Big Muff Için Booster Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sereserpe tarafından 28 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

 1. selamlar, whammy ile birlikte daha çok stoner kayıtlar için kullandığım big muff'ı bir şeylerle boostlamak istiyorum. daha çok clean boosterların işe yaradığını duydum (mxr micro amp ya da mooer pure boost gibi) aşağıda bir kaydımı paylaşacağım, tonun biraz ham kaldığını düşünüyorum. bu yüzden bir booster'a ihyiyacım var. eğer bu ekipmanı kullanan ve bana yardımcı olabilecek birisi varsa ne mutlu bana. şimdiden teşekkürler.

   
 2. Emin olmak adına soruyorum. "Boostlamak" derken sololarda öne çıkmak adına mı bir pedal arıyorsun, yoksa ritim solo farketmez, soundu tamamen şekillendirmek adına mı? Ritim tonları da işin içine dahilse ve sololar için de ayrı bir booster kullanacaksın iş karışabilir.
   
 3. genel olarak sound'ı toparlaması için bir clean booster almayı düşünüyorum. kayıtta big muff'tan aldığım ses gayet karakteristik ve hoşuma gidiyor ama bir hamlığı var. bu ses karakterini bir tube screamer pedalla boostlayarak ortadan kaldırmak istemiyorum. bu sesi biraz daha kıracak ve dengeleyecek bir booster'a ihtiyacım var
   
 4. Eyvallah. Clean Boosterlar sana tam olarak yardımcı olur mu meçhul bence. Onların amacı daha çok, sinyale fazla dokunmadan, eq katmadan, sololarda gitaristi bir kaç desibel önplana çıkarmaktır. Hani ritimi böyle şekillendirir, sololarda da boost amaçlı bir pedal daha kullanırsan dip gürültüsüden, feedbackten ton çorbalaşabilir.

  Bence, booster yerine kaliteli bir eq pedalı kullanmayı denesen daha iyi olur. Aslında bir de RAT'in Solo pedalı var, bence stoner için için ilaç. Bulursan bir dene derim. Muff'taki hamlık onda yoktur.

  Yine de köşeye Hotone'un Liftup Clean boost pedalını yazayım. Üzerinde tonu şekillendirebileceğin seçenekler de var.

  [​IMG]

  Genel olarak kullandığın ekipman nedir? Onu da yazarsan belki başka açılardan tavsiyeler gelebilir.
   
  Son düzenleme: 28 Mayıs 2015
 5. şu an için basit bir setup kullanıyorum. komp.> whammy>big muff>delay. gösterdiğiniz hotone liftup çok güzel bir pedal ama anladığm kadarıyla türkiyede bulma şansım pek yok.
   
 6. Bir ara Kadıköy Penna'da vardı Hotone'un pedalları ama duruyor mu bilmiyorum.

  Amfi ile gitar nedir bu arada?
   
 7. amfi kullanmıyorum di box ile sisteme giriyorum genelde, aktif kolonlardan ses alıyorum. gitarımı da marangozda kendim yaptım, şöyle birşey kendisi
   

  Ekli dosyalar:

  • gitar.jpg
   gitar.jpg
   Dosya Boyutu:
   188.4 KB
   Gösterim:
   44
  dream, 2013, MetalPose ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 8. Hey nazar değmesin! Emeğine sağlık :)

  Liftup bulamazsan o tip clean boost pedalları iş görür. Forumda pedal yapan @Mspozitron Mustafa Bey'in ürünlerine bir bak istersen.

  İleriye dönük olarak, amfi şart ama şu an memnunsan da hiç sıradan amfilerle işin olmasın. Düzgün bir şeyler için feda et parayı.
   
 9. mustafa abiyle tanışıklığımız var, kendisinden birkaç pedal almışlığım bile var :) teşekkürlerimi sunarım.
   
 10. Bu arada, hiç Ibanez Tube King denedin mi? Hem boostera tepkisi daha duyarlıdır, hem de ikinci elleri gayet uygundur. İstediğin tonu da yansıtır gibi geliyor bana.
   
 11. sound u toparlaması için big mufftan sonra koyman gerekiyor pedalı, big muff tan önce koyarsan gain artar. Bildiğim bir kaç kişi olarak; frusciante mxr micro boost kullanıyor, david gilmour colorsound power boost/cornish st-2/bk butler tube driver falan kullandı, dan auerbach falan amfiyi direk kirli kullanıyor. Ben 18v power boost kullanıyorum ve çok memnunum. micro amp te kullandım o da çok güzel.
  bu da işe yarayabilecek bir video
   
 12. @hackeiommi ah malesef deneme şansım olmadı ama gerçekten güzel bir pedal, fakat daha yoğun fuzz soundlu pedalları tercih ediyorum. big mufftan önce bir tane zvex fuzz factory'm vardı. onu da kafamdaki kadar makine bir ses vermediği için değiştirdim. biraz kirli bir sesi vardı :)

  @MetalPose colorsound power boost bence de efsane bir pedal fakat almak için kredi çekmem lazım sanırım :) benim gördüğüm kadarıyla frusciante ve jack white mxr micro amp'ı big muff'tan hatta whammy'den bile önce bağlıyorlar. önce bağlamam ve sonra bağlamam arasında nasıl bir fark olacaktır?
   
  MetalPose bunu beğendi.
 13. bendeki power boost kendi yaptığım bir klon, Mustafa abi bana colorsound overdriver yapmıştı daha önce, Mustafa abiye sipariş verebilrisin. Frusciante sürekli yerini değiştiriyor, big muff ın arkasına koyduğu resimlerde var. Big muff ın önüne booster konulduğunda big muff ın gain i artıyor, sonrasında konulduğunda detay ve volume artıyor ki sanırım sen onu istiyorsun.
   
 14. evet ben dediğim gibi aldığım sesin hamlığının gitmesini ve biraz daha toparlanmasını istiyorum. anladığım kadarıyla amfiye en yakın olan pedalın ses karakteri ön plana çıkıyor. fakat mxr micro amp gibi bir clean booster'ın big muff'ın fuzzına ses olarak etki edeceğini sanmıyorum. sonrasına bağlamam sıkıntı yaratmayacaktır
   
 15. ama tabi en yararlı şey başka bir pedal almadan önce big muff a mid switchi eklemek olacaktır. Gilmour midleri boostlamak için kullanıyor booster ı
   
 16. hayır yaratmıyor
   
 17. böyle bir modifikasyonu güvenilir bir şekilde nerede yaptırabilirim? bunun pedal için yaratacağı bir sıkıntı var mıdır?
   
  MetalPose bunu beğendi.
 18. kendinde yaparsın çok basit 2 dakikalık bir mod. kutuyu delmen, bir de lehim yapmayı bilmen ve şema okuman gerekiyor. denersen yapabilirsin hepsini kendin, gitar yapmaktan kat kat daha kolay
   
 19. teşekkürler, şimdi biraz araştırıyorum big muff modlarını :)
   
 20. ama tabii smd devreli bir big muff ise kolay olmayacaktır modlamak. hangi big muff sendeki
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş