Solak gitarlar

benim gitar da sağLaktı aLdığımda.sonra soLak oLduğumu söyLedim,adam teLLeri ters taktı;gitarı nasıL tutacağımı gösterdi (ters).artık kLavye kısmını sağ;teLLeri soLLa idare ediyordum ama gitarın sapı attı.bu sefer değiştirdikten sonra dedim ki "ne gerek var soLa çevirtmeye ?" sonra sağLak şekiLde çaLmaya başLadım,haLa öyLe çaLıyorum.gayet rahatım.
internette "soLakLarın sağ eLLe çaLması hafıza kaybına yoL açar" diye birşey okudum ; cinLerim tepeme sıçtı.
gittim;tanıdığım tüm müzik öğretmenLerine sordum : yok öyLe birşey dediLer.
o yüzden tekrar değiştirmedim.haLa sağLak çaLıyorum (ki bu saatten sonra da soLa geçemem).

Lacey demiş ki:
benim gitar da sağLaktı aLdığımda.sonra soLak oLduğumu söyLedim,adam teLLeri ters taktı;gitarı nasıL tutacağımı gösterdi (ters).artık kLavye kısmını sağ;teLLeri soLLa idare ediyordum ama gitarın sapı attı.bu sefer değiştirdikten sonra dedim ki "ne gerek var soLa çevirtmeye ?" sonra sağLak şekiLde çaLmaya başLadım,haLa öyLe çaLıyorum.gayet rahatım.
internette "soLakLarın sağ eLLe çaLması hafıza kaybına yoL açar" diye birşey okudum ; cinLerim tepeme sıçtı.
o yüzden tekrar değiştirmedim.haLa sağLak çaLıyorum (ki bu saatten sonra da soLa geçemem).
Asıl soru şu: Solak çalan biri gitar çalarken sol elini mi daha ayrıntılı kullanır yoksa sağ elini mi? (aynı soru sağ için de geçerli)
Demek istediğim solak birinin sağ eliyle iş yapmasının hafıza kaybına yol açması gibi bir durum olsa bile, gitar çalarken iki elimizi de önemli ölçüde kullandığımız için (hatta bence sapı tutan el daha çok kullanılır) gitarda böyle bir durum söz konusu olamaz, olsa da her türlü çalan için geçerli olur.
Benim durumum daha da ilginç, sağlağım ama solak çalıyorum :)

fuckinick demiş ki:
Lacey demiş ki:
bence bir nöroloji uzmanına sorsaydın

evet sanırım öyLe yapmaLıyım :D ya gerçekten çok feci tırsmıştım okuyunca.ama mantıken saçma bir kere.

(hatta bence sapı tutan el daha çok kullanılır)

evet,ben de böyLe düşünüyorum.sapta birsürü perde var şu var bu var.ama teLLerde o kadar zımbırtı yok.yani "am,em,dm.." durumLarında sadece biraz zor onun dışında pek bir zorLuğu yok.

psionic demiş ki:
ahhaha ilk defa görüyorum :D piyasada o kadar güzel sağlak gitar varken, biz solak olduğumuzdan gitar alırken istediğimiz gitarı bulmak için anamız ağlıyo. arkadaş sağlak ama işini zorlaştırıyor, valla helal olsun :D

psionic demiş ki:
Lacey demiş ki:
Asıl soru şu: Solak çalan biri gitar çalarken sol elini mi daha ayrıntılı kullanır yoksa sağ elini mi? (aynı soru sağ için de geçerli)
Demek istediğim solak birinin sağ eliyle iş yapmasının hafıza kaybına yol açması gibi bir durum olsa bile, gitar çalarken iki elimizi de önemli ölçüde kullandığımız için (hatta bence sapı tutan el daha çok kullanılır) gitarda böyle bir durum söz konusu olamaz, olsa da her türlü çalan için geçerli olur.

güzel bir noktaya parmak basmışsın da benim sağ el parmaklarım daha kıvrak nesrin topkapı gibi böylr ooh oh

son bi kac aydır gitar arıorum aralıksız bi şekilde . .bu kargo paraları yüzünden kac tane gitar kacırdım .nerdeyse bi gitar parası daha

Geri