gördüm bu aletten yeni geldi dediler fiyatı belli değil, tabiki bir zuhal klasiği fiyat soruyorsun cevap yok.. amerikada 100$ ona göre ayağınızı denk alın dedim.. :) hadi ya falan yapıyolar sanki çok şaşırmış gibi.. :)

Geri